Jürgensi aastalõputurniiri lõpetas põlvevigastus. Flora pallur sai mängija isalt verbaalse koslepi (31)

Foto: Gertrud Alatare

Hellas Verona akadeemias palliv Oliver Jürgens tegi kaasa Esiliiga aastalõputurniiril, kui mängis oma endise koduklubi Nõmme Unitedi eest. Paraku lõppes ründetalendi turniir enneaegselt, kui poolfinaalis vigastas mängumees oma põlve.

Jürgens alustas turniiri hästi, kui esimeses kohtumises lõi ta kaks väravat ning alagrupis mängitud nelja kohtumisega tegi ta skoori kuuel korral. 

Poolfinaalis mindi vastamisi Flora U21 võistkonnaga, kus noor mängumees sai õnnetult süütus olukorras vigastada. Pärast kohtumist sai Flora mängija Daniil Kuraksin Oliveri isalt Jüri Jürgensilt korraliku koslepi ning sõimusõnu jagus nii Eesti Jalgpalli Liidule kui ka Florale.

Jüri Jürgensi kommentaar juhtunust: "Flora mängija lõi jalaga põlve, kuid loodan, et vigastus pole tõsine."

"Kõik meeskonnad vähemalt proovisid mängida jalgpalli ja austasid vastast. Ainult Flora mängis ebaadekvaatselt ja agressiivselt lõhkusid vastasmängijaid. Ma ei räägi, et ta (Flora mängija Martin Vakiainen - toim.) tegi seda tahtlikult, aga nad olid väga agressiivsed terve turniiri jooksul ja see oli tulemus," ütles ta.

Kuraksini ohtlik viga Pärnu Vapruse mängijale:

"Flora kogu aeg võtab mängijaid teistest klubidest ja ikka ei saa mängida normaalselt. Mängida ei oska absoluutselt, täielik jama," lisas ta.

"Tahtmine ja agressiivsus on erinevad asjad. Kui mängida veel madalamal tasemel, siis on veel hullem. Näiteks 3. liiga turniiril oli kiirabi kogu aeg seal. Varsti keegi lihtsalt ei osale sellel turniiril," rääkis Jüri Jürgens.

Eile Jüri Jürgensi sõimu alla jäänud Flora U21 mängija Daniil Kuraksini ees on vanem Jürgens nüüdseks vabandanud, kuivõrd ta ajas palluri sassi Vakiaineniga.

Esiliiga aastalõputurniiri võitis Nõmme United, kes alistas finaalis Tallinna Legioni 1:0. Poolfinaalis lõppes Oliver Jürgensi jaoks turniir, kuid tema alagrupis löödud kuuest väravast piisas, et tulla turniiri suurimaks väravakütiks.

Video Jürgensi vigastusest:

