Koroonaga maadelnud KTP otsepääse libises teoreetilisse kaugusesse, varupilet püsib enda kätes (0)

KTP peatreener Argo Arbeiter näitab näppudel, mitmendal kohal klubi praegu liigatabelis on. Foto: Brit Maria Tael

Mitmele eestlasele koduklubiks olev KTP on pidanud viimase nädala jooksul keskenduma võitlusele koroonaviirusega ega ole väljakule pääsenud. Nüüd see õnnestus, ent tulemus oli niru, sest kodus jäädi 1:4 alla Kajaani meeskonnale.

Külalised läksid Erfan Zeneli penaltist juba 13. minutil juhtima ja avapoolaja lõpu eel kasvatas Mbaye Babacar nende edu. Ent enne pausile minekut suutis Asier Arranz vahe taas üheväravaliseks vähendada. Teisel poolajal võttis Kajaani siiski oma, kui väravad lõid vastupidises järjekorras samad mehed: esmalt Babacar ja seejärel Zeneli.

Hindrek Ojamaa ja Zakaria Beglarišvili kuulusid mõlemad KTP algkoosseisu. Ojamaa vahetati välja 58. minutil, Beglarišvili arvele jäid täismäng ja 52. minutil teenitud kollane kaart.

Kaotus tähendab, et KTP-l on liigatabeli liidri Oulu püüdmiseks vaid teoreetilised šansid. Et Argo Arbeiteri juhendatav KTP võiks veel teenida otsepääse kõrgseltskonda, peaks neid praegu kuue punktiga edestav Oulu kaotama järgmisel pühapäeva peetavas viimases voorus kodus tabeli seitsmendal real olevale Mikkelile, KTP alistama aga nii kolmapäevases kohtumises VPS-i kui ka pühapäeval Jaro, kusjuures mõlemad kohtumised peetakse võõrsil. Ning sellestki ei pruugiks veel piisata, sest lisaks tuleks KTP-l tagasi teha väravate vahe, mis hetkel on tervelt üheksa tabamusega Oulu kasuks (vastavalt +16 ja +25).

Seega peab KTP pigem keskenduma teise koha püüdmisele, mis viiks nad üleminekumängudele kõrgliiga 11. meeskonnaga. Seegi pole lihtne ülesanne, sest sama palju ehk 41 punkti on ka kolmandal kohal oleval Jarol. KTP kasuks räägib see, et neil on pidamata veel kaks mängu, Jarol aga kõigest üks - viimase vooru omavaheline kohtumine järgmisel pühapäeval.

Soome esiliigas arvestatakse punktide järel esmalt üldist väravate vahet ja seejärel löödud väravaid. Kuna KTP väravate vahe on praegu +25 ja Jarol +20, võiks Kotka meeskond kolmapäeval VPS-i alistamise korral viimases voorus saada isegi tagasihoidliku skooriga kaotuse ning lõpetaks ikkagi teisena. Kui aga peaks juhtuma, et VPS-ile alla jäädakse, ei tohi kaotus olla kindlasti suurem kui neljaväravaline. Sel juhul piisaks KTP-le teise koha kindlustamiseks Jaro vastu ikkagi viigist.