Kogukonda kaasav Maardu pole kõrgliiga unistust maha matnud (0)

Maardu võitis mullu viimase vooruga Esiliiga, kuid loobus ikkagi Premium liigast. Nüüd loodetakse end koguda ja liiga uuesti võita, et parema valmidusega üles liikuda. Foto: Jana Pipar

Premium liiga kohast majanduslikel ja muudel põhjustel loobunud Maardu Linnameeskond on alustamas taaskordset hooaega Esiliigas, eesmärgiks on selgelt vaid liiga võit, kehvem resultaat ei tule kõne allagi. Üha rohkem tahetakse kaasata klubi tegemistesse linna kogukonda ning tasapisi liigutakse professionaalsuse poole.

Eelmisel aastal Esiliiga viimases voorus dramaatilise võiduga liiga võitnud Maardu Linnameeskond teenis sellega antud hooajaks Premium liigasse koha, millest siiski mõne aja järel loobuti, viidates majanduslikule seisule ning uute mängijate vajadusele.

Taaskordne uus hooaeg Esiliigas on algamas, meeskonna tuumik on sisuliselt üks-ühele säilinud, eesmärk Premium liiga näol on endiselt olemas, kuid mõningase mõtlemisaja järel otsustati mitte kiirustada ning jätkata sel aastal veel Esiliigas ja edu korral juba tunduvalt professionaalsema klubina tõusta kõrgliigasse.

REKLAAM

"Algselt oli loomulikult plaan Premium liigas mängima hakata, aga mõtlemisaja järel otsustasime mitte minna ja plaanid ümber teha. Mõningad variandid mängijate suhtes olid loomulikult, näiteks Aleksandr Volodiniga olid konkreetsemad jutud, aga ta otsustas lõpuks Tallinna Legioni kasuks," sõnas Maardu Linnameeskonna president ja mängija Maksim Krivošein.

"Mingil perioodil polnud ju teada, keda Levadia võtab meeskonda ja keda mitte, aga Infoneti kasvandik Timur Bulavkin tundus väga huvitav variant ja abitreenerilt Andrei Kalimullinilt tuli soovitus ka Eduard Golovljovi suunas. Kokkuvõttes läks nii, et otsustasime siiski Premium liigasse mitte tõusta veel ja sinna need asjad jäid," lisas ta.

"Andke Maardule raha!"

Kuidas suhtusid Maardu linn ja selle elanikud loobumise otsusesse? Krivošein: "Eks alguses loomulikult ei toetatud ja mõistetud seda otsust, aga hiljem hakati mõistma. Ehtsaks näiteks oli Aastalõputurniir, kus meie mängu ajal hüüti tribüünilt "Andke Maardule raha!", inimesed mõistsid, milles murekoht on. Eesmärk oli liiga võit ja me tulime sellega toime, aga me ei tahtnud kiirustada ja mõtlesime oma järgmise sammu adekvaatselt läbi. Eks loomulikult oli ka mängijate seas pahameelt, aga kokkuvõttes istuti maha, räägiti ja saadi aru, et nii on meie meeskonna jaoks parim."

Andrei Borissov. Foto: Jana Pipar

Premium liiga Aastalõputurniiri võitnud Maardu Linnameeskonnal Taliturniiril niivõrd hästi ei läinud, kui viie mängu peale võideti vaid kaks, väravatesaldoks 9:9. Kas taaskord võib öelda, et sel hooajal saab murekohaks olema meeskonna kaitse? "Tundub nii, lööme kergelt väravaid, aga sama kergelt laseme vastastel tagasi lüüa. Esineb erinevaid probleeme, aga põhiliseks on ikka vähene kommunikatsioon omavahel," lausus Maardu loots Andrei Borissov.

"Peame stabiilsemad olema: olles võitnud liiga, on kerge alla käia. Tiitlit kaitsta on alati raskem, kui seda võita. Aga olen mängijatele toonitanud, et see polnud juhus, et me Esiliiga võitsime. Motivatsioon tuleb säilitada kogu hooaja jooksul, iga mängija peab selle mõtte enda peas paika saama!

