Jõhvi jalgpallikeskuse rajamiseni võib minna veel aastaid (abivallavanem optimistlik ei ole) (0)

Jalgpalliliidu president Aivar Pohlak (vasakult teine) eelmisel aastal Jõhvi jalgpallikeskuse läbirääkimistel. Foto: Martin Repinski Facebook

Hiljuti valmis Jõhvi jalgpallikeskusest videokavand, kuid keskuse enda rajamiseni tõenäoliselt veel kuigi ruttu ei jõuta.

Jõhvi vallavanem Martin Repinski hinnangul kulub sellise keskuse ehitamiseks ligikaudu 3,5 miljonit eurot. Samas tõdes ta Põhjarannikule, et ka praegu pole valla eelarves raha jalgpallikeskuse rajamiseks ning laenu on selleks mõeldav võtta ehk alles viie aasta pärast, kuna järjekorras ootavad teised projektid, nagu põhikooli ehitus või promenaadi järgmised etapid koos kooli juurde kavandatud staadioniga.

"Püüame jalgpallikeskuse jaoks saada raha riigilt ja loodan, et osaliselt toetab ka jalgpalliliit," sõnas ta.

Eesti jalgpalliliidu avalike suhete juht Mihkel Uiboleht kinnitas eile Põhjarannikule, et jalgpalliliit teeb omalt poolt eskiisprojekti ja abistab oskusteabega. "Eskiisi koostamine on praegu lõpusirgel," lisas ta. Tema vastusest järeldas ajaleht, et ehituseks vajaliku 3,5 miljonit eurot peab seega Jõhvi vald ise leidma.

Arenguküsimustega tegelev abivallavanem Max Kaur sõnas eile, et esimese asjana loodab Jõhvi saada riigilt ligikaudu veerand miljonit eurot keskuse ehitusprojekti jaoks. Seejärel loodab ta ehk leida erainvestoreid, keda praegu siiski veel paistmas ei ole.

Lõviosa keskuse ehitamiseks vajalikust rahast loodab Kaur saada riigieelarvest, tuletades meelde, et läinud sügisel astus Jõhvi staadionimurule oma jalaga ka peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.  Kauri sõnul ei ole ta jalgpallikeskuse rajamise suhtes liiga optimistlik. "Aga samm-sammult liigume selle poole," ütles ta.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
MEISTRITE LIIGA
Kas finaalis tuleb Cruyffi, Linekeri, Litmaneni või Crouchi derbi?
EUROLAHINGUD
Suluseisuvärav päästis Saksamaa jalgpalli au; Itaalial nii hästi ei läinud  (videod!)
ESILIIGA
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija (14)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulises kümnendas osas on luubi all Frank Liivaku ja Erik Sorga duell Flora esiründaja koha nimel.
 
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik?
SILM PEALE!
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik? (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulise kümnenda osa "Ole kohtunik!" rubriigis ristavad piigid mehed, kes lähevad nädalavahetusel vastamisi ka palliplatsil.
Maradona võitlus kartellide külje all
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID