Kaks-kolm nädalat lõivu maksnud Kalev panustab noorte arengusse ja loodab Esiliigasse püsima jääda (0)

Tallinna Kalevi duubelmeeskond mängib algaval hooajal Esiliigas. Foto: Renate-Ly Mehevets

Viimased neli aastat Esiliiga B-s mänginud ja mullu Eesti tugevuselt kolmandas liigas teise koha saanud Tallinna Kalevi duubelmeeskond alustab uut hooaega uue peatreeneri Alo Bärengrubi juhendamisel Esiliigas.

Bärengrub liitus Kaleviga eelmise aasta alguses, asudes tööle U17 meeskonna peatreenerina. "Olen keeranud treeneritöös ja elus uue lehekülje ning mul on hea meel teatada, et liitun Tallinna Kalevi treenerite kollektiiviga. Tunnen klubijuhte ja enamus treenereid juba varasemast hästi. Näen nii isiklikus kui ka klubilises plaanis suurt perspektiivi ja motivatsiooni noorte arendamisel. Soovin anda ka enda panuse klubi ja mängijate arengusse, samuti areneda treenerina ja ennast pidevalt täiendada," rääkis Bärengrub mullu jaanuaris klubi pressiteenistusele.

Kuna aasta hiljem toimusid Kalevi esindusmeeskonna pingil muudatused - Aivar Annistest sai klubi akadeemia direktor ja peatreener, Daniel Meijeli abiliseks nimetati varasem U21 meeskonna peatreener Ats Purje -, siis duubelmeeskonda hakkas juhendama 48-kordne internatsionaal Bärengrub.

Bärengrub avaldas, et see oli asjade loogiline käik. "Kui Kalevisse tulin, siis oli meil klubiga pikaajaline plaan paigas ja asjad kokku lepitud. Esimesel aastal tutvusin Kalevi keskkonnaga, duubelmeeskonnaga ja kogu süsteemiga. Samal ajal tegutsesin aktiivselt ainult U17 meeskonna treenimisega, aga U17 mängijad olid juba suuresti duubli juures ja sisseelamine oli sujuv," kommenteeris Bärengrub Soccernet.ee-le.

Seega on duubelmeeskond Bärengrubile tuttav. "Hoidsin läbi hooaja silma peal, käisin mängudel, vaatasin ja tutvusin Kalevi üldiste tegemistega. Mul oli ikkagi väga selge ülevaade, mis ja kuidas Kalevi duublis toimus," sõnas juhendaja, kes ootab uut hooaega suure huviga. "Ma olen põnevil, mitte ärevil. Loomulikult ootan suure huviga!"

Esiliiga on Bärengbrubi jaoks treenerikarjääris samm edasi, sest ta pole varem sel tasemel töötanud. "Esiliiga B-d olen Raplamaa peatreenerina õrnalt nuusutanud," märkis hiljuti 40-aastaseks saanud Bärengrub. "Ma ei ütleks, et olen väga noor treener, sest enne kui Kalevisse tulin, olin treeneritööd kuus aastat teinud, ennast harinud, treeninud erinevaid vanuseid ja puutunud jalgpalliga erinevates valdkondades kokku. Esiliigas pole veel kätt proovinud."

Ettevalmistus hooajaks

Kalevi duubelmeeskond sai mullu Esiliiga B-s teise koha ja kindlustas sellega koha Esiliigas. Kui oluline on see suures plaanis klubi ja noorte mängijate jaoks? "Kindlasti samm edasi kõrgemale tasemele!" vastas Bärengrub. "Ma arvan, et siin tuleb vaadata üldist pilti - esindus oli tubli, pigem vähe vigastusi ja mängijad aitasid duubelmeeskonda. Loomulikult oli samm edasi väga oluline, eriti noorte arendamisel ja kasvatamisel. Kalevi esindus on suuresti üles ehitatud noortest mängijatest, kellele pööratakse väga palju rõhku. Eks ole näha, kuidas nüüd duubel kõrgemal tasemel toime tuleb, aga kindlasti areneme edasi nii individuaalselt kui meeskondlikult."

Bärengrubi sõnul ei ole ettevalmistus hooajaks sujunud plaanipäraselt. "Laias laastus on läinud rahuldavalt, aga seoses meie jalgpallihalli valmimise ja kasutusloa saamisega maksime lõivu kaks-kolm nädalat. Ehk olen natuke tagaajaja rollis, aga suures osas on seltskond jäänud samaks, mõned pusletükid loksuvad paika seoses esindusega, liigume õiges suunas ja ma ei muretse ettevalmistuse osas."

Foto: Jalgpalliklubi Tallinna Kalev

Ta lisas: "Plaan oli alustada jaanuari esimesel nädalal ja üht-teist saime teha - mõned treeningud Kalevi kunstmurustaadionil, rohkem selline individuaalne kava, aga häid pallitreeninguid ei saanud. Otsisime alternatiive lausa jalgpalliliidu staadionitel ja proovisin aegu saada ka Rapla jalgpallihalli näol. Planeerimise koha pealt oli keeruline ja kaootiline, sest ei saanud asju pikalt ette planeerida."