Psühholoogiliselt tuleb teha kogu aeg tööd, et ei muututaks mugavaks. Võisime eelmisel aastal võita, aga miskit ei tulnud ega tule ka sel aastal kergelt. Sport on selline asi, kus ei saa lolli mängida. See peab automaatselt mängijalt tulema, et olgu mis on, aga alla ei anta ja alati võideldakse lõpuni," lisas ta.

Maardu peatreeneri sõnul alustati füüsilise ettevalmistusega detsembris ning kohe jaanuari alguses alustati treeningutega, 5. jaanuaril toimus esimene Taliturniiri kohtumine. Trenni tehakse nädalas neli korda, lisaks üks mäng. Täiskoosseisus ei saadud kogu ettevalmistusprotsessi käigus toimetada, kuid üksikuid liikumisi siiski toimus.

Ainsaks konkreetseks mängijaks, kelle positsioon muutub, on Jaroslav Dmitrijev, kes on seni olnud ründavam poolkaitsja, ent kes sellest hooajast hakkab mängima kaitsjana. "Ta on universaalne mängija ning seetõttu hakkab ta nüüdsest kaitses mängima. Kiirusest jääb tal kohati vajaka, kuid oma füüsilisusega kompenseerib ta selle puuduse ning kaitses hakkab vastastel temaga kindlasti probleeme olema. Ta ise tunneb end uuel positsioonil mugavalt," märkis Borissov.

Andrei Kalimullin asus Maardu abitreeneriks. Vajadusel tõmbab ta ka putsad jalga. Foto: Maardu Linnameeskonna Facebook

Veebruari alguses teatas Maardu, et abitreeneri positsioonile on asunud Andrei Kalimullin, kes omab Premium liiga rekordit, olles 517 matšiga enim kõrgliiga mänge pidanud mees. Nii Borissov kui ka Krivošein olid nõus, et antud lüke on tõestus sellele, et meeskond liigub tasapisi professionaalsuse poole. Trennide kvaliteeti tahetakse parandada ning kuigi Kalimullin saab olema mängiv treener, paneb Premium liiga rekordimees Maardu särgi selga juhul, kui selleks peaks tõesti suur vajadus tekkima.

Eheda näitena võib tuua eelmise hooaja, mil Borissov andis end kolmel korral meeskonna nimekirjas üles, neist vaid ühel korral sekkus ta ka mängu. Rakvere Tarva vastu lülitus loots Maardu 1:0 eduseisus lisaminutitel väljakule, kuid kuna tal polnud õigust mängida, määrati meeskonnale lõpuks tehniline kaotus. Sellised valusad kogemused jäävad eluks ajaks meelde, kuid Maardu õnneks suudeti liiga siiski võita.

Artjunin ooterežiimil

Lisaks eelpoolmainitud Kalimullinile on Maardu meeskonna liitujaks Nikita Brõlin, kes eelmise hooaja poolepealt suundus Harjumaa klubist Premium liigas korraliku hooaja teinud Narva Transi.

Krivošeini sõnul oli Narva huvitatud Brõlinist ka selleks hooajaks, kuid läbirääkimised viisid selleni, et poolkaitsja otsustas Maardusse naasta ja üritada koos nendega kõrgliigasse pürgida. Kolmandana on uueks tulijaks kaitsja Edgars Butlers, kes viimati Eestis mängides kuulus 2015. aastal Paide Linnameeskonda, kuid mänguaega sai vaid nende duublis, mis mängis II liigat.

Vadim Aksjonovi vastu tundis huvi Nõmme Kalju. Foto: Brit Maria Tael

"Edgars on Maardust pärit, kuigi Legioni kasvandik. Viimati elas ja mängis Norras mõnda aega, aga näitas üles soovi ja liitus meiega. Tegelikult treenis ta meiega juba eelmise hooaja eel, kuid siis läksid asjad teistmoodi," rääkis Borissov.

