Menüü
Veebisait

Kas Lionel Messi ongi kõigi aegade suurim mängumees? (0)

Lionel Messi suudlemas kauaoodatud MM-karikat. Foto: Scanpix / Reuters

Argentina koondise tulihingeline fänn Oliver Lomp arutles Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja MM-ile)" viimases episoodis, kas Lionel Messi ongi nüüd mõjukuselt kõigi aegade suurim jalgpallur.

"Mõju on selline huvitav subjektiivne teema," mõtiskles Lomp. "Kui me räägime globaalsest mõjust, siis Messi ja [Cristiano] Ronaldo on kindlasti mõjukamad [kui Pele ja Diego Maradona], sest me elame ajastul, kus on sotsiaalmeedia, kus fänne on üle maailma nii palju. Praegune generatsioon on maailma kindlasti rohkem mõjutanud."

"Pele võitis kolm MM-tiitlit ... ja noh, meenutame, et kui ta Aafrikat külastas, siis kaks riiki otsustasid tema visiidi tõttu sõjas vaherahu teha," meenutas Lomp. "Maradona oli lihtsalt nagu rokkstaar – selline kunstnikuhing koos kõigi oma pahedega."

Hoolimata eelmise sajandi superstaaride vägitegudest hindab Lomp praegust generatsiooni mõjukamaks. "Mina pean nii Ronaldot kui Messit Pelest ja Maradonast paremaks," ütles ta. "Nad mängisid absoluutses tipus lihtsalt nii palju kauem – Messi parim MM-turniir leidis aset nüüd, kui ta on 35-aastane!"

"Kui me aga mõtleme sellist maagilist jalgpalli poolt, siis kindlasti Maradona ... iseenesest võime ka Ronaldinho siia tuua, aga tema prime (tippaeg - ingl. k.) oli niivõrd lühike," täiendas Lomp arutelu veel ühe legendaarse vutimehega. "Oleks ta tipus olnud 15 aastat, ei räägiks me võib-olla täna üldse Ronaldost ja Messist."

Lionel Messi võidetud MM-tiitel aitab aga Lombi sõnutsi kindlustada, et kellelgi ei saa tema saavutuste kohta enam ühtki kobinat olla. "Messi sai praegu sellest taagast lahti. Oletame, et ta ei oleks seda MM-tiitlit saanud, oleks teinud hea finaali, aga näiteks löönud otsustava penalti mööda," püstitas ta hüpoteesi.

"Talle oleks jäänud külge see kuvand, mida vastasleer on alati tahtnud suruda – et ta ei ole suurte mängude mees. Aga nüüd on jalgpall completed (tehtud - ingl. k.)!" on Lomp kindel.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?