Kes kardab Mauro Icardit? (4)

Icardi talendis ei ole küsimust, aga mees kaevab endale ise auku. Foto: serpentsofmadonnina.com

Kuus nädalat eksiilis veetnud Mauro Icardi naasis kolmapäeval viimaks Interi algkoosseisu. Mida kujutab endast ühe Serie A parima ründaja ümber keerlev lepingusaaga?

"Me oleme temast rääkinud liiga palju. Nüüd peame keskenduma väljakul toimuvale, sest see on hooaja lõpposa silmas pidades esmatähtis."

Pole kahtlustki, et Interi legend ja nüüdne asepresident Javier Zanetti soovis nädala eest Mauro Icardist rääkides teemale viimaks joone alla tõmmata, aga kogu saaga gravitatsioonijõud on lihtsalt nii tugev, et see mõjutas alateadlikult Zanetti sõnavalikutki. Lõpposa nagu viimased kevadised mängud ja Meistrite liiga koha kindlustamine? Või hoopis dramaatilise telenovela "Icardashians" hooaja viimane episood?

REKLAAM

Icardi naasis treeningutele eelmisel teisipäeval ja Interi koosseisu sel kolmapäeval, realiseerides 4:0 võidumängus Genoa üle enda teenitud penalti ja kostitades Ivan Perišicit kauni väravasööduga. Sinna vahele jäi ka mäng Lazio vastu, kus mees oleks kõigi eelduste kohaselt pidanud kaasmaalase Lautaro Martinezi vigastuse tõttu alustama. Aga seda ei juhtunud.

Mauro Icardi palgal hoidmine on nagu odavlennufirmaga lendamine - rõõm hea hinnaga saadud piletite üle on suur, aga siis hakkad lugema pisikeses kirjas kaasnevaid klausleid ja mõtled, et pagan, kas asi oli ikka seda väärt?

***

Icardi ja Interi probleemid ulatuvad ammusesse aega. 2015. aasta veebruari esimesel päeval kaotas Milano suurklubi võõrsil Sassuolole 1:3 ja mõistagi polnud külalismeeskonna fännid tulemusega rahul. Icardi ja toonane võistkonnakaaslane Fredy Guarin läksid lõpuvile järel ultratega asju klaarima, argentiinlane andis neile oma särgigi, vihased toetajad viskasid selle aga talle tagasi näkku. Poolteist aastat hiljem avaldas 23-aastane Icardi oma elulooraamatu (!) "Sempre avanti", kus kirjeldas vahepeal juba unustusehõlma vajunud situatsiooni lähemalt:

"Andsin oma särgi ja püksid ühele lapsele. Kahjuks lendas pilti üks ultrate capodest, haaras särgi tema käest ja viskas selle vastikustundega mulle tagasi. Sellel hetkel olin marus, oleksin võinud sellele kaabakale virutada. Hakkasin teda sõimama: "si*apea, käitud lapsega nii ainult selle pärast, et Curva ees uhkeldada! Sul peaks häbi olema!" Viskasin talle särgi tagasi ja pärast seda läks tribüünil põrgu lahti.

Riietusruumis võeti mind vastu kui kangelast. Klubi direktorid kartsid, et ultrad võivad mind mu maja ees oodata, aga sõnasin neile, et olen selleks valmis. Võib-olla ei tea nad, et kasvasin üles ühes Lõuna-Ameerika halvimas piirkonnas. Kui palju neid ultraid on? 50? 100? 200? Hea küll. Ma toon Argentinast sada kriminaali, kes nad koha peal mättasse löövad."

Mic drop.

Icardi särk oli neli aastat tagasi pahanduse keskmes. Foto: sportlineng.com

Miks? Miks midagi sellist kirjutada? Mida on võimalik sellise lõiguga võita, arvestades, et selleks hetkeks oli Icardi Interi kaptenipaela kandnud juba enam kui hooaja jagu? Raamatu kaasautoriks olnud Paolo Fontanesi sõnul ei tundnud klubi kirjutamisprotsessi vastu mingit huvi ja lubas asjadel kulgeda omasoodu.