"Laias laastus on nädalases graafikus viis trenni ja mäng, integreeritud jõutreeningud ja sellisel moel läheme hooajale vastu," märkis Bärengrub, kelle juhendamisel on Kalevi duubelmeeskond mänginud viis kontrollmängu, millest üks on võidetud, kaks viigistatud ja kaks kaotatud. 

Peatreener ei ole enda sõnul hooajaeelsetes mängudes tulemustele mõelnud. "Pigem tahtsin näha erinevaid mängijaid erinevatel positsioonidel koos mängimas. See oli selline katsetav ja analüüsiv pool."

Kui palju ootab Bärengrub duublile esindusmeeskonnast toetust? Või peaksid duubli mängijad hoopis esinduse poole vaatama? "Ma olen seda ka omal ajal mängijana tunnetanud, et kui laias laastus on treeninggrupis 22-24 mängijat, siis ilmselgelt kõik ei saa esinduses mängida. See on loomulik protsess ja siin tuleb leida hea tasakaal. Mina kui duubli peatreener pean mängijaid arendama ja aitama neid ülespoole. Meie peame olema tugi esindusele ja vastupidi. Meil on treeneritega, kellega seda asja koos teeme, hea arusaam ja mõistmine."

Kuna esinduses võib veel muudatusi toimuda, siis pole lõplikult paigas ka duubli koosseis. "Meil üldiselt oma keskkonnas ja klubis mängijaid jagub. Pigem on praegu küsimus esindusmeeskonna komplekteerimises, seal on üksikud pusletükid lahtised, nagu on ka spordidirektor öelnud. Kes jääb esindusse, kas sealt tuleb kedagi allapoole või kes pääseb noorematest duublisse," selgitas Bärengrub, kelle sõnul toetub duubel eelkõige 2006. ja 2007. aastal sündinud mängijatele.

Kellel silm peal hoida?

Bärengrub loodab, et paljud noored teevad algaval hooajal oma arengus sammu edasi. "Ootan 2006 ja 2007 mängijatelt suuremat sammu. Meil on ka eelmisel aastal koondisest läbi käinud mängijaid. Üldiselt tahan kõigis näha suuremat sammu ja arengut," sõnas peatreener.

Bärengburg lisas: "Hannes Planken 2006 ja Airon Kollo 2007. Markus Johannes Leivategijal on võib-olla arengu mõttes ja järgmise sammu jaoks vaja keskkonnamuutust. Ründajate näol ootan tagasitulekut Romet Kaupmehelt, kes on näidanud suurt huvi ja soovi ikkagi jalad alla saada. Ta on mõned aastad vahelduva eduga vigastustega kimpus olnud. Poole aasta lõikes ootan, mis saab 2008 poistest. Aivar Anniste on akadeemia peatreener, ootame ja vaatame, kes hakkavad 2008 poistest pead tõstma."

Kalevi duubelmeeskonna treenerid. Foto: Jalgpalliklubi Tallinna Kalev

Kalevi duubelmeeskonna kaptenina jätkab mängiv abitreener Kenlou Laasner, kes säras eelmisel aastal Esiliiga B-s 33 väravaga. "Ta on seda rolli siin juba aastaid kandnud. Tänu tema statistikale ja osalusele on duubelmeeskond püsinud seal, kus ta on olnud. Ma ei taha teda üle kiita, aga tuleb aru anda, et ta aitas meeskonna kõrgemale tasemele ja tema roll on väga suur," rääkis Bärengrub, kelle sõnul tulevad 24-aastase Laasneri kogemused meeskonnale Esiliigas kasuks. "Ta on loomult seda tüüpi inimene - tema kui kapteni ja vanema mängija roll on see, mida meeskond vajab!"

Lisaks Laasnerile on Bärengrubil veel mitu abilist. "Daniel Meijeli koormus on sel aastal esinduse juures suurem, aga ta abistab mind aeg-ajalt jätkuvalt ka abitreenerina. Laura Ernits aitab füsioterapeudina ja Ilo Rihvk fitnesstreenerina. Oskari Forsman, kes on mängiv väravavahtide treener esinduses, käib meil samuti abis. Väravavahtide treenerina abistab meid ka Andree Marjamaa."

Eesmärgid ja Esiliiga tase

Bärengrub teadvustab, et Kalevi duubelmeeskonna eesmärk on Esiliigasse püsimajäämine, aga sportlase hing soovib alati enamat. "Esimene eesmärk on eelkõige nii individuaalne kui meeskondlik areng. Loomulikult peame endale aru andma, et eesmärk on ka püsimajäämine. Võib-olla kasvades ja arenedes julgeme millalgi ka tabeli ülemisse otsa piiluda."

Milline on Esiliiga tase? "Esiliiga on alati olnud sõltuvuses duubelmeeskondadest. Meistriliigas vägeva hooaja teinud Harju Laagri on kindlasti tugev. Welco tõusis meiega koos Esiliiga B-st ja vaatame, kuidas hakkame nendega konkureerima. FC Tallinn on kooslus tugevatest vanematest mängijatest ja noortest. Siis on veel Viimsi, Tabasalu ja Elva. Ma arvan, et Esiliiga on võrdlemisi tugev," vastas Bärengrub.

