Kallaste istus ja võitis; Pikk ja Ojamaa mängisid, aga kaotasid (+ Kulinitš) (0)

Ken Kallaste. Foto: Brit Maria Tael

Poola kõrgliigas oli eestlastele vastuoluline päev - teise järjestikuse võidu teenis Ken Kallaste koduklubi Kielce Korona, ent Gdynia Arkalt said korraliku ketuka Henrik Ojamaa ja Artur Pikk.

Kallaste ei pääsenud küll Korona eest platsile, kui 1:0 alistati kodus Konstantin Vassiljevi tööandja Gliwice Piast. Kostja enda koduklubi esindusmeeskonna plaanidesse hetkel ei kuulu.

Erinevalt Kallastest teenisid Legnica Miedzi mängijad Ojamaa ja Pikk korralikult mänguaega - kollase kaardi teeninud Pikk vahetati välja 80. minutil, Ojamaa veerand tundi varem. Avapoolaja 1:0 võitnud Arka suutis aga teisel veel kolm lüüa ning lõpuks leppisid eestlased 0:4 kaotusega.

Kuuendal kohal asuv Korona jõudis tänu võidule 25 punkti peale ja püüdis Krakowi Wisla ja Piasti kinni, aga mööda ei läinud. Miedz on 16 meeskonna konkurentsis 13 punktiga eelviimane.

Sloveenia kõrgliiga 16. voorus sai punane latern Krško hooaja kaheksanda kaotuse, kui 1:3 alistuti Aluminijle. Aleksandr Kulinitš sekkus vahetusest 82. minutil. 12 punktiga püsitakse viimasel, kümnendal kohal, eelviimasel real asuv Triglav on kolme punkti kaugusel.