Jürgenson: 100% treenerite mõtted meile veel kohale jõudnud pole (0)

FCI Levadia äärekaitsja Markus Jürgenson. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

FCI Levadia kogenud äärekaitsja Markus Jürgenson märkis pärast Viljandi Tuleviku üle saavutatud 2:0 võitu, et konarlikuks osutunud teise poolaja põhjuseid tasub otsida nii mängupausist kui ka alateadvuses olnud mõttest, et kõik on kontrolli all.

Jürgenson nõustus, et Levadia mängus teisel poolajal kehvasti. "Põhjuseid oli mitmeid – pikk mängupaus, 2:0 edu, vastased panid juurde ja meil alateadvuses hakkas seisuhoidmise mõte kuklas koputama. Peab tunnistama, et füüsiliselt oli päris raske, sest kahenädalane mängupaus jätab tahes-tahtmata mingisuguse jälje meeskonnale.

Jalgpallurit hoiab kõige paremas toonuses see, kui tal on kaks mängu nädalas. Koondisepausi ajal oli ka trennis vähem inimesi ja ei saanud 11 vs 11 mängida. 9 vs 9 pole aga päris sama. Kõige parem meeskonna füüsilises toonuses hoidja on mängutsükkel, mille pealt on kõige parem jalgpalli mängida," rääkis äärekaitsja.

Viimases enne koondisepausi peetud kohtumises sai Levadia väga valusa kaotuse Paide Linnameeskonna käest. "Eks see ikka mõjutas, sest kellele meeldib kaotada? Aga nagu elus igal alal, siis oli, mis oli. Nüüd on uus päev. Pole vahet, kas eile oli võit või kaotus. Puhkasime paar päeva keha ja vaimu jalgpallist," sõnas Jürgenson.

Levadia on nüüd veidi üle kolme kuu mänginud Vladimir Vassiljevi juhendamisel. Suve teises pooles lisandus treeneripingile serblane Marko Savic. Kuivõrd harjunud meeskond treeneriteduo nõudmiste ja ootustega praeguseks on?

"Kindlasti on arenemisruumi. 100% nende mõtted meile kohale jõudnud veel pole, selles olen veendunud. Meil on kindlad asjad, mida tuima järjekindlusega päevast päeva trennides nühime ja üritame treenerite nägemust väljakul ellu viia nii hästi, kui suudame. Vahel õnnestub paremini, nagu täna esimesel poolajal, kui meil asjad töötasid ja vastased olid hädas, ja vahel halvemini, nagu teisel poolajal. Järelikult on vaja rohkem tööd teha," lausus Jürgenson.