Kapteni iluvärava algatatud välkstart sillutas Valenciale tee suure võiduni (0)

Valencia kapten Toni Lato tõmbas väravapeo käima ja ülejäänud meeskond tuli rõõmsalt kaasa. Foto: Scanpix / EPA / Juan Carlos Cardenas

Hispaania kõrgliiga neljandas voorus sai teise võidu Valencia, alistades koduplatsil 5:1 Getafe. Gennaro Gattuso hoolealused pöörasid mängu enda kasuks ülikiirelt, juba esimese veerandtunniga.

Kui 7. minuti alguses oli tablool veel seis 0:0, siis 16. minutiks sirasid seal juba numbrid 3:0. Skoorimisega tegi algust meeskonna kapten Toni Lato, kes mängis end kenasti karistusala nurga juures löögile ja paigutas palli tagumisse ristnurka. Peagi kasvatas efektse ülepuusalöögiga edu Samuel Lino ning punkti pani kärmele algusele Samu Castillejo, kes kasutas ära Getafe väravavahi David Soria jämeda eksimuse ja veeretas palli tühja võrku.

Teisel poolajal lagunes Getafe mäng taas mõne minuti sees, kui Nico Gonzalez nurgalöögi jälle ebaõnnestunult tegutsenud Soria käte kaudu võrku suunas ning Hugo Duro kaitsjate eest ära jooksis ja palli viiendat korda võrku saatis. Tosin minutit enne lõppu sai ka Getafe viimaks auvärava kätte, kuid see oli külalistele nõrk lohutus. Mõlemad meeskonnad lõpetasid mängu kümnekesi, sest 88. minutil sai teise kollase kaardi Valencia poolkaitsja Ilaix Moriba ning üleminutitel saadeti samuti teise hoiatusega platsilt minema Getafe keskväljamees Mauro Alambarri.

Üleminekuakna viimasel päeval Barcelonast hetkeks vabaagendi rolli pääsenud ja mõni tund hiljem ametlikult Espanyoliga käed löönud Taani ründaja Martin Braithwaite tõestas uuele tööandjale otsekohe valiku õigsust, tuues neile hilise väravaga 1:0 võidu Athletic Bilbao üle. Valenciaga sarnaselt sai suure võidu kirja ka Villarreal, alistades kodus 4:0 Elche ja hoides seeläbi kolmandat tabelikohta. Kolmanda võidu neljast mängust võttis tänu Ruben Garcia hilisele väravale kodus Rayo Vallecanost 2:1 jagu saanud Osasuna.

Valencia - Getafe 5:1 (3:0)
7. Toni Lato, 14. Samuel Lino, 16. Samu Castillejo, 65. Nico, 68. Hugo Duro - 78. Pedro Alvarez Sosa

Eemaldamised: 88. Ilaix Moriba - 90+5. Mauro Alambarri

Athletic Bilbao - Espanyol 0:1 (0:0)