Menüü
TV
Veebisait

Kahe peatreeneriga Kalev võtab soosikukoorma vastu suurima rõõmuga (0)

Foto: Brit Maria Tael

Mullu veel Premium liigas püsimajäämise eest võidelnud ning Dmitrijs Kalašnikovsi käe all ka (siiski mitte piisavalt) võimsa hooaja lõpuga maha saanud JK Tallinna Kalev alustab uut hooaega vanal heal Kalevi moel - rõhku noortele suunates.

Kui nii mõnedki Premium- ja Esiliiga klubid on hooaja ettevalmistusfaasis pidanud rinda pistma mitme neist endist mittesõltuva probleemiga, siis Kalevi värske peatreeneri Aivar Anniste sõnul ei ole nende meeskonnas suuri tagasilööke esinenud. "Pigem võib öelda, et on ikkagi hästi läinud. Vaatamata igasugustele piirangutele ja haigestumistele võib laias joones, ma arvan, rahule jääda."

Suuremad tervisehädad kalevlasi tänavusel ettevalmistusperioodil samuti kimbutanud ei ole. "Meil on olnud siin erinevaid poisse väiksemate hädadega, enamjaolt ikkagi nooremad mängijad. Romet Kaupmees on üks, kellega on olnud mured. Tal on hüppeliigesega juba paar aastat probleeme olnud ja reie tagumise lihasega oli ka väike häda," tõi Anniste välja noore ründeässa, keda terviseprobleemid on häirinud.

"Üldiselt pisivigastused ja haigestumised on nooremaid mängijaid seganud, aga pikemalt väljas keegi ei ole. Kõik on tublisti trenni teinud ja oleme ka koormusi tõstnud, noored poisid on saanud korraliku põhja alla," avaldas peatreener rahulolu tehtud töö suhtes, kuid tõdes ka, et loorberitele puhkama ei jääda. "Meie plaan on ikkagi terve hooaja vältel seda arenemist jätkata, mitte et teeme ettevalmistuse ära ja siis hakkame hoidma. Meil on nii noor meeskond, et me peamegi tahtma saada järjest paremaks. Nii füüsiliselt, vaimselt kui ka mänguliselt."

REKLAAM

Kalevi kaks peatreenerit - vasakul Aivar Anniste, paremal Daniel Meijel. Foto: JK Tallinna Kalev / Facebook

Uuele hooajale minnakse vastu kahe peatreeneriga

Esmaspäeval teatas Kalev uuest süsteemist treeneripingil - kui varasemalt oli duubelmeeskonna peatreener Daniel Meijel ja abitreener Anniste, siis tänavu tegutsetakse võrdse tandemina esindusmeeskonna tüüri juures.

"Minu jaoks tähendab see kindlasti vastutuse suurenemist," teadvustab Anniste endale uue ametiga kaasnevaid kohustusi. "Daniel arvas, et nii võiks asi paremini toimida ning minul sellega mingit probleemi ei olnud. Tegu ei olnud mõne minu isikliku ambitsiooni täitmisega, vaid Danieli ettepanekuga tööefektiivsuse tõstmiseks. Ma arvan, et vastutus ongi peamine asi, mis suureneb, ja kindlasti lisanduvad mulle ka mingid kohustused."

Keskväljale leiti täiendus lõunanaabrite juurest

Kuigi Kalev mängib uuel hooajal Esiliigas, on ridu täiendatud ka piiri tagant. Lisaks pikaaegsele koondislasele, pikalt Soomes pallinud Ats Purjele löödi äsja käed ka 24-aastase nigeerlase Abdullahi Alfaga, kellest keskmine Eesti vutisõber mõistagi eriti palju ei tea.

"Ta on mänginud Nigeeria noortekoondistes ja viimased neli aastat Läti kõrgliigas, tegutseb keskpoolkaitsjana. Meie näeme ja vajasime teda kontrolliva poolkaitsja kohale, aga ta ise väitis, et on ka ründavat poolikut mänginud. Konkreetne keskväljamees," iseloomustab loots uut täiendust. "Ta on hea ja kindel palliga mängus, suudab sööta ja ka keskväljal kõvasti lahtiste pallide pärast võidelda."

Kui Alfa näol on tegu lepingulise võõrleegionäriga, siis Kalevi koosseisust leiab ka teise välisriigi kodanikust mängumehe - mulluse hooaja esimeses pooles Kalevit esindanud, kuid suvel suurest jalgpallist loobunud Selim El Aabchi. Anniste sõnul on marokolane endiselt ikkagi amatöörmängija staatuses ning mängib vutti pelgalt oma lõbuks. "Ta naudib jalgpalli ja meie pundis olemist ning üritab meid aidata nii palju, kui töö kõrvalt saab."

Nigeerlasest keskväljatäiendus Alfa Abdullahi ja klubi spordidirektor Joel Lindpere. Foto: JK Tallinna Kalev / Facebook

Nooruse ja kogemuse vahel on leitud tasakaal

Kuivõrd Kalevi firmamärgiks on viimastel aastatel kujunenud väga noor koosseis, siis sama, isegi nooruslikumat liini hoitakse ka tuleval hooajal. Koosseisu kuuluvad siiski ka paar vanemat mängumeest - lisaks eelmainitud Purjele juba mullu Kalevi särki kandnud keskkaitsja Tanel Tamberg.

"Usun, et see noorte ja mõne vanema mängija kooslus saab hästi toimima. Olles ise olnud duubli juures mõned aastad selle vanema mängija rollis, olen näinud, et see asi toimib. Kui on ainult noored, siis võib minna keeruliseks. Väljakule on vaja ka kogenud mängumehi, kes suudavad vastavalt vajadusele kas innustada, rahustada või asjad enda peale võtta," lausub Anniste.

Kas Esiliigasse langemine võib noorele meeskonnale enesekindluse ja kogemuse hankimise poole pealt kasuks tulla? "Suuremale enamusele kindlasti. Osad noored on meil tegelikult valmis juba Premium liigat mängima, nagu eelmisel hooajal näha võis, nende jaoks on see võib-olla väike tagasilöök. Samas arvan, et meeskond tervikuna ehk tõesti isegi võidab sellest."

Paljulubav järelkasv

Kui mullu kuulusid Kalevi põhimeeste hulka mõned vanemad, nüüdseks klubist lahkunud mängijad, näiteks Pärnusse siirdunud Marek Kaljumäe, Levadiaga käed löönud Hannes Anier ja Florast laenul viibinud Pavel Dõmov, siis Anniste hinnangul on Kalevil peale tulemas ka igati väärikas järelkasv.

"Eelmisel sügisel tegi väga suure ja jõulise sammu [Markus] Riisenberg. Ta on end keskväljal väga hästi näidanud ja kontrollmängudes [Reinhard] Reimaa kõrval põhikoosseisus mänginud. Ootan temalt väga asjalikku sammu edasi, võimed arenemiseks ja potentsiaal on minu hinnangul väga suured," tunneb loots 16-aastase keskpoolkaitsja üle heameelt.

"Lisaks märgiksin ära ääreründaja Ramol Sillamaa, kes oli jubamullu esinduses, kuid põhimängija rolli veel ei kandnud. Temal on Eesti mängijale kuidagi ebaloomulik X-faktor, ta on täiesti ebatraditsiooniline ja teistsugune mängija. Selliseid mängumehi väga teistes meeskondades siin ei kohta, mingi eriline asi on tal. Aga seda on raske kirjeldada, seda peab väljakul nägema. Kindlasti väärib äramärkimist ka Hugo Palutaja, kes samuti juba mullu Premium liigas korduvalt mänguaega teenis," nimetab Anniste veel noori mängumehi, kellelt uuel hooajal läbimurret võib oodata.

Markus Riisenberg (pildil vasakul) on mängija, kellelt Anniste tänavu läbimurret ootab. Foto: Liisi Troska

Mis saab olema Kalevi edu võti algaval hooajal? "Sa oled meie edus nii kindel, jah?" muigab Anniste. "Selle (favoriidikoorma - M. K.) võtame me hea meelega vastu, ega me vähemaga ei lepigi! Aga edu võti, kuna meil on nii noor meeskond, on ikkagi meeskondlik mäng, läbi mille saame stabiilsuse saavutada. Ilma stabiilsuseta, nagu Ameerika mägedel mängides, on hooaja lõikes raske edukas olla. Lisaks peab tagaliinis asjad korras hoidma. Kaitsemäng on see, millega tiitleid võidetakse."

Millises liigas näeme Kalevit 2022. aastal? Pisikese mõttepausi järel teatab Anniste kindlalt: "Premium liigas!"

