Kalevi peatreener eksimustest: igaühele tehakse liiga, aga me ei lähe sellest karjuma! Peame enda eest väljakul seisma, ei tohi enam orjad olla (4)

Kalevi kaaspeatreenerid Aivar Anniste ja Daniel Meijel (paremal) ja arutavad omavahel asju põhjalikult. Arutasid ka matši järel, kuniks Meijel intervjuu andmisel vastutuse enda peale võttis. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Tallinna Kalevi kaaspeatreener Daniel Meijel soovis Premium liiga 12. voorus Tallinna Levadialt saadud 0:1 kaotuse järel väga hoolikalt valida sõnu, mis puudutasid kohtunike tegevust. Lahkelt jagas ta aga kiitust vastasele ja enda meestele, kes sisuliselt amatööridena sellise lahingu pakkusid.

Hooaja avamängus Levadialt 1:5 kaotuse saanud Kalev omas laupäeval mitmeid häid väravavõimalusi ja kaotas lõpuks minimaalselt 84. minuti penaltist. Kohtumise lõpuvile järel Soccernet.ee-le antud intervjuus rääkis juhendaja nii oma meeste mängust, viimasel ajal aktuaalsest teemast ehk kohtunike eksimustest, aga ka taktikalistest nüanssidest, mängijate pingutusest, liiga suurusest ja tipptasemel Levadiast.

Täna väga südikas etteaste Kalevilt. Nii palju Levadiale peavalu valmistada teeb kindlasti rõõmu, aga mis rõõmu ei tee, on see, et lõpuks punkte ei tulnud jälle?
Nojah. Kõige hullem on see, et mis olukorras jälle see otsus tuli. Flora vastu just saime ... Mitu väravat meilt ära võeti, seda meile kohtunikud juba ütlesid. Me teame, mis seal juhtus. Aga kas täna on see õige või ei ole õiglane - see on jälle nende otsustada.

Jube kahju! Poisid niimoodi võitlevad! Kõiki mänge me ei suuda võidelda. Vaimselt on jube raske mängida, kui sa oled nõrgem ja kuskil mingil hetkel ei õnnestu. Siis on raske ja võid laguneda. Aga me ei taha niimoodi ka mängida, et me ise üldse ei tekitaks võimalusi.

Täna oli vähem noori, kuna meil on kolmapäeval Levadiaga U19 Meistriliiga poolfinaal. Sellepärast jätsime täna kõik need noored, kellel on väiksed traumad, välja ning oli palju vanemaid mängijaid. Aga meil oli ikka päris mitu võimalust. Natuke jäi puudu, et seal vastase kastis õiged otsused vastu võtta: kas lüüa või sööta.

Levadia on kihvt! Nende vastu on natuke teistmoodi mängida kui näiteks Paidega. Paidel on hästi palju improvisatsiooni teatud kohtades, ent Levadial on treeneri poolt paika pandud kindlad liikumised. Iga võistkonna vastu on erinev.

Täna on lõpuks mängijatel vaimselt raske olla.

Teise poolaja algus oli Kalevi jaoks erakordselt hea. Pall püsis mõnda aega sisuliselt ainult Levadia väljakupoolel, te surusite kõrgelt ja tekitasite momente. Kuidas te nii hea hoo seal vahepeal sisse saite?
Meil oli esimesel poolajal probleemiks [Ernest] Agyiri ja [Bogdan] Vaštšuki koostöö sel hetkel, kui pall oli vastaste alumistel keskpoolikutel. Et kuidas ja kes pidi siis vastu astuma. Me tegelikult teadsime, aga läks natuke sassi, kui pall oli keskel või natuke vastase ääre pool keskel. Meil oli kaks erinevat viisi, kuidas pidime neid võtma. Kui selle saime läbi räägitud, siis poistel tuli ka vaimselt julgem tunne. Me ei pidanud enam nii kartma seda. Poisid said ise kõrgemale minna.

Teatud hetkedel suudame paljudega mängida. Aga teatud hetkedel on muidugi raske. Poistele kiitus, ausalt! Ma arvan, et iga inimene, kes vaatab, kuidas poisid võitlevad Eesti meistriga, mõistavad seda. Meil on ju sisuliselt amatöörvõistkond, on vaid mõned profid. Selles mõttes on kihvt!

