Katar alustas Copat üllatusega. Paraguay: me ei taha neid tegelikult siia (2)

Copa Americal tuleristsed saanud Katar näitas, et ei pea taset häbenema ja leppis alagrupi avamängus 2:2 viiki Paraguayga.

Esialgu läks kõik Paraguay tahtmise järgi, sest juba neljandal minutil realiseeris nende üks suurimaid tähti Oscar Cardozo penalti ja teise poolaja alguses kasvatati eduseis kaheväravaliseks. Tänavune Aasia meister Katar keeldus aga alla andmast, tolle turniiri sangar Almoez Ali lõi ühe tagasi ja omaväravast teenisid "külalised" viigipunkti.

"Minu arvates oleks loogiline pidada Copa Americat nii, et selles osalevad meeskonnad Ameerikast," vihjas Paraguay peatreener Eduardo Berizzo mängujärgselt sellele, et Katari ja Jaapanit tegelikult väga näha ei taheta.

"Minu nägemuses peaksime Copa Americat ette kujutama selliselt, et ka Kesk- ja Põhja-Ameerika osaleksid samal turniiril. Ma ei ole kunagi näinud, et Euroopa kutsuks mõnd Lõuna-Ameerika koondist osalema. Ärge saage valesti aru, täna kõlab see ehk veidi hapuna, sest oleme just Katariga mänginud, aga minu nägemuses peaksid kõik Ameerika meeskonnad osalema ühel turniiril."

C-alagruppi kuuluv Jaapan alustab oma Copa America teekonda täna õhtul, kui kohtutakse tiitlikaitsja Tšiiliga. See matš tõmbab ühtlasi joone alla esimesele alagrupi esimesele mänguderingile. C-grupis sai öösel tugeva stardi Uruguay, kes nahutas Ecuadori.

B-alagrupp:

Paraguay - Katar 2:2 (1:0)
4. pen. Oscar Cardozo, 56. Derlis Gonzalez - 68. Almoez Ali, 77. ov. Rodrigo Rojas

Tabeliseis: Kolumbia 3 punkti (1 mängust), Paraguay 1 (1), Katar 1 (1), Argentina 0 (1).