Jürgen Henn: mul pole meeskonna kiitmiseks sõnu, me naudime võitmist! (0)

FC Flora peatreener Jürgen Henn. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

FC Flora peatreener Jürgen Henn pakatas pärast kolmapäevases Tallinna derbis FCI Levadia üle saavutatud 2:0 võitu rahulolust nii tulemuse kui ka meeskonna etteaste üle.

Flora tagas Eesti meistritiitli juba 8. novembril, aga on koondisepausi järel peetud matšides järgemööda pannud selili kõik oma kolm põhilist rivaali. Nõmme Kalju alistati 3:0, Paide Linnameeskond purustati 7:1 ja nüüd mängiti Levadia üle 2:0.

"Mul ei ole meeskonna kiitmiseks sõnu," ütles Henn kohtumise järel ERR-ile antud intervjuus. "See, kuidas nad viimase kümne minuti jooksul vaeva nägid, iga palli taga ajades ja iga duelli lõpuni mängides. Kui ühest mehest mööda mängiti, tuli teine appi. Suured-suured kummardused meeskonna esitusele. Me naudime võitmist!" rääkis Henn.

Eriti suurt rahulolu pakkus teist aastat järjest Flora Eesti meistriks juhtinud peatreenerile vaheaja järel platsil nähtu. "Kui esimesel poolajal Levadial mõned poolohtlikud võimalused olid, siis teisel enam mitte, sest saime nende rünnaku päris hästi kinni," märkis Henn.

Levadia peatreener Vladimir Vassiljev võttis meeskonnalt hõbedašansi võtnud kohtumise kokku nii: "Tahtsime mängu kontrollida, plaan oli tagant ehitada ja leida äärtest vabu tsoone. Keskelt pani Flora kõik kinni, aga me kasutasime esimesel poolajal ääremängijaid üpris vähe.

Teisel poolajal muutsime taktikat ja proovisime rohkem diagonaalidega nõelata, aga kaks otsustavat pallikaotust maksid meile kätte. Teadsime, et Flora on kontrarünnakutel hea ja sealt need väravad tulidki. Peame olema palliga kindlamad ja tegema vähem rumalaid eksimusi. Siis on Flora täiesti võidetav."

Kaotus tähendas, et Levadia lõpetab hooaja pronksiga, mis eurosarjakohta ei taga. Selle tagamiseks tuleb Levadial tulla karikavõitjaks või loota, et Evald Tipneri karika võidab kevadel Flora. "Kindlasti pettumus, sest soovisime teist kohta saavutada. Samas oleme karikasarjas konkurentsis ja meil on suur võimalus sealt kaudu eurosarjakohta püüda. Eks põhiline rõhk lähebki järgmisel hooajal karikasarjale. Kindlasti tahame ka meistriks tulla, juba praegu komplekteerime seda silmas pidades meeskonda," sõnas Vassiljev.

Flora ja Levadia kohtuvad uuesti pühapäeval Premium liiga viimases voorus.

Fotograaf: JANA PIPAR