Kalev võitles iga palli nimel hambad ristis. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kas see ebastabiilsus on noorte taga, et eelmises mängus Paide lõi seitse ja täna Levadia vaid ühe?
Ei. See on sellest tingitud, et kui sul mängu alguses tuleb kuskil väga kergelt ära, siis sa ise üritad hakata tagasi lööma [ja võtad riske]. Sest meie eesmärk pole see, et istume taga ja mängime esimese puutega palli välja - sedasi ei saa mängija paremaks. Sedasi saab mängija ainult füüsiliselt tugevamaks, aga meie eesmärk on see, et neil noormängijatel, kes Kalevis on, oleks võimalik minna kuhugi edasi. Kasvõi Levadiasse.

Näe Murad [Velijev] on nüüd Levadias, aga kahjuks ei saa mängida. Väga hea mängija. Loodan, et ta nüüd varsti saab ka peale ja end näidata.

Mis Hannes Anieriga esimesel poolajal juhtus? Kui tõsine see probleem jalaga praegu olema tundub?
Nii palju kui me rääkisime füsio ja Hannesega, siis Hannes ise ütles, et ta vist astus liikumise pealt vastasele jala peale ja tundis mingit raksu. Füsio ütleb, et arvatavasti ei ole midagi hullu, kuna ta saab ise jalale toetada. Kõndis ise rahulikult. Ma loodan, et on okei. Sest ega meil tegelikult võistkonnas sügavust ei ole igal positsioonil. Meil on küll palju noori ja anname kõikidele võimaluse mängida, aga teatud positsioonidel ei ole valikut. Kui Hannest nüüd näiteks ei ole, siis palju meil neid tipuründajaid veel on? Ats [Purje] saab mängida, aga edasi rohkem pole ju ühtegi.

Kas tänase mängu järel on natukene see tunne ka sees, et keegi kuskilt mujalt natukene võttis midagi ära? Pean silmas vilepartiid, et esimesel poolajal oli Anier üks-ühte minemas, võeti viga, lõpus tuli ka penalti.
Nojah. Vanjal (Ioan Jakovlevil - K. E.) võeti jälle see suluseis. Kohtunik ütles, et väravavaht oli eespool. Kui oligi eespool, siis ongi suluseis. Kui ei olnud eespool, siis jälle patt - oleks ju läinud tühja väravasse.

Hannes Anieri olukord - ma ei oska öelda, kas on viga või mitte. Samamoodi penaltiga - kui oli viga, siis see oli nii minimaalne. Kui Anier läks üks-ühele, siis kohtunik ütles, et jalad läksid sõlme. Mina nägin, et oli õlg õla vastu. Võib-olla olidki jalad? Ma ei tea. Ma sellepärast ei kritiseerigi kohtunikke. Raske on!

Eelmine aasta üleminekumängus hakkas see pull pihta. Tartu Tammeka siin räägib, et neile tehakse liiga. Tegelikult ju reaalsus oligi see, et Tammeka oli algusest peale meistriliigas tänu sellele, et nad mängisid üleminekumängus puhtalt käega. Jalkaliidust öeldi, et kohtunik eksis seal.

Sa ei saa öelda, et näe meile tehakse liiga. Igaühele tehakse! Tabeli kõrgema otsa võistkondadel on selle arvelt lihtsam, et nad saavad nii palju rohkem momente. Aga kohtunikul ongi raske, sest kui sa eksid paremate kahjuks, siis nemad teevad sellist kisa - räägivad igal pool, ükskõik kus kohas. Aga meie ei lähe ju sellest karjuma.

Me võiksime ka ju helistada ükskõik kellele, et näe vaata, mis tehti. No tehtigi! Aga mis me teeme siis? Lõpuks peame ju edasi elama. Kui veel tehakse, siis me ei tohi enam orjad olla. Peame siis enda eest seisma: väljakul tuleb võidelda ja näidata.

Kuidagi tuleb väravaid lüüa. Võimalusi me tekitame tegelikult päris okeilt. Võimaluste tekitamise poolest oleme tabeli keskmikud. Aga me ei suuda neid realiseerida nii palju, kui tegelikult peaksime suutma. Arvan, et muruväljakutel läheb meil paremaks, kui meil on meeskond enam-vähem koos.

