Kaotused on Tuleviku tigedaks ajanud, aga nüüd on punkte vaja (0)

Viimase omavahelise mängu võitis Tammeka, kui Artur Uljanov lõi juulikuu ilusaima värava. Foto: Liisi Troska

Pühapäeval lähevad Tartus Lõuna-Eesti derbis vastamisi põhimõtteliselt erinevat võistlust pidavad meeskonnad ehk viiendat kohta sihtiv Tammeka ning jätkuvalt püsimajäämise nimel punkte otsiv Viljandi Tulevik.

Tammeka peatreener Kaido Koppel andis enne mängu mõista, et ta teab väga hästi - nurka aetud loom on see kõige ohtlikum. Ehk kuivõrd viimased viis mängu kaotanud Tulevik vajab hädasti punkte, siis tulevad nad neid Tartusse ka võtma. Korra on see neil ka tänavu juba õnnestunud.

Kummagi meeskonna laatsaretist viimasel ajal uusi teateid pole tulnud, kui mitte arvestada Tauno Tekkot, kes viimases kohtumises peapõrutuse tõttu välja arvati. Tema sai end koondisepausi ajal mängukorda ja on valmis tartlaseid aitama. Sander Post ei saa aga kasutada universaalse kaitsja Gerdo Juhkami teeneid, kes kannab mängukeeldu.

Hooaja viimane Lõuna-Eesti derbi saab Tamme staadionil avavile pühapäeval kell 13. Soccernet.ee näitab seda mängu otsepildis.

Tammeka peatreener Kaido Koppel: "Viljandi on tugeva võitlusvaimuga ja kuna vastasel on punkte hädasti vaja, siis ootab meid ees korralik lahing."

Tammeka kapten Tauno Tekko: "Üksikud mängud on veel hooaja lõpuni jäänud, kuid seda enam tuleb täie keskendumisega igat järgnevat mängu võtta. Selge on see, et viienda koha saamiseks tuleb see mäng võita. Nagu alati – ootame staadionile palju pealtvaatajaid, et üheskoos kolm punkti koju jätta."

Tuleviku abitreener Rait Oja: "Väike paus mängudest tehtud ja veel viimane lõpusirge jäänud. Oleme seisus, kus kõik on meie endi kätes ja alustame seda mänguga Tammeka vastu, kellel on endiselt käimas võitlus viienda koha peale. Teame, et tulemas on raske mäng hea vastasega, heal staadionil. Oleme suutnud sel hooajal Tartust punkte noppida ning jahime neid ka seekord. Iga punkt praeguses faasis on väga suure kaaluga."

Tuleviku keskkaitsja Janar Õunap: "Veel viimased pingutused, et võtta tähtsaid punkte. Meeskond on heas seisus ning valmis head mängu näitama."

Sel nädalal portreteeris videosaade "Silm peale!" Tuleviku ründajat Kaimar Saagi:

22 (5 võ, 7 vi, 20 ka), vv 30:68
17 (4 võ, 5 vi, 7 ka), vv 24:28 Punktid kodus/võõrsil 13 (3 võ, 4 vi, 9 ka), vv 15:35
09.11. vs Kalev (v)

(k) - kodus; (v) - võõrsil; võ - võidud; vi - viigid; ka - kaotused; vv - väravate vahe.

Betsafe'i koefitsiendid:

Tammeka võit - 1,36
Viik - 4,85
Tuleviku võit - 6,75

Huvitavaid fakte:

• Hooaja esimese omavahelise liigamängu võitis Tammeka 4:0 (16. Andre Paju, 24. Albert Prosa, 33. pen. Tauno Tekko, 75. Artur Uljanov), teise võitis Tulevik 1:0 (63. Rainer Peips) ja kolmanda Tammeka 1:0 (87. Artur Uljanov).
  • Kokkuvõttes on 39 omavahelisest meistriliiga mängust 17 lõppenud Tammeka võiduga, 11 viigiga ja 11 Tuleviku võiduga.
  • Tammekal on tänavu meistriliigas kõige väiksem koduvõitude osakaal - tartlased on teeninud kodus vaid 36% oma võitudest. Tulevik on kogunud võõrsil 60% oma võitudest.
  • Tulevik omab suurimat esimesel veerandtunnil löödud väravate osakaalu - 27%. Tammeka on löönud esimesel veerandtunnil 10% oma väravatest.
  • Tuleviku kahjuks on määratud kõige rohkem penalteid - 15. Tammeka kahjuks on määratud 7 penaltit.
  • Tuleviku poolkaitsja Tanel Lang on teinud kõige rohkem vigu - 62.
  • Tulevik omab meistriliiga pikimat käimasolevat kaotuste seeriat, olles kaotanud 5 mängu järjest. Kõik need 5 kaotust on olnud vähemalt kolmeväravalised.