Zanetti ja Interi direktor Piero Ausilio ootasid oma kommentaaridega nädala, öeldes enne mängu Cagliari vastu, et asja arutatakse rahulikult esmaspäeva hommikul. Selle peale arvasid paljud Itaalia jalgpalliajakirjanikud, et ükski klubi tähtsamatest ninadest ei olnud raamatut üldse lahti võtnud. Et fännid jagunesid kahte lehte, sai selgeks tolsamal pühapäeval.

Mängu 24. minutil võitles Icardi karistusalas välja penalti, astus otsusekindlalt seda ise lööma, aga põrutas palli postist mööda. Curva Nord, kes oli üles riputanud bännerid kirjadega "Icardi, kaabakas oled sina - mõtled asju välja, et rohkem raamatuid müüa" ning "sa ei ole mees, sa ei ole kapten, sa oled lihtsalt arg si*akott", vilistasid argentiinlase välja. Teised Interi toetajad üritasid oma ultraid vaigistada Icardit toetava aplausiga. Ja nii on see aegpomm vaikselt tiksunud tänase päevani.

***

Nädal enne raamatu ilmumist allkirjastas Icardi Interiga 2021. aastani kehtiva lepingu, mis toob talle aastas sisse neli ja pool miljonit eurot. Ka praegune saaga on otseselt seotud argentiinlase lepinguga. Nimelt on Icardi ja tema agendist abikaasa Wanda Nara juba 2017. aasta lõpust uut kontrahti jahtinud ja selle nimel aeg-ajalt vett seganud.

Kui Napoli müüs Gonzalo Higuaini Juventusesse, avalikustas Nara, et lõuna-itaallaste president Aurelio De Laurentiis oli tema asendajana soovinud näha Icardit; enne, kui Juventus palkas Cristiano Ronaldo, sõnas Nara, et nende esimene valik oli tegelikult Interi ründaja. Kui levima hakkasid esimesed jutud Madridi Reali kolimisest, vastas Nara neile strateegiliselt: "Ma ei tea sellest midagi, aga ma ei kinnita ega lükka ka ümber. Mauro jääks karjääri lõpuni Interisse, aga kulisside taga on alati asju, mida me ei tea."

Mida aeg edasi, seda rohkem on Nara Interi suunas sõrme vibutanud. "Me oleme ühisele keelele jõudmisest väga kaugel," rääkis naine detsembris. "See, mida on viimastel päevadel meedias kirjutatud, häirib mind väga. Keegi pole meie käest midagi küsinud. Inter oli see, kes tahtis Maurot Juventusesse saata." Järgmisel kuul kirjutas Argentina väljaanne TyC Sports, et Nara sõnul polegi Icardi nõus Interiga lepingut pikendama.

Icardi ja Wanda Nara. Jalgpallur ja agent. Mees ja naine. Wanda on kuus aastat vanem. Foto: Icardi sotsiaalmeedia

Viimaseks piisaks karikasse oli aga Nara kommentaar vestlussaate "Tiki Taka" ühes veebruarikuises osas. Seal ütles naine, et viie lisamiljoni asemel oleks Icardi rahul sellegagi, kui meeskonnakaaslased jagaks mängu jooksul talle viis söötu enam. Ja nõnda jäigi Icardi kaptenipaelast ilma; Gazzetta dello Sport kirjutas paar päeva hiljem, et argentiinlane on sunnitud meeskonna treeningkeskuses üksi sööma, sest keegi ei nõustu temaga koos istuma ja Nara sõnas pisarsilmi, et paela kaotamine on Icardi jaoks sama mis jalast ilma jäämine.

Ühelt poolt on selge, et ega Icardi ja Nara just inglikesed ei ole. Nara oli viis aastat abielus Icardi endise meeskonnakaaslase Maxi Lopeziga ja lahutas temast 2013. aasta lõpus pärast afääri ilmsikstulekut. Kui Lopez ja Icardi 2014. aasta aprillis Interi ja Sampdoria mängus üksteise vastu väljakule sammusid, ei surunud Lopez Icardi kätt ja Itaalia press nimetas mängu seejärel "Wanda derbiks". Kuidas vastas Icardi? Postitades sotsiaalmeediasse pildi, Nara ja Lopezi kolm poega südamlikus embuses.

