Ise elu keeruliseks elanud AIK murdis veerandfinaali (0)

Saku Ylätupa lõi oma esimesed ametlikud väravad AIK särgis. Foto: AIK Twitter

Rootsi karikavõistlustel jõudis Karol Metsa tööandja AIK kaheksa parema sekka, alistades Kalmar FF-i 3:1.

Veerandfinaalidele eelnes 32 meeskonnaga alagrupiturniir, kus meeskonnad olid jagatud neljastesse gruppidesse ehk edasi pääses ainult iga grupi võitja. AIK lõikas näppu kohe esimeses grupimängus, kui esiliigameeskonna Jönköpings Södra vastu läbi häda 2:2 viik päästeti; otsustava mängu eel oli Kalmaril kuus punkti AIK nelja vastu ehk viigist poleks kuidagi piisanud.

90 minutit mänginud Metsa leivaisa jaoks läks kõik aga õnnelikult, sest soomlane Saku Ylätupa viis nad esimese poolaja üleminutitel ette ja duubeldas siis 71. minutil eduseisu. Viis minutit hiljem lõi Kalmar 1:2 ja muutis seega olukorra uuesti pingeliseks, aga noaga sai õhku lõigata vaid kolm minutit, sest siis vormistas AIK omakorda lõppskoori.

Peagi pärast lõpuvilet viidi läbi ka veerandfinaalide loosimine, kus kasutati vastavalt alagrupitulemustele asetusi. AIK variantideks olid Malmö, Hammarby, Häcken ja Mjällby; vastaseks sattus mullune kõrgliiga hõbe Malmö. Mets ja kaaslased sõidavad järgmisel nädalavahetusel võõrsile.