Jarju konkurentsist Aksaluga: ma ei pea võitlema, vaid temalt õppima (0)

Ebrima Jarju. Foto: Gertrud Alatare

Kui laupäevases võidukas karikafinaalis seisis Paide Linnameeskonna väravas kogenud Mihkel Aksalu, siis sarnaselt eelmise nädala 4:2 võiduga Narva Transi üle oli ka tänasest 3:0 võidumängus Tartu Tammeka vastu puurisuul 24-aastane Ebrima Jarju.

Gambia kindamees tegi hea partii. Nullimäng sisaldas kahte tähtsat tõrjet ning mitmeid kindlalt püütud kõrgeid palle. "Mäng tuli tõesti hästi välja. Tänan väravavahtide treenerit Jüris Sahkurit ja meie klubi teisi väravavahte, kes aitasid mul mänguks valmistuda," sõnas ta.

Esimesel poolajal tegi Jarju tähtsa ja meisterliku tõrje, kui karistusalast pääses löögile Dominic Laaneots. Teisel poolajal peatas ta üks-üks olukorras Sander Kapperi.

"Harjutame üks-üks olukordi päris palju treeningutel. Olen väga õnnelik, et saan meeskonnakaaslasi aidata. Enesekindlus kasvab. Kui eelmisel nädalal lõi Trans mulle kaks väravat, siis täna sain ju kirja nullimängu nagu ka Tallinna Kalevi vastu. Tahan neid nullimänge edaspidigi koguda!" sõnas Jarju.

Paide esiväravavahiks on siiski Aksalu, kel on tänavu kirjas 11 Premium liiga mängu. Jarjul on neid kolm ja korra on väravas seisnud Mattias Sapp. Milline see konkurents Eesti koondise endise esiväravavahiga Jarju vaatevinklist paistab? Tuleb välja, et ei konkurentsi ei paista. "Ma ei pea Mihkliga võistlema, vaid temalt õppima, et olla tulevikus sama hea," sõnab Jarju.