Kõrgelt lendav Leipzig haaras lahingus Meistrite liiga kohale ohjad enda kätte (0)

Dominik Szoboszlai kerkis Leipzigi kangelaseks. Foto: Scanpix / EPA / Ronald Wittek

Bundesligas tegi märkimisväärse sammu esineliku koha kindlustamise suunas Leipzig, alistades võõrsil otsuses konkurendi Leverkuseni Bayeri 1:0 ja möödudes neist ka liigatabelis.

Võimalustevaese avapoolaja üritavam meeskond oli Leverkusen, kes tegi kuus pealelööki, millest kolm lendasid ka raamidesse. Külalised Leipzigist seevastu esimese kolmveerandtunni jooksul ühegi pealelöögini ei jõudnudki. Teiseks poolajaks toodi aga väljakule Christopher Nkunku, kelle peatamisega kodumeeskonna kaitsjad kohe püstihätta jäid.

Esmalt kukkus Nkunku karistusalas ja küsis penaltit, kuid ei saanud seda. Jätkuolukorras kolistas Dominik Szoboszlai posti, hetk hiljem teenis Piero Hincapie aga Nkunku mahatõmbamise eest kollase kaardi ning Marcel Halstenbergi karistuslöök vihises napilt üle ristnurga. Väravani ei jõutud aga ikkagi - kui ühes väljakuotsas lõi napilt mööda Moussa Diaby, siis teises Nordi Mukiele.

Alles 69. minutil võisid lõpuks rõkata Leverkusenisse sõitnud Leipzigi fännid, sest läbisööt viis Szoboszlai silmitsi Lukaš Hradeckyga. Meeleheitliku jalasirutusega olukorda päästa püüdnud Jonathan Tah suunas palli varbaga hoopis Soome koondise esiväravavahi selja taha.

Leverkusen otsis mängu lõpuni viigiväravat, kuid ebaõnnestunult, sest löökides polnud täpsust ja need lendasid väravast mööda või Peter Gulacsile sülle. Teise poolaja jooksul suutis kumbki meeskond lõpuks teha vaid ühe raamidesse läinud pealelöögi ehk Leipzigile oligi Szoboszlai väravaga lõppenud olukord ainus täpne üritus.

Liigatabelis läks 13 viimasest mängust vaid ühe kaotanud ja kõigest kolmes punkte loovutanud Leipzig tänu võidule Leverkusenist mööda ja tõusis ise kolmandaks. Mõlemad pääseksid praeguse seisuga ikkagi esinelikusse ehk saaksid otsepääsme Meistrite liigasse, kuid neljandaks langenud Leverkusen edestab nüüd lähimat jälitajat Freiburgi vaid ühe punktiga.

Meistrite liigast võib veel unistada ka Bayerist viie punkti kaugusel olev Berliini Union, kes sai kodus 2:0 jagu värskest Euroopa liiga poolfinalistist Frankfurti Eintrachtist. Järjekordse viigi kirjutas tabelisse liiga punane latern Greuther Fürth, ent nende väljalangemine on nüüdseks kõigest formaalsus. Neli vooru enne hooaja lõppu jäädakse päästvast 16. kohast maha 11 punktiga.

Leverkuseni Bayer - RB Leipzig 0:1 (0:0)