Korralik pauk või hoopis tormihoiatus? PSG sai hooaja esimese kaotuse tihedalt kuklasse hingavalt üllatajalt (2)

Franck Haise hoolealused panid PSG veenvalt kummuli. Foto: Scanpix / Pascal Rossignol / Reuters

Prantsusmaa kõrgliiga 17. mänguvoor tõi PSG-le hooaja esimese kaotuse, saatuslikuks duellipartneriks tihedalt kuklasse hingav Lens.

Lens ei andnud külalistele oluliselt sisseelamisaega, vaid alustas kohe teravalt. Mitmeid tormilisi rünnakuid üles võtnud kodused läksid duelli juhtima 5. minutil, kui Gianluigi Donnarumma sekkumise järel jäi puur paljaks ning Przemyslaw Frankowski jõudis lahtiseks jäänud pallile esimesena.

Mõned minutid hiljem sahises võrk ka PSG rõõmuks, küll pisut küsitavalt, sest mänguvahend oli napilt enne tabamust jõudnud Brice Samba kinnaste vahele. Tabamuse üle vaadanud videokohtunikud leidsid aga, et Lensi kindamehelt mänguvahendi näpanud ja seejärel võrku toimetanud Hugo Ekitike tegutsemine oli lubatud - 1:1.

Avapoolaja keskel oli PSG taas võimetu, koguni kehvake: esimese hooga hindas Lois Opendale saadetud pikka söötu valesti Sergio Ramos, siis läks Marquinhos kohvi jooma ning tagatipuks polnud asja ka Donnarumma üritusest. Lens läks poolajapausile 2:1 eduseisuga.

Kohe teise poolaja alguses toimetasid PSG mehed oma karistusala lähistel hooletult, Lens näppas palli ja Alexis Claude-Maurice pani palli omade poolt kolmandat korda võrku. Sellest pisut hõredamate ridadega ehk Neymari ja Lionel Messita toimetanud Prantsusmaa valitsev meister enam ei toibunudki ning vastu tuli võtta hooaja esimene kaotus.

Käimasoleval hooajal vägagi veenvalt tulnud Lens on seevastu tõelises sõiduvees: 17 mänguga on kirja saadud 40 punkti, seni ainus kaotus jääb oktoobrikuu algusesse. Kaks varasemat hooaega on toonud seitsmenda koha.

Lens - PSG 3:1 (2:1)
5. Przemyslaw Frankowski, 28. Lois Openda, 47. Alexis Claude-Maurice - 8. Hugo Ekitike