Käidi noort klubikaaslast ähvardab kodumaal pikk vanglakaristus (0)

Foto: ST Sports Desk / Twitter

Mattias Käidi tööandja Fulhami ridadesse kuuluv noor Ben Davis on silmitsi suure probleemiga. 18-aastane noormees on Singapuri kodanik, mis tähendab, et ta peab läbima kohustusliku riikliku teenistuse, nüüd on Davis aga kantud teenistuskohustustest kõrvalehoidjate nimekirja.

BBC teatel on Singapuri täisealistel meeskodanikel võimalik valida kolme variandi vahel: teenida saab sõjaväes, politseis või tsiviilkaitsejõududes ning teenistuse pikkus on kaks aastat.  Davis liitus Fulhamiga juulis, ent tema taotlus teenistusest pääseda lükati nüüd ametlikult tagasi. 

Kui Davis kahe järgmise aasta jooksul teenistusse ei asu, ähvardab teda kuni nelja kuu pikkune vangistus. Karistus on aga aja jooksul kasvav ehk lõpuks võib Davis vangi minna kuni kolmeks aastaks. Lisaks on riigil võimalik määrata talle peale vangistuse ka rahatrahv.

"Härra Benjamin Davis on riiklikust ajateenistusest kõrvalehoidja," teatas Singapuri kaitseministeeriumi esindaja. "Ta ei ilmunud ettenähtud ajal kohale ning viibib lisaks välisriigis ilma kehtiva lahkumisloata."

Singapuris pole üldjuhul kombeks sportlastele teenistusse arvamisel erandeid teha. Võimalik on see vaid nende puhul, kes on esindanud riiki olümpiamängude kaliibriga võistlustel ning kuulunud seal võimalike medalipretendentide sekka. Samasugune on seadus veel mitmes riigis, näiteks pidi Tottenhamis mängiv lõunakorealane Heung-min Son palju kajastust leidnud juhtumis tulema kodumaa koondisega mullu suvel Aasia meistriks, et kaheks aastaks sõjaväkke minekust pääseda.

Davisest sai suvel esimene Singapuri jalgpallur, kes Premier League'i klubiga profilepingu sõlminud. Sel hooajal on ta Fulhami U18-vanuseklassi meeskonna eest platsil käinud kümme korda. Davis on saanud kutse ka Singapuri koondisesse, kuid pole seal veel debüüti teinud.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
VÄLJAMAAL
SOCCERNET.EE BELFASTIS
KLAVAN NAASIS TREENINGUTELE
Hea uudis! Klavan alustas meeskonnaga treenimist
SOCCERNET.EE BELFASTIS
EM-VALIKSARJA ALGUS
NOORTEKOONDISE SAJANDI VÕIT
VAATA JÄRELE: Eesti U17 tegi Prantsusmaale uut ja vana  (galerii!)
KODULIIGAST
Jõhvi jalgpallikeskuse rajamiseni võib minna veel aastaid  (abivallavanem optimistlik ei ole)
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Kalju kohtub Lätis Leedu tippklubiga
TREENINGMÄNGUD
Kalju kohtub Lätis Leedu tippklubiga (0)