Nüüd kui Kuressaarde läheme järgmine mäng, siis meil on väga raske koosseisuga. Ma juba tean seda ette. Meil on kolm mängijat kaartidega väljas pluss kui Hannes on nüüd vigastatud ka ja see noorte mäng tuleb veel siia vahele. Ma ei tea, mismoodi me sinna Kuressaarde selle meeskonna komplekteerime, aga kuidagi tuleb midagi kokku panna.

Ioan Jakovlev ja Bogdan Vaštšuk - kaks väga teravat pallurit. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Sellised etteasted tekitavad vist vähemalt seda sportlikku viha veel juurde, et siit peavad hakkama ka need punktid tulema?
Ei, ei. Arvan, et meil on see kogu aeg olemas. Sa pead lihtsalt uskuma, et sa suudad seda teha! Sportlik viha on kõikidel olemas. Mitte ükski vend ei tule ilma selleta. Me ei ole ju profid, kes saavad kõik selle eest raha. Osa käivad koolis, osa saavad küll mingit toetust, on solidaarsusmehhanismid ja nii edasi, aga nad teevad seda töö kõrvalt. Selliste vendade ees tuleb müts maha võtta!

Kui need vennad ei mängiks, siis kes veel oleks Eesti meistriliigas? Siis oleks kuus võistkonda! Võib-olla kaheksa. Kohtunikud peaksid ka austama neid. Neil ei ole lihtne. Ja kui nende vastu tulevad otsused, on see vaimselt raske. Ühe mängu mängid - täna oli võitlus. Ma ei tea, mis Kuressaares saab. Kuressaare väga ei mängi, nad löövad pallid kiirelt ette. Kas me suudame seal vastu saada? Oleneb jälle, kes meil seal kohal on.

Levadiale ainult edu! Nad on Eesti mõistes ikkagi täielik eliit. Uhke tunne on poistel nendega võrdselt - mitte küll mängida ja momente luua, aga - võidelda ja matši lõpuni olla mängus sees. Ja mitte istuda umbkaitses, niimoodi et sa ette ei tahagi minna.

Kui palju täna teid väljak aitas?
Ma arvan, et ... aitas. (Muigab). Muidu oleks nad lihtsalt lükanud. Nende ründaja-alused mängijad, [Bogdan] Vaštšuk ja [Zakaria] Beglarišvili on mu arvates pärast Kostja Vassiljevit või temaga koos kolmekesi Eesti koondise mängijad. Zaka vist ei tohi küll koondise eest mängida, aga nad peaksid kolmekesi olema ja kui mängime palliga, peaksid läbi nende toimima kõik liikumised. Siis hakkaks Eesti koondis ka ...

Nende klass on siin s*ta, no ütleme siis mitte veel valmis väljaku peal muljetavaldav. Sa ju nägid ka! Kes mängu vaatas, see nägi - see on klass! Väga raske on nii mängida. Ütle üks mängija, kes ei ole neil hea mängija. Kõik on neil väga head! Kaasaarvatud väravavaht, kes ei pidanud neil midagi eriti palju tegema. [Karl Andre] Vallnerile soovin ka edu läbi ajakirjanduse! Las läheb saab oma Eesti koondise mängu kirja!

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

vigastus   •  
respect! hea intervjuu
Hyrax   •  
Pealkirjast jääb mulje nagu oleks see suunatud Santosele, aga tegelikult karjumas käivad Meijeli sõnul top tiimid ja väiksemad tiimid ei käi igal pool nutmas.
stranglers   •  
see on ikkagi tülgastav, et Flora vastu võeti Kalevilt 2 reaalset väravat ära ja nüüd Levadia vastu samuti. kuidas saab siis meistriliiga tase ühtlustuda?
Raiko Leht   •  
Hyrax tema peatreener oleks trahvi saama

Sisene
MM TÄIES HOOS
Memo | Kes muu kui Lionel Messi. Üks sähvatus kaugelt, meeletu pingelangus ja Argentina olukord muutus hoobilt palju ilusamaks
Kristjan Jaak Kangur | Agulipoisile särab karikas teisiti ehk Kuidas mõõta jalgpalluri pärandit?
PÕNEVAT
MM-i taktikanurk | Jaapan ja saudid nõelasid soosikuid julgusega, Brasiilia kaitse väärib kõrgemat kiitust
EESTI JALGPALL
MM KATARIS
Šveitsi avalöök Häberli seltsis: kes on Mbappe  light , kuidas Embolo Toni Kroosi koolitas ja miks Klopp õigust rääkis?
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11