Jatta kostitas südilt võidelnud kolmanda liiga meeskonda järjekordse kübaratrikiga (0)

Alassana Jatta ei halasta ka madalamate liigade meestele. Foto: Liisi Troska

Evald Tipneri karikavõistluste 1/64 finaalis alistas Paide Linnameeskond võõrsil 9:1 kolmanda liiga meeskonna Tallinna FC Olympic Olybeti. Kübaratriki sai kirja Premium liigas viimastel nädalatel hiilanud Alassana Jatta.

Ehkki vastane mängib igapäevaselt Paidest tervelt neli liigat madalamal, läks Premium liigas kolmandal kohal olev Paide eesootavat väikest mängupausi arvestades väljakule peaaegu parima võimaliku koosseisuga. Vaid väravas sai esindusmeeskonna eest debüüdi kirja 18-aastane Mattias Sapp, vahepealse vigastuspausi järel mängis taas 90 minutit keskkaitsja Martin Kase.

Hoolimata soosiku tugevast koosseisust osutas III liiga põhjatsoonis eelviimasel tabelireal olev Olympic külalistele väga südi vastupanu ning poolajapausile mindi Paide 2:0 eduseisul. Mõlemad väravad lõi avapoolajal Jatta. Teisel poolajal lisasid Henri Välja ja Yann Michael Yao küll veel kaks tabamust, kuid skoor kasvas suureks alles viimase kümne minuti jooksul. Kaks korda oli täpne vahetusest sekkunud Sören Kaldma, oma teise värava lõi ka Yao ning esmakordselt sai Paide särgis jala valgeks Muhammed Sanneh.

Olympicul jagus veel jõudu vastata stiilse auväravaga, kui poolelt väljakult teele saadetud kauglöök maandus lõpuks Paide võrgus. Punkti pani mängule siiski Jatta, kes vormistas üleminutitel oma kübaratriki. Premium liigas tuleb Paide uuesti väljakule järgmisel reedel ehk 19. juulil, mil 20. vooru avavooru põnevusmängus kohtutakse Nõmme Kaljuga. Tabeli kolmanda ja neljanda meeskonna duelli näitab otsepildis Soccernet.ee.