Kaks korda viigi välja võidelnud Rapid kaotas ja langes viimase vooruga kahe koha võrra (0)

Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käidi koduklubi Bukaresti Rapid kaotas Rumeenia kõrgliiga viimases voorus võõrsil Miovenile 2:3 ja langes liigatabelis üheksandale kohale.

Mioveni asus mängu mõned minutid enne poolajavilet juhtima ja vaheajale mindi võõrustajate minimaalses eduseisus. Rapid lõi 59. minutil viigivärava, aga Mioveni taastas järgmisel minutil eduseisu. Samasugune stsenaarium kordus mängu lõpus, kui Rapid lõi 90+3. viigivärava, kuid Mioveni lõi 90+4. võiduvärava. Käit kuulus Rapidi algkoosseisu ja mängis kõik minutid, aga väravat või resultatiivset söötu kirja ei saanud.

Rapidi jaoks oli kaotus väga valus, sest enne viimast vooru asuti seitsmendal kohal, aga kuna lähirivaalid Sfantu Georghe ja Botosani said võidupunktid, langes Rapid üheksandaks.

Täiendatud: Bukaresti Rapid kaotas üheksanda kohaga võimaluse mängida eurokohale, sest seitsmes ja kaheksas jätkavad heitlust Konverentsiliiga koha nimel. Rapid kaotas lõpuks kaheksandal kohal lõpetanud Botosanile kahe punktiga.

Tänavu jaanuaris Rapidiga 2,5-aastase lepingu sõlminud Käit osales lõppenud hooajal Rumeenia kõrgliigas 18 mängus, neist 17 algkoosseisus, lõi kaks väravat ja andis kolm resultatiivset söötu.