Klopp lubas imelapsele debüüti (2)

Liverpooli peatreener Jürgen Klopp lubas, et täna õhtul saab Barcelona vastu esindusmeeskonnas tuleristsed 19-aastane ründaja Rhian Brewster.

Võõrsil 0:3 kaotanud Liverpool peab hakkama mängu taga ajama, kuid Mohamed Salah ja Roberto Firmino jäävad mängust vigastustega kõrvale. See tähendab, et Sadio Mane kõrvale kandideerivad Xherdan Shaqiri, Daniel Sturridge ja Divock Origi - variant on "valeründajana" kasutada ka Georginio Wijnaldumit nagu avamängus -, aga Klopp lubas Brewsterile debüüti.

"Ta on valmis. On suur võimalus, et ta saab minuteid. See on sisuliselt kindel. See on garanteeritud," läks Kloppi sõnum BBC-ga rääkides üha julgemaks. "Rhian on olnud viimasel kolmel-neljal nädalal suurepärases vormis, aga olen saanud arvestada ka teiste mängijatega. On väga tore, et raskes olukorras saan talle anda koha koosseisus ja vahetusest rünnakule tuua."

Liverpooli mängupäeva koosseisu on Brewster varasemalt mahtunud vaid korra, 2017. aasta aprillis Crystal Palace'i vastu, kuid toona minuteid ei jagunud. Ründaja talent lõi särama samal suvel U17 MM-il, mille Inglismaa võitis, Brewster pälvis kuldse saapa.

Tänavu on ründajat kimbutanud vigastused, mille juured ulatuvad 2018. aasta jaanuarisse - U23 mängus Manchester Cityga maandus ta jalale nii õnnetult, et vajas kanderaami ja hapnikumaski. Vigastusest paranemiseks kulus mitu operatsiooni.