Icardi õde Ivana on Twitteris mitmel korral Nara suunas sapiseid märkuseid saatnud, kurtes, et ründaja on pärast naisega kohtumist muutunud. "Tahad alati maailma keskpunktis olla. Ma loodan, et jumal annab sulle veidi empaatiavõimet, et sa ei peaks ainult rahast ja iseendast mõtlema," pöördus ta eelmisel aastal ühes Argentina vestlussaates Nara poole.

Võib arvata, et teda ümbritsev mürgine aura on Barcelona La Masias karjääri alustanud Icardi jaoks siiani sulgenud ka koondiseukse, sest Argentina särki on mees saanud kanda vaid kaheksal korral. Üsna hiljuti teatas ka rahvusmeeskonna praegune juhendaja Lionel Scaloni, et Venezuela ja Maroko vastu ei teeninud Icardi koondisekutset just tema ümber keerleva saaga tõttu. Aga paljude argentiinlaste arvamust pole see siiski muutnud.

"Me mõtleme Icardist kui mässulisest," rääkis päevalehe Clarin ajakirjanik Matias Bustos Milla Bleacher Reportile möödunudsuvise MM-i eel. "Nagu Maradona või Che Guevara, on ta keegi, kes ei allu reeglitele. See teebki teda meie silmis tugevaks. Kui Icardi austaks reegleid, ei oleks ta nii hea mängija. Argentiinlastele ei istu mässajad alguses, aga lõpuks võidavad nad meid enda poolele. Nad võrgutavad meid. Me armastame mässajaid nagu Icardi."

***

Intergi pole Icardi saagas ämbreid kolistamata jätnud. Klubi peatreener Luciano Spalletti on argentiinlasega kaklemisest teinud omaette ooperisoolo, kus üritab iga hinna eest teistest kõrgemat nooti hoida. Nüüdseks on Inter ja Icardi lepingutüli vahendama palganud advokaadi, klubile on appi tulnud kaua Juventuses töötanud Beppe Marotta ja pärast kaptenipaela loovutamist koosseisust välja jäänud Icardi treenib taas meeskonnakaaslastega koos. Ja nagu öeldud, eeldati, et mees tuleb Lazio vastu väljakule. Spallettil oli seevastu oma nägemus.

Vanakoolimees Luciano Spalletti sellist käitumist ei salli. Foto: inter-news.it

"On alandav kaubelda mängijaga selle üle, et ta Interi särki kannaks," rääkis Nerazzurri juhendaja pärast kohtumist. "Ta väärib oma käitumise tõttu kõrvale jätmist. Tean, mis on minu töö ja kõigile on selgelt näha, mis siin juhtus. Ta oleks võinud mängida 20-30 minutit, isegi poolaja, aga asi on põhimõttes."

"Kas ma pean hakkama iga mängu eel kirjutama 20 advokaadile, et teada, kas saan mängijad üles anda? Inimesed räägivad, et oleme ilma Icardita mänge kaotanud. Aga Inter ei saanud koos Icardiga mitu aastat Meistrite liigasse! Kogu austuse juures, mänge otsustab Lionel Messi, mitte Icardi. Professionaalsus ja eneseaustus on kõige tähtsamad."

Ja nüüd Spalletti sõnad täpselt kolm päeva hiljem, enne matši Genoa vastu, kus Icardi pärast pikka pausi taas algkoosseisus alustas: "Marotta on teinud head tööd ja kõik osapooled on ühisele keelele lähemale jõudnud. Meie meeskonna kontekstis on Mauro väärt rohkem kui Messi ja Ronaldo kokku (!). Ta on viimaste treeningutega oma koha taastanud. Meie jaoks on ta mängija, kellele järgneda, kui ta on meist ühe meetri võrra eespool. Me oleme koos temaga tugevamad. Pea maksab rohkem kui muskel."

