Isegi käärlöök ei aita: endine Southamptoni staar lõpetas 10-aastase pausi, ent vastaste lõpp oli tugevam (0)

Jah, ka sellisest positsioonist võib väravaid lüüa. Foto: Scanpix / Massimo Paolone / LaPresse via AP

Itaalia kõrgliigas alustati nädalavahetusega Parmas, kus kohalik võistkond jäi napilt alla Genoale. Väravaid lõid Graziano Pelle (Parma) ja Gianluca Scamacca (Genoa).

Kui mängueelselt oleks arvestatud ainult lähiminevikku, siis oleks duellis olnud üks ja ainus selge favoriit. Nimelt on tunamullu parimate sekka tõusnud Parma totaalselt domineerinud omavahelistes matšides: viimased viis heitlust on lõppenud Gialloblu triumfiga. Kusjuures ka nende mängude väravatevahe (15:5 Parma kasuks) kinnitab selget ühepoolsust.

Tänagi suutis tabeli eelviimane kärmelt juhtima minna, kui omal ajal Southamptonist Itaalia koondisesse jõudnud Graziano Pelle lõi käärlöögist alles oma teise värava kodumaa kõrgliigas. Viimasest on nüüdseks möödunud juba 3379 päeva (!) ehk viimati skooris mees 2011. aasta detsembris samuti Parma särgis.

Eduseisu suudeti hoida kogu avapoolaja, kuid ülejäänud 45 minutit läksid keeruliseks. Paariteise minutiga lõpetas vastaste 22-aastane Gianluca Scamacca oma neljakuulise väravatepõua ning lõi palli kahel korral võõrustajate võrku. Kuigi lõpuminutitel haaras Parma siiski initsiatiivi, siis viigiväravat kätte ei saadud.

Esimene võit viimase seitsme matši sees kergitas Genoa viimaste seast taas ohutumasse kaugusesse. Parmal pole samuti veel midagi läbi, kuid hetkel lahutab neid pääsemisest neli punkti. Hooaja lõpuni on jäänud veel kümme kohtumist.

Parma - Genoa 1:2 (1:0)