Karm video: River Plate fännid rüüstasid Boca bussi. Mängijad on vigastatud, mäng lükati pühapäeva õhtusse (täiendatud) (5)

Lõuna-Ameerika klubijalgpalli sajandi matšis River Plate ja Boca Juniorsi vahel pidi laupäeval toimuma teine vaatus, kuid River Plate fännide vandaalitsemise tõttu lükati mängu algus edasi.

• Täiendatud kell 00.30. Mängu uueks toimumisajaks on pühapäeval kell 22.00.

Kohaliku väljaande Clarin sõnul olid kuus Boca mängijat riietusruumis oksendanud, kuna kohalik politsei oli bussi rüüstanud fännide suunas pisargaasi lasknud ning gaasist ei jäänud puutumata ka mängijad.

Umbes tund enne mängu algust ütlesid Boca ametnikud kohalikele ajakirjanikele, et mõned mängijad on niivõrd raskelt viga saanud, et nad ei ole mängukõlbulikud.

Copa Libertadoresi finaali avamängus tegid meeskonnad Boca koduväljakul 2:2 viigi. Laupäevane mäng pidi plaanide kohaselt algama kell 22.00, kuid lükati lõpuks kella 23 peale.  Seejärel lükati avavilet veel 75 minuti võrra edasi, kuniks otsustati mängu laupäeval mitte pidada. Mänguga alustatakse uute plaanide kohaselt pühapäeval kell 22.00.

Erinevate allikate väitel oli nii River Plate kui Boca sooviks mängu laupäeval mitte pidada, kuid sellele seisis vastu Lõuna-Ameerika alaliit CONMEBOL.

Kuigi Boca arstid väitsid vastupidist, ei olnud CONMEBOL-i meditsiiniliste ekspertide sõnul vigastused nii tõsised, et need takistaksid mängimist. FIFA president Gianni Infantino ähvardas Bocat, et mängust loobumise korral nad diskvalifitseeritakse.

Kolm aastat tagasi jäeti samade meeskondade vahel pooleli sama sarja 1/8-finaal, kuna Boca fännid olid mängu vaheajal rünnanud tunnelis Riveri mängijaid pipragaasiga.

Vaata eelpool olevast videost, mis jäi Boca Juniorsi meeskonna bussist alles pärast River Plate fännide rünnakut.