Korkidega Batshuayi kubemele koputanud Maguire'ist sai Unitedi kangelane (0)

Inglismaa kõrgliiga ainsas esmaspäevases kohtumises sai Manchester United skandaalimaigulise 2:0 võidu Chelsea üle.

Tulemusele pani aluse peakohtunik Anthony Taylori ja/või VAR-i otsus esimese poolaja keskel, kui Unitedi keskkaitsja Harry Maguire ja Chelseas haruldase võimaluse saanud ründaja Michy Batshuayi keskjoone lähistel teineteist leidsid. Maguire leidis end kodumeeskonna tehnilises alas pikali, kuid "aitas" hooga otsa tulnud väravakütti korkidega pidurada. Videokohtunik vaatas olukorra üle, kuid punast kaarti väärt viga ei tuvastanud.

Õhtu ei läinud Chelsea jaoks sugugi paremaks. N'Golo Kante oli juba eelnevalt vigastusega riietusruumi suundunud, esimese poolaja lõpus sai nina veriseks Andreas Christensen ning Anthony Martial viis Unitedi ette; teisel poolajal tühistas VAR alustuseks vea tõttu Kurt Zouma viigivärava, siis lõi Maguire 2:0 ning Olivier Giroud' labajalg leiti 1:2 väravat lüües samuti suluseisus viibivat.

United hoidis võidust seega kinni ja kerkis tabelis seitsmendaks, kolm rida kõrgemal asuvast Chelseast jäädakse nüüd kolme silma kaugusele. Üleminutitel usaldas Ole Gunnar Solskjaer debüüdiks platsile ka talvise täienduse Odion Ighalo, kes on viimaks Hiinast kohale jõudnud.

Chelsea - Manchester United 0:2 (0:1)