Vot nõnda. Spalletti on sarnase maneeriga varemgi silma paistnud - mäletatavasti üritas ta Romas Francesco Tottit pingile sundida nii, et üritas legendi klubi fännide silmis mustata. Ehk kui sa tunned igal pool kõndides mingit haisu, on suur tõenäosus, et oled millegi sisse astunud. Tema saamatus tähendab üsna kindlalt, et hooaja lõpus hakkab Inter otsima uut treenerit. Nerazzurri fännide seas on aga levinud kolm leeri: need, kes on Icardi poolt; need, kes on Spalletti poolt ja need, kes on mõlema vastu.

Kõik argentiinlase ümber keerlev on oluliselt muutnud ka seda, kuidas näevad asja teised klubid. Mainekas Šveitsi organisatsioon CIES hindab, et Icardi turuväärtus on kahanenud 40 miljoni euro võrra 74 miljonile eurole. Tabelis jäävad temast ette nüüd Paulo Dybala, Cristiano Ronaldo ja Lorenzo Insigne. Kõige tõenäolisem on see, et Icardi jääb Interisse, isegi ilma kaptenipaelata. Või nagu Wanda ütles, ilma jalata.

Paar kasvatab lisaks enda kahele tütrele Lopezi ja Nara kolme poega. Icardi abikaasa on varemgi öelnud, et pidi juba toona Argentinast Itaaliasse kolimist pikalt kaaluma. Uus keskkonnavahetus pole Itaalia meedia arvates eriti tõenäoline. Aga vaadates, millisel ameerika raudteel on möödunud viimased kolm aastat, võib eeldada, et saaga võtab veel mõnegi põneva pöörde. Need, kes saavad seda jälgida erapooletult, ootavad huviga, mida toob sarja "House of iCards" seekordne hooaja lõpp.

Icardi kuulus tähistus. Kas ta aitab Interi taas Meistrite liigasse? Foto: sempreinter.com

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kaspar Kadastik   •  
Tänud. Ootan jätkuartiklit pärast jätgmisi arenguid.
Kaspar Kadastik   •  
järgmisi* siiski
Tiit   •  
Ylihea artikkel!!!
Ahv   •  
Mina kardan onu Maurot :(

Sisene
INTRIGEERIVAD HEITLUSED
TÄNA OTSEPILT: Samal pulgal olevad Tulevik ja Kalev peavad üliolulise lahingu
INGLISMAAL
SILM PEALE!
Kalju kapten Ugge: kui Eestis pitsa peale ananassi pannakse, tekib kohe koduigatsus
SILM PEALE!
Kalju kapten Ugge: kui Eestis pitsa peale ananassi pannakse, tekib kohe koduigatsus (0)
"Silm peale!" käis sel nädalal külas Nõmme Kalju kaptenil Maximiliano Uggel, kes rääkis muuhulgas oma Itaalia igatsusest. Eriline soov kodu järele tuleb tal siis, kui näeb Eestis, kuidas pitsa peale ananassi pannakse.
 
Ott Järvela eurohooajast: latid said püstitatud liiga madalale
SILM PEALE!
Ott Järvela eurohooajast: latid said püstitatud liiga madalale (0)
Soccernet.ee erikorrespondent Ott Järvela teeb "Silm peale!" saates ülevaate Eesti klubide euromängudest ja annab hinnangu sellele, kui hästi ikkagi hakkama saadi. Ta tõdeb, et enne euromänge sai püstitatud liialt madalad eesmärgid.
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
24
20
1
3
67:15
61
2.
Tallinna FCI Levadia
25
19
2
4
81:20
59
3.
Paide Linnameeskond
24
15
4
5
51:20
49
4.
Nõmme Kalju FC
23
13
8
2
45:22
47
5.
Tartu JK Tammeka
25
9
5
11
37:41
32
6.
JK Narva Trans
25
6
8
11
35:38
26
7.
FC Kuressaare
25
4
5
16
15:57
17
8.
Viljandi JK Tulevik
23
4
4
15
22:47
16
9.
JK Tallinna Kalev
23
4
4
15
17:59
16
10.
Maardu Linnameeskond
23
4
3
16
18:69
15