Island suutis hoida kuival Messi ning teenis väärtusliku viigipunkti (0)

Kahekordse maailmameistri Argentina ja 330 000 inimesega Islandi vahelisest heitlusest ei suudetud võitjat leida.

Favoriidina tulnud lõunaameeriklased alustasid mängu väga rahulikult ning lasid islandlastel pisut rünnata. Esimese ohtliku olukorra saigi Island, kui peale kontrarünnakut tegi Marcos Rojo väga ebaõnnestunud söödu Willy Caballerole. Sellele järgnes Islandi mängija tugev löök, mis läks napilt väravast mööda.

Veerandtunni möödudes hakkas Argentina taas mängu valitsema. Peale paari Lionel Messi ehitatud rünnakut sai Sergio Agüero palli, millega ta keeras penaltikastis ümber ning lõi vasaku jalaga kuuli võrku. Paar minutit hiljem sai ka Messi vasaku jalaga proovida, kuid tema löögi püüdis Hannes Halldorsson kätte. Neli minutit peale Agüero kolli sai Jorge Sampaoli tiim taas nullist alustada. Alfred Finnbogasonile põrkas Caballero tõrjutud pall otse jalge ette, mille ta kindlalt sisse lõi.

73% suuruse pallivaldamisega Argentina proovis ja proovis, kuid ühtegi väga ohtlikku olukorda tekitada ei suudetud - viikingid püsisid kogu aeg üheteistkümnekesi kaitses ning ei lubanud ühelgi lühikesel söödul läbi minna. 41. minutil oli Argentinal võimalik saada penalti, kui Ragnar Sigurdsson palli käega takistas. Poola rahvusest kohtunik Szymon Marciniak näitas siiski, et penaltit ei tule. Viimaste minutite jooksul sai Gylfi Sigurdsson kaks ohtlikku pealelööki teha, millest ühe tõrjus Caballero suurepäraselt.

Teise poolaja algus oli esimese peegelpilt -  avaminutitel oli juhtivaks pooleks Island. Eurooplaste nurgalöögi järgses olukorras tõrjus palli Eduardo Salvio käega, kuid taaskord Marciniak ei määranud penaltit. Tunni aja möödudes tehti jälle penaltikastis viga. Seekord määras kohtunik penalti, aga tablool seis ei muutunud, sest Messil õnnestus pall lüüa vastu Halldorssoni. Peale karistuslööki liikus mäng samas taktis edasi.

80. minutil sai Messi oma Islandi valvuritest korraks lahti ning üritas kohe oma tugeva vasaku jalaga palli vasakusse nurka keerutada, kuid paar millimeetrit jäi puudu. Viimastel minutitel sai Argentina veel paar lööki, aga igal korral jäi Halldorsson või mõni kaitsja ette.

1:1 viik jätab alagrupis kõik otsad lahtiseks ja Argentina punktide kaotus annab head edasipääsulootused ka Horvaatiale ja Nigeeriale.

Argentina - Island 1:1 (1:1)