Kas viimast korda? Klavan pääses hooaja lõpuvoorus Cagliari koosseisu, aga edukas seeria sai otsa (2)

Ragnar Klavan sai kirja 90 minutit, aga Cagliari lõpetas hooaja kaotusega. Foto: Scanpix / LaPresse via AP / Alessandro Tocco

Ragnar Klavan tegi sel hooajal alles viiendat korda Cagliari eest liigamängus kaasa kõik 90 minutit, kui Serie A viimases voorus kaotati kodus 0:1 Genoale.

Tugeva hooaja lõpu teinud Cagliari, kelle püsimajäämine sai selgeks eelmises voorus, jäi kaotusseisu 15. minutil. Keskjoonel Klavani selja tagant spurti alustanud Usbekistani koondise praegune esiründaja Eldor Shomurodov jooksis endast kümme aastat vanema eestlase üle ja saatis palli võrku.

Genoa lõpetas mängu kümnekesi, sest 83. minutil saadeti platsilt minema nende kaitsja Valon Behrami. Allesjäänud minutitega ei õnnestunud kodumeeskonnal arvulist ülekaalu ära kasutada, ehkki üleminutitel avanes Joao Pedrol viigistamiseks suurepärane võimalus.

Kokku mängis Klavan sel hooajal Cagliari eest 15 liigamängus ja kuulus neist algkoosseisu üheksas. Hooaja keskel nii vigastuse kui ka koroonaviirusega kimpus olnud keskkaitsja kontosse kanti üks kollane kaart. Lisaks tegi ta kaasa ühes karikamängus.

Klavani tulevik pole avalikult teada, sest tema leping Cagliariga lõpeb ühes selle hooajaga. Sardiinia saare klubis on 35-aastane Klavan mänginud viimased kolm hooaega alates 2018. aastast, kui eestlane siirdus sinna Liverpooli ridadest. Kokku on tema arvele Cagliari eest kogunenud kolme aastaga 61 liigakohtumist.

Klubi lõpetab liigahooaja sõltuvalt Torino ja Benevento pühapäevaõhtuse kohtumise tulemusest kas 16. või 17. kohal. Itaalia kõrgliigale tõmmatakse joon alla homme õhtul peetava seitsme kohtumisega. Meistritiitli on juba kindlustanud Milano Inter ja kindlasti mahub nelja hulka ka Atalanta, kuid lahtised on veel ülejäänud Meistrite liiga kohad, mille pärast heitlevad Milan, Napoli ja Juventus. Esiliigasse langevad uueks hooajaks Benevento, Crotone ja Parma.

Cagliari - Genoa 0:1 (0:1)