Kaheksa väravaga põnevikus osutus trumbiks Norra äss (0)

Sociedad vajas võiduks kuhjaga väravaid. Foto: Scanpix / EPA / David Borrat

Hispaania kõrgliigas võib juba varakult välja käia ühe kandidaadi hooaja põnevaima kohtumise tiitlile, sest Girona ja Real Sociedadi kohtumises nähti koguni kaheksat väravat. Sociedad läks ette, jäi kaotusseisu, viigistas, jäi uuesti taha, aga võitis lõpuks 5:3.

Avapoolajal lõi Sociedadi mõlemad väravad norralane Alexander Sörloth, kelle tabamuste vahel jõudsid kodumeeskonna eest skoori teha nii kauglöögi ristnurka kõmmutanud Rodrigo Riquelme kui ka pealöögi võrku suunanud Arnau Martinez. Teist poolaega alustas Girona rõõmuks täpse löögiga Taty Castellanos, kelle jalalt teele läinud palli Alejandro Remiro kuidagi tõrjuda ei suutnud.

Kodupubliku kurvastuseks pöörasid külalised seejärel aga mängu otsustavalt enda kasuks, saades kõvasti tuge Girona kaitsjate kehvast tegutsemisest. Poolaja keskel saatis Brais Mendez paremalt äärelt värava ette madala karistuslöögi, mis kedagi puutumata otse võrku lipsas, kõigest viis minutit hiljem lükkas väravaesisele põrkama jäänud palli Juan Carlose selja taha Martin Zubimendi.

Punkti pani kohtumisele 85. minutil Sörlothilt söödu saanud ja palli postipõrkest väravasse virutanud Takefusa Kubo, tuues Sociedadile 5:3 võidu. Norralasel on sel hooajal kirjas nüüd kolm tabamust, seejuures lõpetas ta eelmise hooaja kõigest nelja väravaga.

Girona - Real Sociedad 3:5 (2:2)
23. Rodrigo Riquelme, 27. Arnau Martinez, 48. Taty Castellanos - 8., 42. Alexander Sörloth, 66. Brais Mendez, 71. Martin Zubimendi, 85. Takefusa Kubo