Foto: Gertrud Alatare

Foto: Gertrud Alatare

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Marko Meripuu   •  
Milleks üldse tulla end siia lõhkuma lambiturniirile.Võib ainult ennast süüdistada kui nüüd Itaaliaga ciao bella on.
Tarvo Mets   •  
Aga Jürgernsi isal on ju õigus. Olukord täpselt niisugune ongi, nagu ta kirjeldab.
Martin   •  
Midagi ei saa ju aru kui on KARTULIGA filmitud..Ärritav kvaliteet..
Amadeus   •  
ei ole ju kuidagi nii. Lahtise palli peale läheb Jürgens madalalt libistades, Florakas läheb püsti. Kas ta peaks mitte palli mängima kui vastane ennast jalgadesse libistab. Sisuliselt asetab ise põlve teisele jala ette.
purgeenius   •  
Võitluse olukord ja Flora kutt pole kindlasti süüdi. Jürgens läks pigem kuokima palli ja sellest õnnetu vigastus. Vast pole hullu.
Tammetõru   •  
sama kusimjus nagu markol, et praegu voiks just korra puhata natuke ja siis itaalias edasi kütta. Ei pea end mingile kuudi turniirile toestama tulema
estfut   •  
Ei-ei, koondise mängude ajal on vaja puhata. Nüüd rahulikul pühade ajal on vaja sellisel ülilambi turniiril, kus vigastusteoht ülikõrge nkn, osa võtta.
Ja isegi kui võttis - chill, enda otsus. Aga see isa sõim ja süüdistused on täitsaperses lambid.
Taavi Usta   •  
Tore, et kõigile korda läheb - Oliver on kunn! Ärge muretsege - ta paraneb kiiresti! Tore oli Oliveri mängimas näha - näitas oma taset - uus põlvkond tuleb tugevasti peale - U17 poisid varsti A-koondises! Jüri suguseid on ka vaja annab muidu tuimavõitu eesti jalgpallile vürtsi!
trk   •  
Järgmine kord võiks siis juba nuga anda, saaks vürtsi rohkem, suisa rahvusvahelisel tasemel. On arusaadav, et papa Jürgens on pühendunud poja karjäärile, teisiti ei olekski see Eestis kahjuks mõeldavgi. Aga kõige selle juures oleks võimalik ka inimeseks jääda. Vööra lapse ja nagu selgus, veel vale lapse peal enda väljaelamine on koopaelaniku tase. Vahva kui selle teise lapse isa oleks ligiduses olnud ja sama lühikese süütenööriga.
parool_on_123456   •  
Papa Jürgens seeni söönud või? Ma loodan, et see poiss ei saa kunagi koondisesse. Milleks te vingute. Jalgpall on meeste mäng ja ikka juhtub selliseid asju. Ega meelega ei olnud. Krdi aastalõpukal kõlbab käia ja koondises mitte? Ja tra te hypete seda tüüpi.
Virge Valk   •  
Selles olukorras videoski on näha, et Nõmme Unitedi ründaja kui kvaliteet mängijana nagu kõik räägivad, selles olukorras pani ise ennast tanki, kui teeb ohtliku olukorra hoopis Flora mängijale kui aus olla .
Taavi Usta   •  
Oliveri pole vaja haipida - üle 10 aasta võrk sahiseb, lihtsalt igasuguaeid kadedaid kiibitsejaid leidub alati.
Johhaidi   •  
Ohjah, hakkab juba endalgi üle viskama. Varasemalt haipisin ise ka seda poissi. Talenti on..?? ON KÜLL JAH. Kuid see jauramine koondises käimise teema üle ja selle üle kui "staar" ta juba on, hakkab üle viskama ja eks põhjused võib olla tõesti ei peitu poisis endas vaid paaris teises inimeses, kes reageerivad üle või otsustavad poisi üle liialt palju. Kui nii edasi, siis lausa tekibki soov, et las mängib oma klubikarjääri ja ärgu liialt palju mõelgu koondisele. Kõigile nii lihtsam. Koondis ei ole kohustus, koondis on rohkem austuse teema. Kui nii edasi, siis eks saab sellest poisist Vaštšuk vol2.
Johhaidi   •  
Lisan juurde. Poisil vanust 16 kui ei eksi. See ongi vanus (pluss varasemad vanused ka), kus mõnel füüsiline areng teistest tunduvalt ees. Eks näha ole mis tasemel ta siis on, kui ta 21-23. Kas teised arengus järele jõudnud või poisis tõesti talenti rohkem.
Johhaidi   •  
Ja ega meil neid mängijad varemgi olnud, kellest räägitakse ülivõrdes ja jõudnud välismaa akadeemiatesse, kuid peale mõnda aega hakkab areng teistega ühtlustama ning lõpuks leiavad nad end tavalistest liigades. Liivak, Anierid, Tamm, Vaikla, Vaštšuk jne jne, isegi liigitaks Käidi juba sinna. Käit noorena oli juba tegija, aga nüüd vaikselt karjäär liigub klassikalise eestlase karjääri poole.
Taavi Usta   •  
Koondisega on nii, et seal mängivad selle riigi perimad kui Oliver kõmmutab igal tasandil, kus iganes ta mängib väravaid ja eesti koondis vajab väravaid, siis pole raske arvata kuidas see tulevikus välja näeb. On ilmne, et siinsed anpnüümsed paugutajad nii väga siis ei pauguta enam.
Jüri ongi inimene ja meie käitumine inimesena ei ole alati kõigi meelest adekvaatne. Ta pole vähemalt silmakirjalik ja kuuldavasti on vabandanud juba. Nagu Kristjan Port kord loengus ütles: "eksimine inimlik ja andestamine jumalik".
Taavi Usta   •  
Oliver ja ette arenenud füüsiliselt?
Johhaidi vist ei saa jalgpallist üldse aru. Kui Oliver mängiks täna premium liigas, siis Sorga ta ei lööks vähem väravaid kui Sorga. Sama kehtib Šapovalovi kohta.
Liivakut siin maha kanda on imelik - tal on veel tulevik ees - vajab lihtsalt eneskindlus, mida eestlastel vahest puudub.
Käit on siiani üks talendikamaid ta on ka mängutunnetuse vähesest mänguajast tungituna veidi kaotanud, mis oli tingitud ebamugavast sportlase songast ja sellest taastumisest. Ta on nii noor ja juba kannate maha?
Taavi Usta   •  
Vaikla on ka väga noor ja ta on väravaht - hoopis teistsugune karjäärikõver kui väljakumängijatel?
Taavi Usta   •  
Veel enam - selliseid talente nagu Oliver, kes on värava ees nii külma närviga osavad ja täpsed on maailmas väga vähe. Vaadake kuidas nn maailmas enamus ründestaare kaotavad niiöelda külma närvi ja selle tõttu ei tee parimat otsust väravaga silmitsi seistes. Erandania on Messi ja Ronaldo ja mõned veel. Kui Oliver saab Barca taolisse keskonda lööb ta särama. Väravate hulk, mida ta lööb on hämmastav arvestada, mis kvaliteediga mängijad ta ümber täna on. Ühel päeval see muutub. Heade mängijaega koos on palju kergem väravaid lüüa.
Johhaidi   •  
Jepjep, kui saaks Barcasse, siis anname ballon d'ori ka kätte ära juba. Teiseks ei ole ma kedagi maha teinud, vaid nentinud fakti, kuidas tippnoorteakadeemiatest on eesti poistest saanud hilisemas arenguetapis tüüpilised keskpärased mängijad nii Euroopas kui ka Eesti mõistes. Suurepärane kui areng jätkub ja saab asja, aga enne vaja tegusi.
rallikas   •  
Olles näinud Jürgensit mitmeid kordi mängimas, siis kinnitan härra Usta sõnu. Jürgensoni väravalöömise oskus on absoluutselt fenomenaalne. Kui talle anda 2m palliga ruumi värava ees, siis 90% juhtudest on see ka võrgus. Kvaliteetsete kaaslastega mängides hakkab neid väravaid tulema veel rohkem. Tema mängulugemine ja positsioneerimine on suurepärased, seda on näha ka nendest väravatest mida ta Hellas Verona eest mängides on löönud. Kui vigastus tõsine ei ole ning naaseb klubisse ilma muredeta, siis usun et aastal 2020 teeb ta esindusvõistkonna eest ka debüüdi.
Taavi Usta   •  
Johhaidi. Eestis pole kunagi sellist väravamasinat olnud. Minu poeg on mänginud koos Oliveriga ja ta pole ise ka väikese andega eesti mõistes - ta ütleb otse, et ei ole vahet, kus Oliver mägib ta lööb alati väravaid. See on talle sama loomulik kui hingamine. Ta ju teeb kogu aeg tegusid - kus maailmas sa elad?
rallikas   •  
*Jürgensi, parandan.
Garl   •  
Taavi ole hea ära rohkem peale võta ja mine puhka tiba nüüd. See teeb ainult head.
Marko Meripuu   •  
Kahtlust pole selles et poiss hea ja saab hakkama igal pool .Loodan ka et tulevikus teeb tegusi ja eriti just see vanusegrupp.Aga tundub et meie head noored kaovad kuskile nii ära et korra on nad tegijad ja aasta kahe pärast pole kuskil.Koondise esindamine on auasi ja vahest tulebki mõelda teistmoodi mis on sulle parem .Igaljuhul tuult tiibadesse ja loodan tulevikus näha neid poisse suurtes liigades.Ja aastalõpukal osalemine pole tähtis
Taavi Usta   •  
Garl - tavaliselt hakkavad inimesed isklikke solvaguid ütlema ja kalduvad teemast kõrvale kui argumendid otsa saavad...
United   •  
Jube tüütud on need isad Ustad ja Jürgensid.

