Jürgen Henn: Paide värav sütitas meid, leidsime vajaliku energia üles (0)

Tallinna FC Flora peatreener Jürgen Henn. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

FC Flora peatreener Jürgen Henn ütles Premium liiga 3. voorus Paide Linnameeskonna üle saavutatud dramaatilise 2:1 võidu järel, et lisaks otsustava värava löönud Konstantin Vassiljevile tuleb kiita ka eeltöö tegijaid. Antud juhul oli selleks vahetusest sekkunud 18-aastane Danil Kuraksin.

Treeneri närvirakke kulutas dramaatiline ja mitmete pööretega kohtumine kõvasti, möönis Henn. "Samas praegu ütleb mu tunne, et väga häid võimalusi oli Paidel mängu jooksul vähe. Palli nad hoidsid ja meid survestasid natuke kah, aga lööke väga palju ei tulnud.

Olen nõus, et kohe teise poolaja alguses läksid ohjad Paide kätte. Peades teadsime, et me ei tohi endale passiivselt alustamist lubada, aga mingil põhjusel ei suutnud seda väljakule üle kanda. Paide värav sütitas meid – hakkasime tegutsema energiaga, millega tahtsime teist poolaega mängida," rääkis Flora juhendaja.

Rohevalged vahetasid teise poolaja käigus välja terve edurivi, kui Sergei Zenjovi, Mark Anders Lepiku ja Henrik Ojamaa asemel tulid väljakule vastavalt Rauno Alliku, Tristan Koskor ja Danil Kuraksin. Juba vaheajal oli Ken Kallaste asendanud seljas närvivalu tundnud Michael Lilanderi.

"Tundsime, et tahaks mingisugust teravat väljakule. Henrik Ojamaa on palju mänginud, Sergei Zenjov tuli äsja koroonapausilt tagasi ja Mark Anders Lepikul on veel minutite piirang peal. Peame tema tagasitulekut [vigastusest] jälgima, et see oleks sujuv," selgitas Henn edurivi täielikku väljavahetamist.

Flora võiduväravast rääkides rõhutas Henn, et lisaks autorile Vassiljevile tuleb kiita ja esile tõsta ka eeltöö teinud Kuraksini. Vassiljevi kiitmisest ta siiski hoiduma ei kippunud. "Kolme mänguga viis väravat, kuigi mängib natuke madalamal kui eelmistel aastatel," sõnas Henn.

Eelmistel hooaegadel Vassiljevile kuulunud ründava poolkaitsja positsioonil tegutseb nüüd Martin Miller, kunas Kostja mängib Marku Soometsa kõrval madalamal. "Eelmistel aastatel tegutsesime päris sageli nii, et ta käis madalamal. Aga nüüd on Kostja juba varem sel positsioonil, kust annab samamoodi keskväljale ainult talle omast tarkust, mida õpetada või sõnadega väljendada väga raske. Aga temaga meie keskväli toimib."

90+1. minuti väravast võetud võidul on Flora juhendaja sõnul lisaks kolmele punktile veel teinegi Flora jaoks väga väärtuslik hinnalipik. "Emotsionaalselt väga tähtis võit. Sellised lõpuminutitega väljatulekud ja punktide toomised liidavad meeskonda väga palju," sõnas Henn.

FC Flora hooaeg jätkub laupäeval, kui Premium liiga 4. vooru raames minnakse Sportland Arenal vastamisi sarnaselt neile täisedu omava Nõmme Kaljuga. Kohtumist näitab otsepildis Soccernet.ee.