Kalevi uus peatreener Aleksandr Dmitrijev: minu jaoks on see hea koht, kust alustada (1)

Dmitrijev (keskel) jälgis mänge koos kälimehe Konstantin Vassiljevi ja vana võitluskaaslase Vladimir Voskoboinikoviga (küljega). Foto: Brit Maria Tael

Tallinna Kalevi uueks peatreeneriks nimetatud Aleksandr Dmitrijev tunnistas, et pakkumine tuli tema jaoks ootamatult.

36-aastane Dmitrijev esindas tänavu Tallinna Florat, kuid andis pärast hooaja lõppu mõista, et mängimise asemel sooviks ta keskenduda treeneritööle. Loogilise käiguna tundus Floras noortetreenerina alustamine, kuid endise poolkaitsja värbas hoopis Tallinna Kalev, kes vajas peatreenerit.

 "Rääkisime Joeliga, kohtusime paar korda ja ta pakkus mulle seda võimalust. Mõtlesin, et miks mitte vastu võtta," selgitas Dmitrijev, kuidas asjad selleni jõudsid. "Minu jaoks personaalselt on see hea koht, kust alustada."

Dmitrijev tunnistas samas, et ei oleks osanud seda ette näha. "Muidugi tuli [pakkumine] ootamatult. Just lõpetasin mängijakarjääri ja kohe selline suur samm minu jaoks treenerimaailma," selgitas Dmitrijev, kuid lisas, et ei kahelnud hetkekski, kuigi ka Florast oli pakkumine laual.

Aastalõputurniiri protokollides on mees küll ametlikult peatreenerina kirjas, kuid tegelikult juhendab meeskonda juba mullu Argo Arbeiteri abitreenerina töötanud Liivo Leetma. Dmitrijev jälgib asjade käiku tribüünilt, kuid mängude vahel peetakse Leetmaga aktiivseid mõttevahetusi.

"Pole veel meeskonnaga tutvunud, teisest jaanuarist kohtume ja siis saame tuttavaks," selgitas Dmitrijev. "Minu jaoks on kõik poisid niikuinii uued. Peame treeneritega esmalt treeninguprotsessi käima panema ja siis läheme uuele hooajale kõik koos vastu."

Möödunud hooajal mängis Kalev Arbeiteri käe all väga selge käekirjaga jalgpalli, kus kesksel kohal oli pallivaldamine. Millist stiili võiks oodata lõhkuva poolkaitsjana mänginud Dmitrijevilt? "Mõtted on, aga kõigepealt peame vaatama, millised on meie võimalused, millist jalgpalli võime mängida," ei tahtnud ta midagi lubada.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (1)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
EUROOPA LIIGA
POLIITPRAADIMISTE AVALÖÖK
Valimisintervjuu | Juhuslik jalgpallivaataja Jaak Madison: EKRE olukord sarnaneb Bayerni omaga
PÕNEVAT LUGEMIST
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID