Jan Važinski avaldas oma versiooni Sander Lahe penaltieksimusest (0)

FC Kuressaare peatreener Jan Važinski. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

FC Kuressaare tegi Premium liiga 15. voorus koduplatsil 1:1 viigi Tartu Tammekaga. Punkt päästeti tänu 57. minuti Sander Lahe väravale, kui ründav poolkaitsja lõi väravasse iseenda tõrjutud penaltist tagasipõrkunud palli.

Saarlaste peatreeneri Jan Važinski hinnangul võttis too penalti kokku Lahe terve eilse esituse. "Sander Laht oli penaltilööjaks määratud, aga tema löök peegeldas seda, et ta mäng ei tulnud täna eriti välja ja just palliga. Ta liikus palju, kaitses töötas, aga palliga mäng jättis soovida. Närvipinge oli löögimomendil olemas, aga õnneks oli palli põrge õige ja korduslöögil tema jalg ei värisenud," vahendas Važinski arvamust FC Kuressaare kodulehekülg.

Skooriga jäi Saaremaa esindusklubi peatreener mängu käiku arvestades rahule. "Võitsime punkti. Tulime kaotusseisust välja, pluss mängu algus oli hästi rabe. Punkt turniiritabelisse on kindlasti väärtuslik. Tammekaga mõlemas mängus viigid ei ole kindlasti paha.

25 minutit ei saanud me absoluutselt mängu sisse, aga vaikselt saime end käima ja poolaja lõpp näitas juba optimismi. Nende plaan töötas algul palju paremini, pressing oli tugev, meil tuli palliga ootamatuid eksimusi ja kui oled niipalju ilma pallita, siis on loomulikult keeruline, kui vastane domineerib," rääkis Važinski.

16. voorus ootab Kuressaaret võõrsil-mäng tabelis neljandal kohal paikneva Paide Linnameeskonnaga, kellele avaringis kodus 0:1 alla jäädi.

Fotograaf: ALLAN MEHIK