Karikadraama: United langes, Guardiola palus võidu pärast vabandust (video) (3)

Inglismaa karikavõistluste veerandfinaalidest edenes vaid üks Manchesteri meeskond ja nemadki ei väärinud edasipääsu.

Manchester Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjaer ei teinud küll koosseisu osas hinnaalandust, kuid tema hoolealused näitasid ideetut mängu ja Wolverhampton suutis kodus teisel poolajal kaks korda skoorida. Hilisest auväravast jäi Unitedile väheks.

Hoopis tulisemad sündmused leidsid aset Swanseas, kus staadion võimaldab küll VAR-i kasutada, kuid Inglismaa jalgpalliliidu otsusel seda ei rakendatud. Põhjusena toodi ühtse joone hoidmine, nimelt kasutatakse karikasarjas VAR-i vaid Premier League'i klubide mängudel. Swansea langes aga mullu kõrgseltskonnast välja.

Walesi klubi asus esimese poole tunniga City vastu 2:0 juhtima ja liikus visalt võidu poole, kuni City viimase 20 minutiga mängu ümber pööras. Kaks suurt otsust, mille VAR oleks ilmselt ümber pööranud, läksid City kasuks - esmalt sukeldus Raheem Sterling välja penalti, millest sündis 2:2 viigivärav, seejärel aga lõi Sergio Agüero 3:2 võiduvärava suluseisust.

"Üle kogu Euroopa saame VAR-i kasutada, aga siin mitte. Mulle ei meeldi nii võita. Palun vabandust," teatas City peatreener Pep Guardiola mängujärgsel pressikonverentsil.

Wolverhampton - Manchester United 2:1 (0:0)