Enne kui oma poisid suuremat tähelepanu ei pälvinud, polnud neid kuskil. Nüüd on nad igal pool.
parool_on_12345   •  
Võiks ka sellest rääkida kes on Šapovalovi agent ja kes Jürgensi (vihje Vestiga seotud) ning miks Jürgens koondises ei ole (vihje Vestiga seotud).

Jürgens ja Sapovalov mõlemad head poisid ja Eestile neid vaja, kahju et ühe mehe raha ahnus, lambanahkse vestiga selle ära solgib
Taavi Usta   •  
United. Ka sulle sama fraas: tavaliselt hakkavad inimesed isklikke solvaguid ütlema ja kalduvad teemast kõrvale kui argumendid otsa saavad...
United   •  
Ei, Oll on hea mängija, aga te kaks olete lihtsalt klounid. Iga kord, kui Ustat või Jürgensit kuskil mainitakse, tulete te kaks klouni koos nendega kohe meelde. Ja teie pojad on selle üle kindlasti uhked. Klounid.
Taavi Usta   •  
Kloun on parem olla kui anonüümne argpüks.

Sisene
KAHEKSANDIKFINAALID
LIVE: Holland ja Argentina alustavad teekonda finaali, vastupanu osutavad USA ja Austraalia  (Holland - USA koosseisud!)
MM TÄIES HOOS!
REAMEES SAARMA
Debüüthooajal kõrgliiga parimaks valitud reamees Saarma: Anderlechtiga mängides taipasin, et ega see Premium liiga ju ka nii hull ei ole
ANALÜÜS
MM-i taktikanurk | Pallivaldamise purustatud müüt ja Hispaania – Saksamaa nauditav ajugümnastika
VIIMASED ALAGRUPIMÄNGUD
HÄÄL JA PILT SINU SEADMEST
Pikk ette (ja MM-ile) | Tarmo Tiisler sõitvast katusest, Õnne tänava Almast, Kinoteatrist ja kommenteerimisest: see võib jääda mu viimaseks jalkaturniiriks
MM-I MÕTTED
Pikk ette (ja MM-ile) | Rindeoperaator Ivar Heinmaa: jalkafänniks olemine on mind päästnud surmast
JOON ALLA
Fännide lemmik 2022 – Robi Saarma  (milline sai sümboolne koosseis?)
PIKK ETTE
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11