Koskorile eeskujuks: kuulsa nimega soomlane kõmmutas Indoneesias ühes mängus neli väravat (0)

Tammekast laenulepinguga kaugele maale Semen Padangi klubisse siirdunud Tristan Koskor pole Indoneesia kõrgliigas kaugeltki ainus Põhjamaadest saabunud täiendus. PSM Makassari klubiga liitunud Soome koondislane Eero Markkanen hiilgas karikamängus, lüües koguni neli väravat.

Nooruses Real Madridi akadeemiasse kuulunud Markkanen tegi Perseru Serui vastu neli korda skoori avapoolajal, olles täpne 9., 24. ja 36. minutil ning lisades neljanda tabamuse poolaja teisel lisaminutil. Lõpuks võitis Makassari koguni 9:0, kusjuures karikasarja kaheosalises kaheksandikfinaalis oli tegu alles esimese mänguga.

Koskori tööandja Semen Padang paraku kolme kõrgema liiga klubisid koondavas karikasarjas enam ei jätka, sest enne eestlase saabumist peetud eelmises ringis kaotati kahe mängu kokkuvõttes 1:4 PS Tirale. Nii peab Koskor oma väravatearve avamisega veel veidi ootama.

27-aastane Markkanen, kelle noorem vend Lauri mängib NBAs korvpalli, on pärast Realist lahkumist pallinud RoPS-i, AIK, Dresdeni Dynamo, Randersi ja Dalkurdi eest, kokku on tema CV-s juba üle kümne klubi. Koondist on Markkanen esindanud 17 korda ja löönud ühe värava, aidates Soomel jaanuaris Kataris peetud maavõistluses 1:0 jagu saada Rootsist. Kolm päeva hiljem käis Markkanen väljakul ma maavõistluses Eestiga, sekkudes viimaseks veerandtunniks vahetusest, ent meie õnneks jalga valgeks ei saanud.