Menüü
Veebisait

Katari turvameeste jooksukiirusega võiks saada Eesti meistrivõistlustel medali (0)

Foto: Scanpix / Robert Michael / DPA

Soccernet.ee ajakirjanik Kristjan Jaak Kangur käis Kataris kohapeal vaatamas, milline on tänavune MM-finaalturniir ning kõik sellega kaasnev.

"Ei ole kuulda olnud, et keegi kongi oleks veetud. Ühel Taani ajakirjanikul rebiti küll kohe MM-i alguses kaamera käest. Pool tundi hiljem, kui kõrgete ülemuste korraldused kohale jõudsid, siis tuldi ja vabandati ning anti kõik asjad tagasi. Katari eesmärk on jätta oma riigist ikkagi ju positiivne kuvand ning see ongi põhjus, miks kogu see üritus seal aset leiab," rääkis Kangur sellest, millist mainet luua tahetakse.

Omapärase võrdluse tõi Kangur korraldusliku poole pealt välja ka Eesti spordi meistrivõistlustega. "Tuneesia-Prantsusmaa mängus oli olukord, kus keegi jooksis väravat tähistama tulnud mängijate sekka Palestiina lipuga. Sellele ei reageeritud, kuid siis tuli juba keegi teine kodanik ilmselt samade mõtetega. Vaadates, mis tempoga startisid talle lõpuks turvamehed järele, võib öelda, et eestikatel saaks ilmselt sellise asja eest medali."

Kogenud ajakirjanik mõtiskles ka jalgpallikultuuri puudumise teemadel. "Miks Katari-sugusele riigile korraldusõiguse andmine oli vale, on see, et neil puudub igasugune jalgpallikultuur. Holland - Katar mäng oli selle heaks näiteks. Seda võis aimata, et nad lähevad ajalukku kõige kehvema korraldajariigina, kuigi nad ei mänginud ju tegelikult halvasti. Nad püüdsid ja pingutasid, olles vähemalt mingit aplausi väärt, sest anti ju endast parim. Selle asemel vajuti laiali ja kui oleks tahetud tänada kedagi peale viimast mängu, poleks see võimalik olnud, sest publik oli läinud ja mäng oli tehtud."

Kuula ja vaata täispikka "Pikk ette (ja MM-ile)" saadet:

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?