Inzaghi tegi ajalugu ja Inter näppas lõpusekunditel Juventuselt Superkarika (0)

Finaali kangelane Alexis Sanchez ja Itaalia Superkarikas. Foto: Scanpix / Reuters / Alberto Lingria

Itaalia superkarika võitis dramaatilises mängus Inter, kes alistas lisaajal 2:1 Juventuse. Võiduvärava lõi mängu viimastel sekunditel Alexis Sanchez.

San Sirol peetud Supercoppa finaali alustas teravamalt Inter, kuid skoori avas täiesti vastupidiselt mängu käigule Juventus. 25. minutil leidis Alvaro Morata tsenderdus karistusalast Weston McKennie ja valveta unustatud ameeriklase viielt meetrilt teele saadetud pealöök lendas Samir Handanovici selja taha.

Inter vastas kiirelt - juba kümme minutit hiljem oli seis viigis. Mõne päeva eest Romaga peetud pöörases liigamängus, mille Juventus võitis 1:3 kaotusseisust viimase paarikümne minutiga 4:3, oli kangelaseks tõusnud võiduvärava autor Mattia de Sciglio. Nüüd patustas äärekaitsja aga karistusalas Edin Džekot takistades reeglite vastu ning Lautaro Martinez realiseeris külmavereliselt Interi kasuks määratud penalti.

Teisel poolajal muutus mängupilt täielikult, sest tempokast kohtumisest sai võitlusele tuginev heitlus, kus tehti palju vigu. Tabamusele jõudis väga lähedale Denzel Dumfries, kuid Juventuse väravas seisnud Mattia Perin suutis tema löögi posti lükata. Inter oligi normaalaja lõpus üritavam pool, kuid väravani ei jõutud ja nii tuli minna lisaajale.

30 minutit möödusid kiirelt ja penaltiseeria juba paistis, kui Inter veel korra rünnakule tormas. Federico Dimarco täiesti süütuna tundunud tsenderdusega jäi Juventuse vasakkaitsja Alex Sandro aga ootamatult hätta ning tema ja Giorgio Chiellini vahelt näppas söödu ei-tea-kust ilmunud Matteo Darmian. Värava ette sööstnud Sanchezele jäi mõnelt meetrilt vormistamise vaev.

Et tšiillase tabamuse hetkeks tiksus kellal täis täpselt 120 minutit, jäid Juventusele mängu päästmiseks vaid loetud hetked. Inter suutis edu hoida ja võis lõpuvile järel karika pea kohale tõsta. Itaalia Superkarikas võideti kuuendat puhku, ent esmakordselt pärast 2010. aastat.

Interi juhendajast Simone Inzaghist sai aga esimene peatreener, kes suutnud kolmes karikafinaalis Juventusele tuule alla teha. 2017. aastal alistas tema tüüritud Lazio Superkarikafinaalis Juventuse 3:2, kusjuures toona lõi Alessandro Murgia võiduvärava neljandal üleminutil, kui Inter oli mängu viimase viie minutiga 0:2 seisust viigini jõudnud. Kaks aastat hiljem oli Lazio jälle Supercoppa finaalis Juventusest üle, sedapuhku 3:1.

Inter - Juventus 2:1 (1:1, 1:1, 1:1)