Kiirelt käes: Palumets debüteeris Belgia kõrgliigas (1)

Kevor Palumets. Foto: Zulte Waregem

Alles teisipäeval Paide Linnameeskonnast Belgia kõrgliigasse siirdunud 19-aastane poolkaitsja Kevor Palumets tegi pühapäeva hilisõhtul oma debüüdi Zulte Waregemi eest.

Zulte Waregem sõitis külla Flora mullusele eurovastasele Gentile ning kaotas neile teise poolaja väravatest 0:2. Palumets sekkus vahetusest 56. minutil, mil kaotusseis oli minimaalne ning toimetas alumise poolkaitsja kohal. Genti teine tabamus sündis karistuslöögi olukorrast, mis algas Palumetsa vastu määratud veast.

Palumetsast sai Tarmo Neemelo järel teine eestlane, kes Zulte Waregemi eest Belgia kõrgliigas väljakul käinud. Neemelo pallis klubis hooajal 2008-2009. Zulte Waregem jätkab kaheksa vooru järel viie punktiga eelviimasel, 17. kohal. Gent on 14 silmaga viies. Liidril Antwerpil on 24 punkti.

Teine noor poolkaitsja Rocco Robert Shein (19) jäi pingile, kui FC Utrecht võitis Hollandi kõrgliiga kuuendas voorus Bas Dosti väravast 1:0 Vitesset. Utrecht on kaheksa silmaga kaheksas.

Ründaja Oliver Jürgens (19) mängis Itaalia U19 kõrgliigas kõik minutid, kui tema koduklubi Torino alistas 2:1 Cesena eakaaslased, jätkates viie vooru järel kogutud 13 punktiga liidrina.

Keskpoolkaitsja Georgi Tunjov (21) jäi pingile, kui SPAL võitis Itaalia meeste esiliigas 2:0 Veneziat. SPAL on viie vooruga teenitud kaheksa punktiga seitsmes.