Klassikute klassik! Chelsea andis endast kõik, aga Kante tegi Gerrardi ja Arsenalile piisas kahest pealelöögist (videod!) (0)

Inglismaa kõrgliigas pidasid kaks Londoni suurklubi tõelise klassiku, kui Chelsea ja Arsenal 2:2 viiki mängisid.

Chelsea ja Arsenali vaheline duell ei ole Londoni sees päris esimese suurusjärgu derbi, ent see teisipäeva õhtul õnneks rolli ei mänginud. Rahvale pakuti täie raha eest ja esimesel poolajal sai tähelepanu endale endine Chelsea ja praegune Arsenali kaitsja David Luiz, kes Shkodran Musafi kohutava valesöödu järel lõpuks punase kaardi sai. Järgnenud penalti realiseeris Jorginho kindlal ja poolaeg kuulus 1:0 seisuga Chelseale.

Kogu mäng oli Chelsea käes ja Arsenal ei teinud esimese tunni jooksul mitte ühtegi pealelööki! Esimene tuli 63. minutil, kui N'Golo Kante keskväljal stevengerrardilikult istuli käis ja oma karistusala lähedalt spurtima asunud Gabriel Martinelli lõpetas oma pika soolo väravaga.

Kokku 19 korda peale kõmmutanud ning kaheksa lööki raamide vahele saatnud Chelsea pääses taas ette 84. minutil, mil kapten Cesar Azpilicueta palli üle joone läkitas. Aga taas oli kümnemehelisel Arsenalil vastus, sest nende teine (!) pealelöök tõi taas värava, kui Hector Bellerin palli tahaposti keerutas.

Jalgpallijumal oli Inglismaa kõrgliigale armuline ka teistes kohtumistes. Näiteks suutis 93 minuti järel 0:2 kaotusseisus olnud Newcastle United Evertoniga 2:2 viiki mängida, kui Florian Lejeune 102 sekundiga kaks korda võrgu üles leidis. Kusjuures neist esimene tuli käärlöökidega.

Eesti jalgpallisõpradele peaks meelt mööda olema Aston Villa võit Watfordi üle, sest värava lõi Ezri Konsa ning võidule aitas kaasa ka vahetusest sekkunud Indiana Vassilev. Võidupunktid sai kirja ka valitsev Inglismaa meister Manchester City, kes alistas Sergio Agüero väravast 1:0 Sheffield Unitedi.

Chelsea - Arsenal 2:2 (1:0)
28. pen. Jorginho, 84. Cesar Azpilicueta - 63. Gabriel Martinelli, 87. Hector Bellerin

Eemaldamine: 26. David Luiz (Arsenal)

Sheffield United - Manchester City 0:1 (0:0)