Klavani hooaja esimene kodumäng lõppes kindla kaotusega (0)

Täna mängisid Ragnar Klavan ja Cagliari esmakordselt sel hooajal koduväljakul, kui võõrustatai mullu liigas pikalt tiitlit jahtinud ning lõpuks neljandaks jäänud Rooma Laziot. 90 minutit mänginud eestlane ei suutnud sel korral oma seljatagust tühjana hoida ning vastu tuli võtta 0:2 kaotus.

Kohtumine ei olnud veel õieti alanudki, kui juba neljandal minutil sai vasakul äärel Rooma Lazio Adam Marušic jooksma. 27-aastane Monteneegro koondislane jooksis äärejooneni ning andis sealt terava söödu värava ette, kus oli õigel ajal õiges kohas Manuel Lazzari. Pall tuli vaid tühja väravasse lükata ning Lazio juhtimine oligi tõsiasi.

Ka edaspidi kontrollis mängukäiku Lazio. Cagliari sai küll paaril korral rünnakut ehitada, aga Lazio kaitsjad näitasid korduvalt, et neil polnud liialt probleeme Sardiinia meeste takistamisega. Klavani kodumeeskonna parimad võimalused tekkisidki standardolukordadest, mil (tavaliselt) Joao Pedro palli värava suunas keerutas, kuid a) sellele ei saanud keegi pihta või b) see lendas napilt üle värava. Parim šanss tekkis Giovanni Simeonel, kes ootamatult jäi üksinda Lazio värava ette, kuid lajatas pealelöögi selgelt üle värava.

Teisel poolajal suutis lõpuks Lazio ka oma teise lüüa, kui jällegi Marušic mängis väga oskuslikult Paolo Faragost mööda, söötis siis palli trahvikasti joonele ning sealt lükkas palli ülima täpsusega tagumisse nurka Ciro Immobile. Pealinlaste eduseis oleks võinud veelgi suurem olla, kuid korduvalt tõttas appi Cagliari viimane mees Alessio Cragno.

Cagliari teenis seega oma hooaja esimese kaotuse (eelmine nädal viigistati Sassuologa). Järgmine nädal tuleb aga jällegi Cagliari kaitseliinil tõenäoliselt töökas päev, kui nad lähevad külla täna neli väravat löönud Bergamo Atalantale.

Cagliari - Lazio 0:2 (0:1)