Kasvatajaklubile kaotanud Höwedes kehtestas end Moskva derbis (0)

Venemaa kõrgliiga kümnenda vooru mängudes alistas Peterburi Zenit liidrite duellis Krasnodari. Valitsev meister Moskva Lokomotiv oli parem oma linnarivaalist CSKA-st.

Eelmisel hooajal napilt CSKA-d ja Moskva Spartakit edestanud ning meistritiitli võitnud Lokomotiv pole sel hooajal just eriti head minekut näidanud. Kolmel korral on meeskond pidanud vastase paremust tunnistama, võrdluseks kaotati mullu vaid kuus mängu.

Kolmapäeval mindi koduväljakul Meistrite liigas vastamisi Saksamaa suurklubi Schalkega ja kohtumine kaotati 0:1. Seejuures sai väljakul viibida koguni 17 aastat Schalke süsteemi kuulunud keskkaitsja Benedikt Höwedes, kuid omasid võidule ta aidata ei suutnud ning 19. minutil teenis kõige tipuks ka kollase kaardi.

Loetud päevad hiljem 30-aastane mängumees aga säras, kui lõi Lokomotivi eest 88. minutil värava ja CSKA sai kirja hooaja teise kaotuse. Ühtlasi tuli Lokomotivil 25 minutit vähemuses mängida, sest Portugali koondise ründaja Eder oli punase kaardi teeninud, kuid kokkuvõttes ei suutnud võõrustajad ka ülekaalu ära kasutada.

Peterburi Zenit jätkab kindlalt tabeliliidrina, kui Artjom Dzjuba ja Robert Maki tabamustest oldi 2:1 paremad Krasnodarist. Rostov pidi Orenburgi nappi paremust tunnistama, Spartak sai raske 3:2 võidu Krasnojarski Jenissei vastu kätte.

Tula Arsenal - Ufa 1:1 (0:1)