Ainus kindel lahkuja tundub olema poolkaitsja Šahrijar Abdullajev, kes on halliturniiril mänginud Tallinna Legioni eest ning kes Maardu presidendi sõnul on ka suusõnaliselt öelnud, et kavatseb seal mängida. Kindel polnud seis ka ühe teise poolkaitsja Vadim Aksjonoviga, kes Aastalõputurniiril üllatas paljusid, kõmmutades turniiri vältel 12 väravat. "Nõmme Kaljust tunti ta vastu huvi, aga mõtlemisaja järel arvas ta siiski, et on liiga vara veel see samm teha ning otsustas meile jääda," avaldas Krivošein.

Lisaks pole lood veel selged Artjom Artjuniniga, kes ootab siiani vastust Poolast. Testperioodi sealse esiliiga Siedlce Pogoni juures läbinud kaitsja ootab endiselt vastust, kuid samal ajal osales Maardu Linnameeskonna treeningmängus. "Samas on tal pakkumine ka Tallinna Kalevilt, seega 22. kuupäeval näis, mis otsus temalt tuleb. Kuid jah, ta on osalenud meie treeningutel," rääkis Maardu president.

Ettevalmistus on meeskonnal kulgenud plaanipäraselt, samas leidub vigastatud mängijaid nagu ikka tavaks sellisel perioodil. Kaitsjatel Deniss Suvorikovil ja Sergei Zabelol on probleemid põlvega, taastumiseks läheb mõlemal eeldatavasti kuu või kaks. Lisaks on vigastatud meeskonna president Krivošein ise, kel Achilleuse kõõluse vigastus ning kes saab tasapisi trennidest osa võtma hakata alles märtsist. Kui eelnevalt oli meeskonna kapteniks president Krivošein ise, siis sellest hooajast on selleks poolkaitsja Ilja Zelentsov, kes annab omajagu standardeid ning penaltite puhul reeglina realiseerijaks on.

Mullu Levadias põhiraskust kandnud Artjom Artjunin ootab Poola klubi vastust, kuid on treeninud Maarduga. Tema vastu tunneb huvi ka Tallinna Kalev. Foto: Brit Maria Tael

Maardu ihkab vaid esikohta

Maardu plaan on tänavu korrata eelmise aasta saavutust. Peamiseks konkurendiks peetakse Rakvere Tarvast, duublitel ei taheta pikemalt peatuda, kuid tunnistatakse, et Levadia oma on eeldatavasti korralik löögirusikas. Krivošein andis enda konkreetsest arvamusest liiga kohta teada: "Tallinna Kalev ja Kuressaare läksid kõrgemale ning asemele tulid Kalevi duubel ning Keila. Liiga on selgelt nõrgemaks jäänud. Me ei saa endale lubada sellist stsenaariumit, et alles viimases voorus "kuldses mängus" otsustatakse saatus, me peame seda tegema juba 5-6 vooru enne lõppu."

Maardu jalgpall pole õnneks unustanud, kuivõrd tähtis roll on noortegruppidel ja silma hoitakse neil aktiivselt peal. "Esindusmeeskonna meestel tuleb loomulikult vanus peale, aga mõned aastad tuleb oodata, mil nooremad on kõrgemal tasemel kogemusi saanud ja hakkavad end proovile panema," ütles Borissov. "Eelmisel aastal samal ajal polnud me pooltki nii valmis nagu praegu. Me mõistame noorte järelkasvu tähtsust ja talendikaid ka leidub, aga see võtab aega. U17 meeskonnast saame võtta mängijaid II liigasse duubli eest mängima, aga see on protsess ja see võtab ilmselgelt aega," lausus Krivošein.

Kuidas on lood mängijate motivatsiooniga järjekordne aasta Esiliigas mängida? Nii Borissov kui ka Krivošein tunnistavad, et psühholoogilisel osal on suur roll, ent samas tunnustatakse omasid vaimse tugevus poolelt - otsust mõistetakse ning tõeline vene hing elab kõigil sees. Sellegipoolest on treeneritel oluline roll kogu hooaja vältel tuletada meelde, kuivõrd tähtis on motivatsiooni hoidmine.

