Menüü
Veebisait

Kohtunike sõimamine ja fännide sigadused ähvardavad kahte MM-i ebaõnnestujat karmide karistustega (0)

Uruguay mängijad kohtunikku piiramas - vasakul Jose Maria Gimenez, paremal Edinson Cavani. Foto: Scanpix / Reuters / John Sibley

Nii Uruguay kui ka Serbia lootsid käimasoleval MM-il kindlasti vähemalt alagrupist edasi pääseda, aga mõlemal jäi eesmärk täitmata. Lõuna-ameeriklaste mängijad valasid seepeale oma viha kohtunike kaela, balkani poegadele tõi aga pahanduse kaela fännide käitumine.

FIFA on algatanud uurimise nii Uruguay alaliidu kui ka nelja nende mängija suhtes. Uruguay alistas viimases alagrupimängus 2:0 Ghana, aga jäi löödud väravate arvestuses siiski Lõuna-Koreale napilt alla ja langes välja. Üleminutitel nõuti Darwin Nunezi ja Alidu Seidu kokkupõrke järel häälekalt penaltit, mis andnuks võimaluse lüüa edasipääsu tagav kolmas värav, aga sakslasest peakohtunik Daniel Siebert lasi mängul jätkuda.

Lõpuvile järel piirasid uruguaylased nii Sieberti kui ka abikohtuniku sisse ning nõudsid õigust. Kõige vihasemalt käitusid Jose Maria Gimenez, Fernando Muslera, Diego Godin ja Edinson Cavani, viimane lõi hiljem staadioni siseruumides kummuli ka VAR-i monitori. Gimenez tabas rüseluse käigus küünarnukiga vastu pead FIFA võistluste direktorit, kes oli olukorda rahustama ja kohtunikke kaitsma tulnud.

Kui löök peaks hinnatama tahtlikuks rünnakuks, võib Gimenezi oodata isegi kuni 15-mänguline võistluskeeld. Lisaks esines ta kaamerate ees ropu sõimuga kohtunike aadressil, nimetades neid otsesõnu röövliteks. Üsna selge on see, et kõik Siebertit piiranud mängijad saavad mingi karistuse.

Samuti alustas FIFA uurimist Serbia alaliidu suhtes seoses Serbia ja Šveitsi alagrupimängus toimunuga. Kohtumise ajal paluti staadionil Serbia fänne, et nad lõpetaksid diskrimineeriva sisuga käitumise, ehkki siiani pole täpsustatud, milles see seisnes. Serbia oli juba varasemast uurimise all, sest meeskond riputas pärast kohtumist Brasiiliaga riietusruumis üles lipu, kus Kosovot kujutati Serbia osana.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MM-ILE JOON ALLA
TAKTIKAPOOL
MM 2022 | Prantslaste koera matmispaik on teada, kui neli meest tegid kokku sama palju kui üks argentiinlane?
MESSI ON MAAILMAMEISTER!
Luup peale | See oli Messi õhtu. See oli Messi mäng. See oli Messi MM. Ja see on Messi jalgpall
Päeva klõpsud | Tõrje rinnaga, valel ajal vales kohas, kauaoodatud kohtumine kallimaga
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | Premium liiga elav legend Jürgenson Messist sõltuva Argentina võtmemehest: kas tunneksid ta Viru tänaval ära, kui tuleks vastu, Mäki kott käes?
PRONKSIMÄNG
Päeva klõpsud | Horvaatia võitis pronksi, mängijad tähistasid oma maimukestega
KUIDAS MÕISTA ÜLLATUST?
Siim Pulst | On see siis üllatuste MM või ei ole? Neli eri lähenemist, neli eri vastust
Ott Järvela | Cristiano Ronaldo kaotas lahingu, aga on sõja juba ammu ja mitu korda võitnud
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?