Kahe madalama liiga üldvõidud läksid kõrgelt saadud kogemustega võistkondadele (0)

FA Tartu Kalev läbis hooaja kaotuseta. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Pühapäeval selgus III liiga üldvõitja, kui FA Tartu Kalev alistas Annelinnas toimunud finaalis FC Elva duubelmeeskonna tulemusega 4:0. Kõvale Premium liiga kogemusele toetunud Kalevile lisaks tuli ka aste madalamal ehk neljandas liigas võitjaks meeskond kõrgemalt omandatud kogemustega, kui IV liiga üldvõidu teenis SC ReUnited.

Tartu Kalev jõudis III liiga finaali ida tsooni võitjana, olles alistanud liigavõitjate poolfinaalis 2:0 põhja tsooni parima, kõva koondise kogemusega Lilleküla JK Retro. Lõuna tsooni parim FC Elva II alistas poolfinaalis 1:0 lääne tsooni võitja FC Hiiumaa.

Eilses finaalis viis Janar Kaup võõrustajad neljandal minutil juhtima ning 35. ja 40. minutil oli täpne endine Soccernet.ee ajakirjanik Markus Jõgi, mis tähendas, et Kalev läks vaheajale kolmeväravalises eduseisus. Kohtumise viimase värava eest hoolitses 78. minutil Sven Karu, vahendas jalgpall.ee.

FA Tartu Kalev tegi tänavu silmapaistva hooaja, sest III liiga ida tsoonis võideti kõik 18 kohtumist ning seega kindlustati koht tulevaseks hooajaks II liigas. Meeskonna resultatiivseim oli tänavusel hooajal Karu 25 väravaga, Priit Peedo lisas 19 väravat ja Kristofer Kaasiku nimele jäi 17 tabamust.

Kalevis on lisaks Kaasikule ja Peedole arvukalt Premium liiga kogemustega mängijaid. Kõrgliigas lausa 185 mängu pidanud ning Eesti A-koondist kolmel korral esindanud Siim Tenno arvele jäi tänavu Kalevi särgis seitse väravat ning Premium liigas ligi sada mängu pidanud ja noortekoondises 25 ametlikku mängu pidanud Rasmus Tauts lisas üheksa. Mikk Laas, kes on Eestis kõrgeimal tasemel mänginud 131 mängu, lõi Kalevi särgis sel hooajal 11 väravat ning Tammeka ridades 20 Premium liiga mängus platsil käinud Markus Jõgi sai kirja 13 väravat.

IV liiga võitjal samuti kogemusi kõrgemalt

IV liigas osutus tänavu parimaks meeskonnaks SC ReUnited. Hooaja teises pooles ehk A tasandi mängudes võitis meeskond kõik seitse matši.

Esmalt saavutas ReUnited ida piirkonnas teise koha ja pälvis sellega koha A tasandil. Oma piirkonnas teeniti kümnest mängust 23 punkti ning ühe punktiga jäädi alla Viimsi Lõvidele. Sama vastane osutus ka A tasandil ReUnitedi lähimaks jälitajaks.

ReUnited tõusis rahvaliigast IV liigasse ja nüüd kohe astme võrra veelgi kõrgemale. Foto: Ilona Aasmäe

ReUnited võttis A tasandil maksimaalsed 21 punkti. Võtmetähtsusega matš peeti 18. oktoobril, kui Lõvid suudeti alistada tänu 87. minuti tabamusele 3:2. Alates 53. minutist oli ReUnited mänginud vähemuses.

"Viimsi meeskond oli kindlasti kõige tugevam, kellega sel hooajal mängisime," ütles ReUnitedi esindaja Innar Paal, aastaid Tallinna Kalevis mänginud ja tänavu mõnda aega ka nende abitreeneriks olnud mees.

"Mängisime samas tsoonis ja seda näitasid omavaheliste mängude tulemused, sest üks mäng jäi 0:0 ja teise võitsid nemad 1:0. Viimases omavahelises mängus oli meie jaoks tegu töövõiduga, sest väljakul oli kaks võrdset tiimi. Nad on noored ja võimekad, sest nende füüsiline tase lubaks mängida ka II või III liigas. Meil on kogenud mängijad ja vast oli kvaliteeti natuke rohkem. A tasandil kaardistasime lisaks Viimsile veel väga ohtlikuks vastaseks Aruküla, kuid suutsime neist kindlalt üle olla."

ReUnitedil kogemust tõesti jagub, sest kuigi võistkonna keskmine vanus pole väga kõrge, on mitmetel palluritel kõvasti mängupraktikat Esiliigast ja kõrgemaltki. Näiteks pallivad nende ridades Kalevi legend Ando Hausenberg, Viljandi Tuleviku endine poolkaitsja Karel Kübar, aga ka vilunud vutisõpradele hästi tuntud nimed nagu Rain Aasmäe, Juhan Lilleorg, Patrick Peinar, Henrik Sepp ja Mattias Traublum.

Paal lisas, et meeskonnal oli juba hooaja eel siht silme ees, sest 2021. aastaks sooviti tõusta III liiga põhja tsooni. "Seal on näiteks Retro ja Zenit, nii et kvaliteeti jagub ja vastased pakuksid meile kindlasti pinget."

Võistkonna resultatiivseim oli tänavu liigas 21 tabamusega Innari kaksikvend Timo Paal. Paremuselt teine väravalööja oli Karel Kübar, kes sai oma 11 väravast lausa seitse kirja hooaja otsustavas faasis ehk A tasandil. Rain Aasmäe lõi tänavu liigas üheksa väravat ja Patrick Peinar lisas kaheksa.

Mullu pallis ReUnited veel rahvaliigas, kuid tänavu otsustati meistrivõistluste kasuks. "Panime pundi kokku väikese sõpruskonnaga, kuid otsustasime alustada rahvaliigas, sest polnud kindlust, et igaks mänguks 11 meest kokku saaksime. Hooaja vältel nimekiri pikenes ja tekkis arusaam, et saaksime hakkama ka meistrivõistluste III liigas. Alustasime IV liigast ja suutsime koheselt ka oma eesmärgi täida," lisas Paal.

A tasandil teenisid Lõvid 12 punkti ja teise koha, sama punktisummaga oli kolmas FC Olympic Olybet.