Maksim Krivošein Esiliiga karikaga. Foto: Jana Pipar

"Teemaga oleme kursis ning sellest tuleb pidevalt rääkida. Noorematel mängijatel tuleb seda ette, et mingil hetkel muututakse mugavaks ja arvatakse, et kõik tuleb kergelt, aga nii tegelikkuses ei ole. Selgeks näitajaks olid eelmise hooaja Elva mängud, kus võitsime vaid ühel korral. Sel aastal on esimene mäng kodus kohe nendega, mehed on tahtmist täis ja tahavad tagasi maksta eelmise aasta eest," rääkis Krivošein.

Möödunud pühapäeval toimus Maardu Vaba Aja Keskuses meeskonna esitlus, kus võttis sõna Maardu linnapea, tutvustati esindusmeeskonda, räägiti noorte gruppidest ja nende treeneritest. "Meil on kompleksne meeskond, meeste silmist on näha kirge, nad tahavad koos saavutada miskit suurt! Suureks näitajaks on ka see, et märkimisväärne hulk noori ei läinud näiteks Levadiasse, vaid jäid siia ja näitasid välja enda usku meeskonna suhtes. Me loomulikult töötame selle nimel, et kõik muutuks professionaalsemaks ja ka noorte treeningu poolest muutuks see tolles suunas. Märtsiks üritame valmis saada oma kodulehekülje maardulm.ee ning Maardu linnal on kokkulepe olemas PBK-ga (Pervõi Baltiiski Kanal - R. A.), kus meile tehakse lühikese aja jooksul reklaami," teatas Krivošein.

Ta jätkas: "Eesmärk lähitulevikus on ikkagi selles, et kohalikud mängiksid oma linna meeskonnas, mitte nagu naiste poolelt on, et Maardu omad mängivad Lasnamäe Ajaxi eest. Meil peaks olema enda naiskond selleks. Noorte poolelt on näha, et kuttidel tahet on ja töö selles suunas käib, et nad esindaks enda linna meeskonda, mitte mingit muud.

Ma rääkisin [EJL-i presidendi Aivar] Pohlakuga sel teemal, miks noored mängijad lähevad Florasse või Paidesse. Konkreetselt probleemist. Sest Eesti noored ei taha mängida venekeelses meeskonnas. Erandliku näitena võin tuua meie enda kasvandiku Rain Aasmäe - ma ei usu, et talle siin midagi ei meeldi. Meile meeldiks, kui meil oleks klubis eestikeelne treener, et klubis oleks rohkem eestlaseid, aga see kõik pole nii lihtne. Vaadake Levadiat näiteks, kuidas nad on ajas muutunud või Kaljut [Sergei] Frantsevi tulekuga - klubi muutus rohkem venekeelsemaks. Meil endilgi on äriplaan olemas, aga seda pole mõtet luua, kui ei taha loodavat ellu viia. Tuleb aktiivselt tegutseda, sponsoreid otsida ja kogukonda kaasata. Uute sponsorite näol on variandid olemas, aga nad tahavad resultaati näha."

Maksim Krivošein. Foto: Maardu Linnameeskonna Facebook

Meeskonna esitlusel oli üheks püstitatud teemaks ka see, et kodumängudeks pakuti inimestele oma rolli. "Me ei sunni kedagi millekski. Kui inimene soovib, siis tal on võimalus olemas osaleda meie mängu korralduses. Tahame, et poolehoidjad tunneks end meeskonnaga ühtsena," lisas Krivošein.

Vaatamata sellele, et klubi jätkab Esiliigas, pole sisemise professionaalsuse poolelt kraadigi lahjemaks jäädud. Eelmisel hooajal oli keskmiseks publikuarvuks 105, ent sel hooajal tahab klubi president näha igal mängul keskmiselt vähemalt 200 pealtvaatajat. Liiga utoopiline? Krivošein arvab vastupidi: kui juba eesmärk sai püstitatud, siis tuleb see ka täita.