Kes on soosik? "Ma ei oskaks või ei tahaks kedagi pakkuda. Võib-olla olen liiga värske treener Esiliiga mõttes ega tunneta seda veel liiga hästi. Ma arvan, et Esiliiga on ühtlaselt tugev."

Tallinna Kalev U21 alustab Esiliiga hooaega 4. märtsil Sportland Arenal FC Tallinna vastu. 

JK Tallinna Kalev U21
Peatreener: Alo Bärengrub
Mängiv abitreener: Kenlou Laasner
Väravavahtide treenerid: Oskari Forsman, Andree Marjamaa
Füüsilise ettevalmistuse treener: Ilo Rihvk
Füsioterapeut: Laura Ernits
Kapten: Kenlou Laasner
EJL-i stipendiaadid: Taavi Jürisoo, Aron Kirt, Hugo Palutaja, Georg Pank, Ramon Smirnov, Martin Tomberg
Eelarve: selgumisel
Duubelvõistkond: JK Tallinna Kalev Juunior (III liiga)
Koduväljakud: Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljak / Sportland Arena
Meeskonna värvid: must, sinine ja valge
Kodulehtjkkalev.ee
Esimene mäng: 4. märtsil kell 18.00 vs. FC Tallinn (Sportland Arenal)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 5. augustil kell 19.00 vs. Viimsi JK (Viimsi staadionil)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Rudolf Aun**, Reio Ilves, Tony Tristan Laurik, Renmer Silvester Neidla, Miron Vetkal*.
Kaitsjad: Rico Ernits, Aron Kirt*, Airon Kollo, Christopher Kukk, Rasmus Liiv, Fred Erik Sarna, Marten Lukas Tamme, Hugo Tammepõld.
Poolkaitsjad: Rasmus Remy Kasela, Kenlou Laasner, Tanel Darius Leis, Markus Johannes Leivategija**, Sten Luht*, Marten Luik*, Fjodor Markelov, Rico Palu, Dylan Sal-Al-Saller*, Gregor Sandre, Martin Tomberg*.
Ründajad: Riko Eiert, Raiko Ilves*, Romet Kaupmees, Kaur Kippar, Silver Rasmus Kubensky, Hannes Planken, Rasmus Talu.

* - valmistub hooajaks esindusmeeskonnaga.
** - testimisel.

Hooajaeelsed mängud

20.01. FA Tartu Kalev (ELB) - JK Tallinna Kalev U21 4:2 (Palu, Priimann)
28.01. JK Tallinna Kalev U21 - Tallinna FC Flora U19 (II) 6:0 (Laasner 2, Kaupmees 2, Fimberg, Kippar)
04.02. Paide Linnameeskond U21 (EL) - JK Tallinna Kalev U21 2:2 (Planken, Kubensky)
10.02. JK Tallinna Kalev U21 - Tallinna JK Legion (ELB) 0:2
18.02. FA Tartu Kalev (ELB) - JK Tallinna Kalev U21 2:2 (Laasner, Kubensky)

EL - Esiliiga; ELB - Esiliiga B; II - II liiga; võitviikkaotus.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PREMIUM LIIGA UUS VOOR
VAATA JÄRELE: Levadia jäi Vapruse kaitse murdmisega hätta
Memo | Kui United üles ärkas ja mängima hakkas, oli Kalev juba kaheväravalises eduseisus  (galerii!)
SKOORIVAD EESTLASED
OTSUSED
Videokohtunik | Kogu tõde karikaderbist! Pärnus pingutati käepenaltiga üle
ELUST KESET KANALEID
Eesti väravavaht elust kanalite linnas: elu pikimad jalutuskäigud, ootamatud võimalused ja vanema venna mõjutused
Ajalugu teinud Gruusia jalgpallitähed astusid koos oma rahvaga poliitikutele vastu: käi p****, Venemaa!
LEVERKUSENI MUINASJUTT
Pikk ette (ja ise järele) | Kes otsustab asju Nõmme Unitedis?
MÕTTEAINET
INGLISMAA JUTUD
Udune Albion | Liverpool ja Arsenal jäägu massidele, gurmaanid vaatavad Wrexhamit!
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
8
7
1
0
26:3
22
2.
Paide Linnameeskond
8
5
0
3
15:9
15
3.
Nõmme Kalju FC
6
4
1
1
14:7
13
4.
Tartu JK Tammeka
7
3
2
2
10:5
11
5.
Tallinna FC Flora
7
3
2
2
13:11
11
6.
JK Tallinna Kalev
8
2
3
3
11:13
9
7.
FC Kuressaare
6
2
0
4
8:19
6
8.
Pärnu JK Vaprus
7
1
1
5
7:15
4
9.
FC Nõmme United
7
1
1
5
3:12
4
10.
JK Narva Trans
6
1
1
4
7:20
4
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID