Jesus tassis Brasiilia üle joone, kuigi oli lähedal patuoinaks osutumisele (4)

Brasiilia 12-aastane ootus Copa America tiitlile sai viimaks lõpu. Dramaatilises finaalis alistati Peruu seisuga 3:1.

Brasiilia ja Maracana rõõmuks algas finaal ideaalselt. Mängitud oli veerand tundi, kui Gabriel Jesus võttis paremal äärel ette kaks meest, tegi jalgadega mustkunsti ja riputas kasti tsenderduse, mis seilas üle keskkaitsjate Evertonile. Ääreründaja suskas palli jalaga võrku. See oli Brasiilia esimene pealelöök.

Peruu keeldus aga alla andmast, esimene poolaeg möödus võrdsete heitluses ja Thiago Silva käega mängu järel realiseeris penalti Paolo Guerrero. Riietusruumi läks Brasiilia siiski eduseisus, sest poolaja viimastel sekunditel suutis tasakaalust väljas Jesus palli karistusala servalt posti äärde läkitada.

Teine poolaeg algas Brasiilia marulise survega, kuid kolmandat väravat ei tulnud ja 20 minutit enne lõppu lendas Jesus rumalalt vastasele kehaga sisse. Kohtunik näitas teist kollast, mis Manchester City ründajat just ei rõõmustanud; teel platsilt ära sai oma koosa ka VAR-putka, trepile istudes puhkes Jesus aga vesistama.

Peruu haistis võimalust ja sai kümneks minutiks surve peale, kuid Brasiilia tappis vahetuste ja seisakutega mängu ning surus palli tagasi vastase väljakupoolele. Lõpuks päädis see Evertonile tehtud veaga, mille järel sai Richarlison penaltist 3:1 võidu kindlustada ja tiitli koju jätta.

Brasiilia - Peruu 3:1 (2:1)
15. Everton, 45+3. Gabriel Jesus, 90. pen. Richarlison - 44. pen. Paolo Guerrero

Eemaldamine: 70. Gabriel Jesus (Brasiilia)