Klubi esitlusel tutvustati plaane, mille käigus selgus, et Maardu Linnameeskond on esmakordselt väljastanud klubi kaarte kui ka hooaja kaarte, mis aitavad hooaja jooksul soodsamalt kodumängudele. Veel paneb Maardu LM käima projekti "Kutsu sõber kaasa" ning klubi sünnipäeval tehakse suuremat sorti perepäev. Lisaks sellele on hetkel käimas konkurss, kus oodatakse kirju ja joonistusi klubi tulevasest võimalikust maskotist.

Peale selle, et Maardu Linnameeskond on tänulik oma toetajatele ja linnale, ollakse tänulikud kohalikele. Vahet pole, mis roll kellelgi on, tähtis on see, et ollakse üks kõige ja kõik ühe eest ning koos tahetakse teha ajalugu.

Maardu Linnameeskond
Peatreener: Andrei Borissov
Abitreener: Andrei Kalimullin
Kapten: Ilja Zelentsov
EJL-i stipendiaat: Daniil Lebedev
Eelarve: 30 000 eurot (esindusmeeskond)
Koduväljakud: Maardu linnastaadion ja Maardu kunstmuruväljak
Meeskonna värvid: tumesinine ja valge
Duubelvõistkond: Maardu Linnameeskond II (II liiga põhja/ida tsoon)
Koduleht: www.maardulm.ee (märtsist loodetakse tööle saada)
Esimene mäng: 25. veebruaril kell 13 vs. FC Elva (Maardu kunstmuruväljakul) - Esiliiga I vooru kohtumised lükati seoses külmade talveilmadega EJL-i otsusega edasi. Uued toimumisajad on selgumisel.
Esimene Soccernet.ee telemäng: 8. märtsil kell 19 vs. Rakvere Tarvas (Maardu kunstmuruväljakul)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Artjom Jakovlev, Ilja Kassjantšuk.
Kaitsjad: Andrei Kalimullin, Anton Aristov, Denis Kovtun, Deniss Malov, Deniss Suvorikov, Edgars Butlers, Klimenti Boldõrev, Rain Aasmäe, Sergei Zabelo, Tihhon Šišov, Jaroslav Dmitrijev.
Poolkaitsjad: Ilja Zelentsov, Maksim Krivošein, Nikita Brõlin, Vadim Aksjonov, Vadim Šalabai, Vladislav Ogorodnik.
Ründajad: Daniil Lebedev, Vitali Gussev.

Eeldatav algkoosseis:

Maardu eeldatav algkoosseis - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Andrei Kalimulllin (kaitsja, Infonetist) liitus mängiva abitreenerina.
Nikita Brõlin (poolkaitsja, Narva Transist) naasis klubisse.
Edgars Butlers (kaitsja, Melbo IL-ist) naasis kodumaale.

Lahtine:

Artjom Artjunin (kaitsja, Levadiast) ootab Poola klubi vastust ja on ka Kalevi huviorbiidis.

Välja:

Šahrijar Abdullajev (poolkaitsja) liitus Tallinna Legioniga.

Hooajaeelsed mängud:

05.01. JK Tallinna Kalev (PL) - Maardu Linnameeskond 2:3 (Šalabai, Ogorodnik, Gussev)
13.01. Maardu Linnameeskond - Viljandi JK Tulevik (PL) 2:2 (Zelentsov, Brõlin)
19.01. FC Kuressaare (PL) - Maardu Linnameeskond 2:0
26.01. Maardu Linnameeskond - Pärnu JK Vaprus (PL) 1:1 (Gussev)
02.02. Maardu Linnameeskond - Tallinna FC Flora U21 (EL) 3:2 (Brõlin 2, Zelentsov)

Võitviikkaotus.
PL - Premium liiga; EL - Esiliiga.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
AMETLIK: Kotenko saaga sai lõpuks läbi ning käed löödi Premium liiga klubiga
EESTI NOORMÄNGIJAD
Heinaga ollakse Arsenalis rahul, ka Jürgens sihib välismaale
EUROOPA LIIGAS
EKSKLUSIIV
MÄLUMÄNGUD
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Heina nullimäng aitas Arsenali edasi
EESTLASED VÕÕRSIL
Heina nullimäng aitas Arsenali edasi (0)