Kalju asutab esimese Eesti klubina e-jalgpalli meeskonna (3)

Päris jalgpallurid konsooli peal elukutselistele vastu ei saanud ja kaotasid 0:4. Foto: Nõmme Kalju Facebook

Nõmme Kalju avab koostöös 24h Production kollektiiviga oma e-spordi osakonna ning loob Eesti esimese jalgpalliklubina e-jalgpalli meeskonna.

Vastloodud Nõmme Kalju elektroonilise spordi meeskond hakkab võistlema NKFC eSPORTS TEAM nime all. Oma tegevuse esimeses faasis keskendutakse eelkõige jalgpallisimulatsiooni mängule FIFA, tulevikus on kindel plaan laieneda teistele tuntud mängudele nagu näiteks DOTA, League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive.

Oma e-spordi meeskonna loomisega asetub Nõmme Kalju tuntud Euroopa jalgpalliklubide nagu Amsterdami Ajax, PSG, Manchester City, Real Madrid, Schalke 04, AS Roma kõrvale, kes on kõik sisenenud edukalt maailma e-spordi turule.

Nii meelelahutus- kui spordimaailmas on e-sport viimasel kümnendil kogenud väga kiiret kasvu. Võistlejad üle terve maailma lähevad professionaalsel tasandil vastamisi erinevates mängudes nii
mängukonsoolidel kui arvutites. Tänaseks on kinnistunud ligi 30 erinevat e-spordi mängu alates lahingmängudest nagu Counter-Strike kuni spordisimulatsioonini nagu FIFA. 2017. aastal kogus e-sport hinnanguliselt 400 miljonit vaatajat, 2020. aastaks prognoositakse juba 600 miljonilist vaatajaskonda.

Samuti on hüppeliselt tõusnud auhinnafondid kasvades 2017. aastal 121 miljoni dollarini, moodustades käibeks 700 miljonit dollarit. Vastloodud meeskonna moodustavad hetkel kaks Eesti mängijat ja tulevikus on plaanis kuni kuus eestlast. Lisaks neile leitakse mängijaid Lätist, Leedust, Soomest ja Rootsist. Hetkel on käimas läbirääkimised Rootsi e-sportlasega, kes on endale juba FIFA-s nime teinud.

NKFC eSPORTS TEAMi esimesteks liikmeteks on Eesti ühed parimad FIFA mängijad Henry William Heinola ning Marko-Alari Lont. Marko, tuntud ka kui "Maroco", on pea aasta teinud regulaarseid otseülekandeid Twitch.tv portaalis, mängides FIFA-t ning kasvatanud sellega ka regulaarse jälgijate kogukonna. Mõlemad mängijad on võitnud mitmeid turniire, sealhulgas Eesti Virtuaalpallurite võistlussarjas ja Mängude Öö FIFA turniire. Henry hakkab kandma särginumbrit 24 ja tema eSportlase nimeks saab NKFC_Henry, Marko särginumber saab olema 11 ja tema e-sportlase nimi on NKFC_Maroco.

Foto: Nõmme Kalju Facebook

Mängijad olid Nõmme Kalju e-spordi meeskonnaga liitumise üle rõõmsad. "Tunnen, et oleme väga suure asja ees ja teeme veel suuremaid samme edasi. Väga põnev on olla professionaalse Eesti e-spordi kultuuri loomise keskmes. See on andnud mulle täiesti uue hingamise," kommenteeris Marko.

Henry lisas: "Mul on suur au esindada NKFC e-spordi meeskonda ja olla üks kahest esimesest mängijast Eestis. See on mulle suur võimalus areneda nii meeskonnas kui ka individuaalselt. Olen väga põnevil, kuhu see tee viia võib."

Eesmärke kirjeldades sõnas Marko: "Tahame arendada ja edendada e-spordi kultuuri Eestis. Soovime näidata, et sellega on Eestist võimalik jõuda maailmas tipptasemele ning enda tulevikku kindlustada. Lisaks on eesmärk viia Eesti e-sport maailmapildile. Meil on selleks kõik võimalused olemas ja nüüd oleme astunud esimese konkreetse sammu.