JK Tallinna Kalev
Peatreenerid: Daniel Meijel ja Aivar Anniste
Väravavahtide treener: Kristjan Tamme
Füüsilise ettevalmistuse treener: Ilo Rihvk
Füsioterapeut: Laura Ernits
Kapten: pole veel otsustatud, aga ilmselt üks keskkaitsjatest
EJL-i stipendiaadid: Kaspar Laur, Murad Velijev, Daniil Sõtšugov, Mark Petrov, Sandor Dino Franch ja Brandon Bachmann (hetkel kaitseväes)
Eelarve: ca 700 000 eurot (kogu klubi)
Duubelvõistkond: JK Tallinna Kalev U21 (Esiliiga B)
Koduväljakud: Kalevi kunstmuruväljak / Sportland Arena
Meeskonna värvid: sinine ja valge
Kodulehtjkkalev.ee
Esimene mäng (ühtlasi Soccernet.ee telemäng): 4. märtsil kell 19.00 vs. FC Nõmme United (Sportland Arenal)

Koosseis:

Väravavahid: Daniil Koroljov, Stiven Raider, Maico Rimmel.
Kaitsjad: Tanel Tamberg, Kaspar Laur, Alexander Kapitan Bergman, Sven Loginov, Hugo Palutaja, Mark Petrov, Daniil Sõtšugov.
Poolkaitsjad ja ründajad: Abdullahi Alfa, Kristofer Käit, Markus Vaherna, Ramol Sillamaa, Murad Velijev, Ats Purje, Romet Kaupmees, Markus Riisenberg, Reinhard Reimaa, Alger Džumadil, Selim El Aabchi, Sandor Dino Franch, Ramon Smirnov.

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Selim El Aabchi (Maroko ründaja) naasis jalgpalli juurde.
Abdullahi Alfa
(Nigeeria poolkaitsja, Liepajast) liitus klubiga.
Ats Purje (poolkaitsja, KuPS-ist) liitus klubiga ja sai ka duubli peatreeneriks.
Stiven Raider (väravavaht, Florast) naasis kasvatajaklubisse.

Välja:

Markus Allast (kaitsja) liitus Kuressaarega.
Hannes Anier (ründaja) liitus Levadiaga.
Pavel Dõmov (poolkaitsja) laenuleping Florast lõppes.
Eduard Golovljov (ründaja) liitus Narva Transiga.
Dominik Ivkic (Sloveenia kaitsja) lahkus klubist.
Marek Kaljumäe (poolkaitsja) liitus Pärnu Vaprusega.
Ralf-Sander Suvinõmm (poolkaitsja) laenuleping Florast lõppes.
Karl Andre Vallner (väravavaht) liitus Levadiaga.

Hooajaeelsed mängud:

07.02. Tallinna FC Flora U21 - JK Tallinna Kalev 2:5 (Velijev, Sillamaa, Reimaa, Purje, Franch)
13.02. Tallinna JK Legion (PL) - JK Tallinna Kalev 4:1 (Velijev)
27.02. JK Tallinna Kalev - Viljandi JK Tulevik (PL) 1:3 (Purje)

Võitkaotus.
PL - Premium liiga.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
LEGION - FLORA
Eemaldatud Belov ei pea end pallipoisiks: kas oli vaja anda see punane? Sain hea õppetunni
LEVADIA - KALJU
Luup peale | Kannatlikkus viis Levadia sihile. Aga kas Kalju oleks pidanud saama penalti?  (galerii!)
PÜHAPÄEV VÄLISMAAL
MÄNGUD PÄRNUS JA NARVAS
TIPPHETKI PÜHAPÄEVAST
PÜHAPÄEV VÄLISMAAL
EL CLASICO
Vana hea retro | Märten Pajunurm: mind saadeti Kuressaarde tagasi laenule, tahtsin end mängus Floraga näidata
ZAKA EI PÄÄSE KOONDISESSE
FIFA sulges Beglarišvilile Eesti koondise ukse. Zaka: see teeb väga kurvaks, Eesti esindamine on mu üks suuremaid unistusi
VAATAMIST
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
4
4
0
0
14:3
12
2.
Paide Linnameeskond
4
3
1
0
8:2
10
3.
JK Narva Trans
5
2
2
1
9:8
8
4.
Tartu JK Tammeka
2
2
0
0
5:2
6
5.
Nõmme Kalju FC
4
2
0
2
3:2
6
6.
Tallinna FC Flora
1
1
0
0
2:1
3
7.
Viljandi JK Tulevik
4
1
0
3
5:13
3
8.
Tallinna JK Legion
5
0
2
3
5:8
2
9.
Pärnu JK Vaprus
3
0
1
2
2:8
1
10.
FC Kuressaare
4
0
0
4
3:9
0