Kolme koondislase koduklubid lasid endale kolm lüüa (0)

Mihkel Ainsalu. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Täna õhtul pidasid oma liigamängu kolme Eesti koondislase koduklubid. Paraku lubasid nii Mihkel Ainsalu, Nikita Baranovi kui ka Henri Järvelaiu koduklubid endale lüüa kolm väravat ja kamba peale tuli ka kolm kaotust.

Esimesena käis platsil Ainsalu, kelle koduklubi FK Lviv jäi esimese tunniga Mariupoli vastu 0:3 kaotusseisu ja lõpuks löödi üks tagasi. Ainsalu võeti puhkama 58. minutil, kui seis oli veel 0:2. Ukraina kõrgliigas on Lviv 14 meeskonna konkurentsis seitsme punktiga 13. positsioonil.

Nikita Baranovi tööandja Karmiotissa oli Küprose kõrgliiga raames samal ajal külas Nikosia Olympiakosel, kelle vastu mindi kiirelt juhtima, jäädi seepeale 1:3 kaotusseisu ja lõpuks kaotati 2:3. Eesti koondislane täna meeskonna koosseisu ei kuulunud. Karmiotissa on samuti 14 klubi konkurentsis 11 punktiga 11. kohal.

Henri Järvelaid ja Vendsyssel kaotasid Taani esiliigas Koldingule avapolaja 0:3. Teisel kolmveerandtunnil lõi Mikkel Agger küll kaks väravat vastu, aga kaotusest see Vendsysselit enam ei päästnud. Mikkel Agger, muuseas, ei ole teadaolevalt sugulussidemetes Taani vutilegendi Daniel Aggeriga. Järvelaid vahetati platsile 81. minutil. 12 meeskonna konkurentsis on Vendsyssel eelviimasel positsioonil. Enne tänast oldi Koldinguga samadel punktidel, aga nüüd lubati sisse kolmepunktine vahe.