Kolumbia väravamasin säras ja Ukraina söödumeister kordas Luis Figo saavutust (0)

Atalanta ründaja Duvan Zapata. Foto: Scanpix / Alberto Lingria / Reuters

Itaalia kõrgliigas eurokohtade nimel heitlevad Atalanta ja Roma said kohustuslikud võidupunktid, kui alistasid liigatabeli alumises pooles asuvad meeskonnad.

Atalanta sai Duvan Zapata kahe tabamuse toel võõrsil 3:2 võidu Fiorentina vastu. Zapata skooris 13. ja 40. minutil. Mõlemale väravale andis resultatiivse söödu ukrainlane Ruslan Malinovski, kes on esimene leegionär Itaalia kõrgliigas pärast 2007. aastat, kes andnud kahes mängus järjest vähemalt kaks väravasöötu. 14 aastat tagasi suutis seda portugallane Luis Figo.

Dušan Vlahovic lõi teisel poolajal kaks väravat ja viigistas seisu, aga see Fiorentinat suures plaanis ei aidanud, sest Atalanta sai 70. minutil penalti, mille realiseeris Josip Ilicic.

Tänavusel hooajal oma 12. ja 13. liigavärava löönud Zapata ei ole Atalanta parim väravalööja, vaid asub selles edetabelis meeskonnakaaslase Luis Murieli järel. Seekord kuivale jäänud Muriel on löönud 18 väravat. Teisisõnu, Kolumbia duo Zapata ja Muriel on kahe peale löönud 31 väravat.

Roma alistas kodus Bologna 1:0, kui minut enne poolajavilet sahistas Borja Mayoral, kelle mängijaõigused kuuluvad Real Madridile, aga kes mängib laenulepingu alusel Itaalias. Ta on kolmas hispaanlane, kes löönud Roma eest ühel hooajal vähemalt seitse liigaväravat.

Kui Interil on meistritiitli kindlustamine vormistamise küsimus, siis nende taga käib pingeline heitlus ülejäänud kohtadele, kus kuus meeskonda mahuvad üheksa punkti sisse. Milan on kogunud 63, Juventus 62, Atalanta 61, Napoli 59, Lazio 55 ja Roma 54 punkti. Laziol on rivaalidega võrreldes mäng varuks.

Fiorentina - Atalanta 2:3 (0:2)