24h Production tegevjuht Tim Vaino kommenteerib koostööd: "24h Productioni ja Nõmme Kalju väärtused ühtivad igal tasemel – me vaatame alati tulevikku, meil on selge visioon ja oleme oma tegemistes innovatiivsed. Suurte jalgpallihuvilistena ei tekkinud meil kahtlust, et meil on koos Nõmme Kaljuga võimalus midagi väga suurt ära teha. Me oleme juba pikemat aega näinud e-spordis tulevikku."

Ettevõtte eesmärgid võttis Vaino kokku: "Me tahame anda panuse Eesti e-spordi kultuuri kasvule ja populariseerimisele. Selleks plaanime tuua nii olemasolevate fännide kui ka tuleviku toetajateni sisukad kaadrid e-spordist."

Foto: Nõmme Kalju Facebook

Nõmme Kalju president Kuno Tehva lisab: "Oma e-spordi osakonna loomisel jalgpalliklubi juurde seisab Nõmme Kalju selle eest, et luua Eestisse organiseeritud virtuaalspordi ökosüsteem, kust kasvaks süsteemselt välja maailmatasemel e-sportlasi ning mida oleks mugav kõigil huvilistel jälgida. Eesti on kinnistunud maailmakaardile e-riigina, mistõttu e-spordile hoogu andmine on järgmine loogiline samm. E-sport on Eesti suur võimalus, kõik eeldused jõudmaks maailma e-spordi tippu on meil olemas, sest e-sport ei tunne piire ja virtuaalmaailmas suudame ka meie megastaadioneid ehitada."

"Nutiajastuga ei pea võitlema, maailm meie ümber on muutumises ja meie ülesanne on sellega kohaneda ning uute trendidega sammu pidada. Usume, et digipööre jalgpallis aitab tuua X- ja Y- põlvkonna jalgpalli juurde, ühendades omavahel virtuaal- ja pärismaailma jalgpallikogukonnad," lisas Tehva.

Tänaseks on NKFC e-spordi meeskonnaga liitunud juba kaks sponsorit, kelleks on Isport ja Impulss. „Kuna Isport on Kalju pikaaegne partner, siis toetame Kalju kõiki uusi algatusi ja ettevõtmiseid, oleme seda teinud varem ja läheme ka nüüd kaasa. E-spordi sellisel kujul tiimi
loomine on väga uuenduslik Eesti jalgpallis ning see kõik propageerib jalgpalli üha rohkem," sõnas Ispordi juhatuse esimees Jaanek Metsva.

Impuls turundusjuht Gerda Mändsalu lisas: "E-sport on meie tulevik ja kuna meie väga hea partner Nõmme Kalju astub täna sammu e-spordi maailma, otsustasime sellega liituda ning anda oma panuse, sest leiame, et meie eluviis on meie moodi."

Täna toimus ka Hiiul Nõmme Kalju jalgpallimeeskonna ja NKFC e-sport meeskonna vaheline kohtumine, kus mängiti PlayStation konsoolil FIFA 19 mängu. Kohtumisel osalesid NKFC e-sport sportlased Maroco ja Henry ning Nõmme Kaljut esindasid Premium liiga eelmise hooaja parim väravakütt Liliu ja Nõmme Kalju kapten Maximiliano Ugge. Kohtumise võitis NKFC e-sporti meeskond seisuga 4:0.

Detailsema ülevaate oma plaanidest e-spordi valdkonnas annavad Nõmme Kalju ja 24h Production lähipäevadel.

3 kommentaari

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (3)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
MEISTRITE LIIGA
Kas finaalis tuleb Cruyffi, Linekeri, Litmaneni või Crouchi derbi?
EUROLAHINGUD
Suluseisuvärav päästis Saksamaa jalgpalli au; Itaalial nii hästi ei läinud  (videod!)
ESILIIGA
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija (15)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulises kümnendas osas on luubi all Frank Liivaku ja Erik Sorga duell Flora esiründaja koha nimel.
 
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik?
SILM PEALE!
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik? (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulise kümnenda osa "Ole kohtunik!" rubriigis ristavad piigid mehed, kes lähevad nädalavahetusel vastamisi ka palliplatsil.
Maradona võitlus kartellide külje all
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID