Käidi koduklubi tegi Mourinhole seda, mida 1007 eelmist meeskonda polnud suutnud (0)

Bodö/Glimti jalgpallurid tähistavad järjekordset AS Romale löödud väravat. Foto: Scanpix / Reuters / NTB

Konverentsiliiga alagrupiturniiri kaks nimekaimat osalejat AS Roma ja Tottenham Hotspur pidid mõlemad võtma kolmandas voorus kaotuse. Kui Spurs jäi Vitessele alla talutavalt ehk 0:1, siis Jose Mourinho juhendatud Itaalia tippklubi naaseb Norrast 1:6 kaotusega.

Tegemist oli Mourinho treenerikarjääri 1008. kohtumisega, mis oli aga esimene, kui tema juhendatud meeskonnale löödi üle viie värava. Mattias Käidi koduklubi Bodö/Glimt sai seega hakkama vägiteoga, mis Mourinho 1007-le eelmisele vastasmeeskonnale jõukohaseks ei osutunud.

Valitsev Norra meister asus kohtumist juhtima Erik Botheimi 8. ja Patrick Bergi 20. minuti väravatest. 28. minutil vähendas Carles Perez kaotusseisu minimaalseks, aga vaheaja järel lükkasid võõrustajad gaasi põhja. 62. minutil tabas taas Botheim, 71. minutil lõi Ola Solbakken 4:1, 78. minutil Amahl Pellegrino 5:1 ja 80. minutil Solbakken 6:1.

Rohkelt vahetusmängijaid kasutanud Roma edasipääsulootused polaarjoone taga teab mis suurt tagasilööki ei saanud, sest kahes esimeses voorus nopitud võidud pakuvad Mourinho juhendatavale meeskonnale korralikku turvapatja. Aga piinlik oli see tulemus otse loomulikult.

Olgu lisatud, et septembris Bodö/Glimtiga lepingu sõlminud Käit Konverentsiliiga alagrupiturniiril osaleda ei saa, sest liitus klubiga pärast registreerimistähtaja lõppu. Küll aga tähendavad kolmest mängust teenitud seitse punkti, et Bodö/Glimti šansid jõuda alagrupis kahe parema sekka ja jätkata eurosarja kevadhooajal, kui ka Käit saaks kaasa teha, on Norra meistril arvestatavad.

Tottenham kaotas võõrsil Vitessele läbi Maximilian Witteki 78. minuti värava. Inglismaa klubi edasipääsušansid pole kadunud, aga liiga hea nende olukord ka pole, sest nelja punktiga ollakse alagrupis kolmandad. Juhib Sloveenia klubi Mura võõrsil 2:1 üle mänginud Rennes 7 punktiga, Vitessel on kirjas 6 punkti.