Jõhvi planeeritakse suurt jalgpallikompleksi (2)

Juuli keskel külastas Jõhvit ka Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak. Foto: Martin Repinski Facebook

Jõhvi vallavanem Martin Repinski avaldas venekeelsele Postimehele, et Ida-Virumaale tahetakse rajada suur jalgpallikompleks.

Eesti kõrgliigas oli Jõhvi jalgpall viimati esindatud 2014. aastal ja juba toona räägiti vajadusest staadioni korrastamise järele. Varasema Lokomotivi, nüüd Jõhvi Phoenixi nime kandva klubi juhi Sergei Ivanovi eestvedamisel on vahetatud staadioni murukamar ja rajatud 500-kohaline tribüün.

Tänavu suvel Jõhvi vallavanemaks saanud Repinski selgitas aga, et nüüd tegeleb kohalik võim uue ja ambitsioonika projektiga, sest jalgpallis nähakse väljundit kõigile lastele sõltumata nende taustast. Kogu kompleks läheks vallavanema sõnul maksma orienteeruvalt 3,5 miljonit eurot ja võiks valmida kahe kuni kahe ja poole aasta pärast.

"Tahaksime seal näha kahte staadionit - ühte naturaalse ja teist kunstmurukattega, suurt administratiivhoonet ja 3000 istekohaga tribüüni," rääkis Repinski plaanidest. "Lisaks oleks kompleksis poole väljaku mõõtmetes sisehall ja suur parkla."

Jõhvi jalgpalli hiilgeajad jäävad eelmisesse sajandisse - 1984. aastal tuli Jõhvi meeskond Eesti NSV meistriks ja võitis kolmel korral karika (1985, 1986, 1987); aastatel 1992-1999 mängis Eesti kõrgliigas Jõhvi EP, lõpetades parimal juhul teisena. Hiljem on meistriliigasse küündinud vaid Lokomotiv, kes jäi oma ainsal hooajal üheksandaks. 

2018. aasta Eesti meistrivõistlustel ei ole Jõhvi meesteklassis esindatud ühegi võistkonnaga. Jõhvi Phoenixil on hetkeseisuga U16, U14, U13, U11, U10 ja U9 treeninggrupid.

2 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (2)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
NOORTE VÄGEV START
Pikk ette (ja ise järele) | Mis on lahti Nõmme Kaljuga?
MANCHESTERIS
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID