Karm hoop: eurosarja ihkav Leverkusen kaotas eelviimasele (Freiburg kerkis kaheksandaks) (0)

Berliini Hertha surus Leverkuseni Bayeri maha. Foto: Scanpix / Maja Hitij / Pool / EPA

Saksamaa kõrgliigas kuuendal kohal asuv Leverkuseni Bayer kaotas võõrsil Berliini Herthale 0:3. Hertha oli enne mängu eelviimasel kohal, aga möödus Bielefeldi Arminiast, Kölnist ja Mainzist.

Hertha sai ette juba neljandal minutil, kui Deyovaisio Zeefuik säras iluväravaga. Võõrustajad otsustasid mängu saatuse esimesel poolajal, kui lühikese aja jooksul skoorisid Matheus Cunha ja Jhon Cordoba. Lisaks tühistati teisel poolajal Hertha neljas värav käega mängu tõttu.

Vahepeal kriisis olnud ja tosina mänguga ainult kuus punkti saanud Hertha on nüüd viimase kolme mänguga teeninud sama palju punkte. Berliini Hertha on 14. kohal, edestades Mainzi parema väravate vahe tõttu, Kölni ühe ja Bielefeldi Arminiat kahe punktiga.

Leverkusen oleks võidu korral kerkinud Dortmundi Borussia kõrvale, aga kaotab Dortmundile kolme ja viimasel Meistrite liiga kohal olevale Frankfurdi Eintrachtile seitsme punktiga. Lähim jälitaja, Hertha linnarivaal Berliini Union kaotab Leverkusenile kahe punktiga.

Mainz alistas Hoffenheimi 2:1, kui Robert-Nesta Glatzel avas skoori juba esimesel minutil. Ihlas Bebou lõi 39. minutil Hoffenheimi viigi-, aga Dominik Kohr 41. minutil Mainzi võiduvärava.

Täiendatud kell 22.00: Ragnar Klavani endine koduklubi Augsburg kaotas Freiburgile 0:2, kui teisel poolajal sahistasid Roland Sallai ja Philipp Leinhart. Kahemängulise kaotuste seeria lõpetanud Freiburg kerkis kaheksandaks, kaotades Leverkusenile kolme ja Unionile kahe punktiga.

Hoffenheim - Mainz 1:2 (1:2)