Käit ja Purje pääsesid Euroopa liigas edasi, Teniste teekond lõppes (0)

Mattias Käit. Foto: NK Domžale Twitter

Välismaal mängivatest Eesti palluritest jõudsid oma koduklubiga Euroopa liiga teise kvalifikatsiooniringi nii Mattias Käit kui ka Ats Purje. Avamängus Bergeni Branni eest skoori teinud Taijo Teniste tööandja jäi aga napilt ukse taha.

Sloveenia pronksiklubi Domžale oli võitnud avamängus võõrsil Malta meeskonda Balzani 4:3 ja kui kodus 21. minutil Slobodan Vuki väravast ette mindi, oli see suur samm edasipääsu suunas. Balzan ei suutnudki enam millegagi vastata ja 1:0 skooriga mäng ka lõppes, Käit vahetati avapoolaja järel välja. Teises ringis kohtub Domžale Rootsi pronksimeeskonna Malmö FF-ga.

Purje jälgis pingilt, kuidas KuPS viigistas võõrsil 1:1 Valgevene klubi Vitebskiga. Et kodus oli 2:0 võidetud, muutis võõrsil 27. minutil kaotusseisu jäämine Soome klubi vaid hetkeks murelikuks. Teise poolaja alguses tagas kaitsja Babacar Diallo viigivärav olukorra, kus valgevenelased vajanuks juba kolme tabamust. Järgmises ringis on KuPS-i vastane Poola suurklubi Varssavi Legia.

Teniste tabamus viis Branni nädala eest peetud avamängus Shamrock Roversi vastu juhtima, kuid lõpuks lasti endale neljandal lisaminutil lüüa valus 2:2 viigivärav. Korduskohtumist Iirimaal asus Brann samuti juhtima, kui 57. minutil oli täpne Daouda Bamba, ent 76. minutil Rovers viigistas ja 87. minutil lõi viimase naela Branni kirstu. Algkoosseisu kuulunud Teniste oli kolm minutit enne 2:1 väravat välja vahetatud.

Kui Eesti klubijalgpalli lippu hoidsid seekord kõrgel Flora ja Nõmme Kalju ning loetud sekundid jäid edasipääsust puudu ka Levadial, siis ülejäänud kahe Balti riigi klubidest saatis edu vaid lätlasi. Meistrite liigas kaotas Riga FC penaltitega Dundalkile ja Suduva jäi 1:2 alla Belgradi Crvena Zvezdale. Mõlemad jätkavad Euroopa liiga teises kvalifikatsiooniringis, kus nende vastasteks on vastavalt Gliwice Piast ja San Marino klubi Tre Penne.

Ventspils sai Euroopa liigas kahe mängu kokkuvõttes 3:1 jagu albaanlaste Teutast ja kohtub nüüd Gzira Unitediga Maltalt. Liepaja sai 3:2 jagu Minski Dinamost ja läheb vastamisi rootslaste Norrköpingiga. Riia Jalgpallikool ehk RFS jäi aga kahe mängu kokkuvõttes 3:4 alla Ljubljana Olimpijale. Edasipääsu taganud värava lõi Olipmpija ründaja Stefan Savic korduskohtumise teisel üleminutil.

Märksa kehvemini käis leedulaste käsi, sest konkurentsist langesid juba avaringi järel nii Vilniuse Žalgiris, Kaunase Žalgiris kui ka Riteriai. Esimene kaotas 2:4 ungarlaste Honvedile, teine jäi koguni 0:6 alla Limassoli Apollonile ja kolmas pidi  võõrsil löödud väravate reegli põhjal tunnistama Klaksviki paremust.